Autor Wątek: Jak zapakować rower i bagaże przed samolotem  (Przeczytany 69652 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Ciekawe czy taka torba mieści się w normach linii lotniczych?
Mieści się jedynie w normach bagażu sportowego. Jak zwykły rejestrowany przekracza wymiary. Trochę ciężka jest. Ciekawe, czy wejdą koła 26 cali, ale z oponą 2,3 cala. Z takimi zabawkami to zawsze jest problem schowania tego na czas wyprawy, tudzież transportu jeśli powrót z innego miejsca.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Robert!

• buc bez szosy
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Pakując rower do kartonu zdejmować przedni bagażnik? Dokładnie chodzi o Tubus Tara którego rurki schodzą poniżej haków widelca.

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Tak. W kwietniu tam lecąc, - zdejmij.
Miejsce mocowania piasty koła prz., tj. dół widła, możliwie usztywnij (użyj odp., w handlu dostępny dyngs lub zastosuj samodziełę).

tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Ja zdejmuję i wkładam właśnie na przód/dół kartonu dla dodatkowej ochrony końcówki widelca. Tara jest ładnie rozparta i trzeba dużej siły, żeby ją ugiąć. "Dynks" do widelca dostaniesz za darmo w rowerowym. Mają tego przeważnie dużo, bo nowe widły z tym zawsze przychodzą.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Online Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011
    • Dymek
Planuję po raz pierwszy polecieć samolotem z rowerem. Oczywiście pakowanie roweru w karton czy w torbę do transportu roweru jest to sprawa jasna. Druga sprawa to sakwy gdzie trzeba spakować np. w torbę z Ikei https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10056770/. Tutaj pytanie czy przewoźnik np. WizzAir weźmie pod uwagę opłatę za dwa pakunki? Jak to wygląda w praktyce czy upychać wszystko w karton itp., i wtedy ograniczymy koszty bagażu?
Dzięki z góry za info  i pozdrawiam

Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Sprawdź limit wagowy kartonu z rowerem. Sam karton też waży parę kilogramów. Duży karton trzeba też jakoś zatargać na lotnisko.

My home is where my bike is.

• Marin
    • Dymek
Limit wagowy to maks. 32kg  i chyba zmieszczę się w tej wadze razem z rowerem i sakwami.

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Zależy od taktyki. Niektórzy przyjeżdżają rowerem na lotnisko, rozkładają go i pakują na miejscu. Wtedy nie ma żadnego znaczenia rozmiar paczki. Ja tam lubię spakować się wcześniej i już spakowany przetransportować się na lotnisko. Tu powstaje drobny problem, bo do większości samochodów tak duży karton nie wejdzie, a część taksówkarzy odmawia w obawie, że upierdzielisz im tapicerkę czy coś. Jeśli myślisz, że w komunikacji miejskiej będzie spoko, to wyobraź sobie niesienie takiego kartonu od swojego mieszkania do autobusu i następne przesiadki. Paręset metrów spacerku farmera i jesteś mokry od potu. Fajnie mieć kogoś do pomocy :)
Dodatkowo pomyśl o tym, co robisz na lotnisku docelowym, czy od razu składasz rower do jazdy, czy może jedziesz gdzieś do hostelu, gdzie przetrzymają ci karton na powrót.

Jak już gdzieś wspominałem w wątku, wolę czasem dopłacić te parę dyszek do jednej sztuki rejestrowanego i wrzucić go sobie na plecy, a karton trochę przykroić, by był bardziej poręczny i dał się wrzucić na tylne siedzenie jakiegoś sedana.

My home is where my bike is.

• Marin
    • Dymek
globalbus wielkie dzięki za rady. Będę miał do pomocy drugą osobę. Wiem już na czym stoję, zapłacę za pierwsze frycowe, będę miał dwa bagaże. Rower w kartonie i torbę z sakwami.  :D

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum