Autor Wątek: Najlepszy fotelik to wg Was...?  (Przeczytany 34157 razy)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 18:08 »
No właśnie - jak w tytule: jakich fotelików rowerowych używacie?

Chodzi mi o konkretne marki/modele na tył. Nasz trzylatek już w zeszłe wakacje znielubił przyczepkę, więc od wiosny drogę do przedszkola będzie pokonywał na foteliku. Przez jakiś czas korzystaliśmy z przedniego Weeride, ale zrobiło się ciasno.

Dlatego chciałam zrobić research rynkowy - co się sprawdzi na lata? Głównie po mieście plus jednodniowe wycieczki...

Offline Lady_Bird

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 10.01.2011
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 20:59 »
My mamy fotelik na tył Yepp Maxi. Jak byli mniejsi to jeździli z przodu też na foteliku tej marki, tj. Yepp Mini. Niestety nie mam porównania z innymi (chyba, że zastępczym na wakacjach u dziadków- jakiś no name, MASAKRA i wtedy zdałam sobie sprawę w jakich mercedesach te moje dzieci jeżdżą, hehe). W tym Yeppie to powiem szczerze, że nie mam się do czego przyczepić. Moje dzieci też zadowolone i nigdy nie narzekały. I bardzo mi się one wizualnie podobają.  :D

Offline Mężczyzna latant

  • Wiadomości: 198
  • Miasto: Ożarów Maz.
  • Na forum od: 19.04.2014
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 21:04 »
Używałem Hamax, modelu nie pamiętam. Bardzo dobre wykonanie, plastik pierwsza klasa. Dzieciak siedzi mocno spętany więc i dobrze zabezpieczony, osłony na nogi, stopy przyczepione pasami. Moja dwójka tym jeździła, jest teraz u znajomych i trzecia latorośl śmiga. Rozważ model z odchylanym oparciem, niestety kupiłem zwykły a przy dłuższych jazdach syn zasypiał.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5717
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 21:11 »
co się sprawdzi na lata?

Na lata to u mnie sprawdziły się takie (Kettler Teddy):


(Kliknij, by pokazać/ukryć)

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 21:12 »
hamax używałem instensywnie,

Offline Mężczyzna kolega_na_fullu_;-)

  • ~(FSM)~
  • Wiadomości: 1516
  • Miasto: Przy trasie SKM.
  • Na forum od: 23.01.2012
    • Luźny Kanon przetłumaczony na j. Polski w PDF.
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 23:47 »
Czy rower wyposażony w fotelik z zamontowanych pacholęciem wymaga stopki/podnóżka?

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 29 Gru 2017, 23:52 »
Nóżka boczna + dziecko w foteliku to proszenie się o kłopoty... Jedyną jaką widzę to stabilna centralna.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 30 Gru 2017, 10:41 »
Dziękuję, zaraz sobie przejrzę te modele. Po wczorajszym wieczornym zagłębieniu się w temat najbardziej póki co przekonuje mnie Roemer Comfort Nick (regulowana wysokość zagłówka, możliwość odchylenia oparcia na drzemkę, osłony na szprychy). Nie bez znaczenia jest też made in Germany, mam jakoś hopla, że oni robią najtrwalsze i najbezpieczniejsze...

https://www.rowerystylowe.pl/p-401/fotelik-rowerowy-romer-jockey-comfort-nick-2017

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5717
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 30 Gru 2017, 11:04 »
Nóżka boczna + dziecko w foteliku to proszenie się o kłopoty... Jedyną jaką widzę to stabilna centralna.

Szkoda dziecka. ;)

Offline Mężczyzna R_och

  • Talizman słońca 🌞
  • Wiadomości: 1724
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 30 Gru 2017, 11:48 »
Ja wożąc swoich chłopaków używałem tego. Kupiłem używany i się sprawdził.
ps.
Żadnych nóżek.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna Muchal

  • Wiadomości: 26
  • Miasto: Kakonin
  • Na forum od: 20.02.2017
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 30 Gru 2017, 14:37 »
Ja mam jeden z tańszych fotelików z allegro go i jestem zadowolony. Mam wrażenie ze to odchylenie oparcia do tyłu to tylko chwyt bo i tak główka w kasku będzie leciała do przodu. W moim mam patent jak córcia spala : mocuje fotelik jak najwyżej i jak dziecko śpi to dociagam linka do bagażnika a kaSK chusta przywiązuje do  oparcia i podczas jazdy sen jest możliwy. Mój fotelik kosztował 80 zl i przeżył wiele. Upadki tez . Zostaje prawie 400 zł na przygody rowerowe. Dużo w tym wszystkim marketingu. Trochę jak z przyczepkami. I nie miejmy złudzeń ze romer jest robiony w Niemczech. Co najwyżej mają tam magazyn, a ostatnio to co Chińskie  to coraz  lepsze.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 30 Gru 2017, 19:27 »
Nóżka boczna + dziecko w foteliku to proszenie się o kłopoty... Jedyną jaką widzę to stabilna centralna.

Szkoda dziecka. ;)

Dlatego ja używam tylko przyczepki :)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta lavinka

  • Wiadomości: 44
  • Miasto: Żyrardów
  • Na forum od: 04.03.2014
    • lav stats
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 1 Sty 2018, 21:39 »
Od 4 lat mloda jeździ w Polisporcie, model Guppy Maxi, z taką siatką z tyłu na klamoty. Kupiłam nieodchylany i to był błąd, bo młodzież regularnie w nim usypiała. Z tego co wiem, jest jakaś odmiana tego fotelika z odchylaniem, trzeba poszukać. standardowe do 22kg, w tym roku mi młoda wyrasta ciężarem i nie wiem, co ja biedna pocznę. Znacie jakieś foteliki do 30kg? Mogą być bezpośrednio montowane na bagażniku. Fotelik ma pięciopunktowe pasy, co jest ogromną zaletą przy wożeniu dzieci młodszych niż dwa lata. Mała zaczęła w nim jeździć mając około roku.

Offline Mężczyzna kolega_na_fullu_;-)

  • ~(FSM)~
  • Wiadomości: 1516
  • Miasto: Przy trasie SKM.
  • Na forum od: 23.01.2012
    • Luźny Kanon przetłumaczony na j. Polski w PDF.
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 2 Sty 2018, 12:51 »
Lepszy jest fotelik przyczepiany do bagażnika (pasuje któryś do Crosso) czy na prętach i do rury podsiodłowej?

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Najlepszy fotelik to wg Was...?
« 2 Sty 2018, 13:07 »
do rury podsiodłowej na prętach fotelik amortyzuje całkiem dobrze.  Ja tak miałem i było super. Do bagażnika to wszystko drgania przechodzą do fotelika. O krawężnikach nie wspomnę.


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum