Autor Wątek: Samodzielne zaplatanie koła  (Przeczytany 121030 razy)

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Samodzielne zaplatanie koła
« 20 Lip 2021, 11:15 »
Przejście z 2x, na 3x lub 4x, wymaga szprych dłuższych nawet o 10mm (nie da sie tak skompensować różnicy długości rzędu 2mm).
Kwestia trafienia w dostępne długości.

Zaplatałem wysokie stożki (30mm) na 4 krzyże - i da się.
Problem może być przy wysokim kołnierzu piasty (jak w dynamach), ale to raczej przy 4 krzyżach
Jest więcej czynników ;]
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
« 20 Lip 2021, 15:24 »
- oba koła mają oś przesuniętą o dobry centymetr na lewo od osi ramy

Offset trzeba ustawiać przy zaplataniu. Nieczęsto się udaje, że oś wyjdzie idealnie, sama z siebie :wink: . Możesz się posłużyć specjalnym przymiarem np.:  https://www.rowerowaholandia.pl/p74686-przymiar-unior-do-offsetu-kol albo improwizować coś ad hoc. Ja np. zdejmuję koło z centrownicy i kładę je na blacie opierając obręcz na trzech jednakowej wysokości podpórkach. Sprawdzam odległość osi od blatu, odwracam o 180 stopni, sprawdzam i porównuję uzyskane odległości osi od blatu. Powinny być oczywiście równe, choć ja nie oczekuję dokładności do 1/10 mm. Układałem koło na klockach lego ale też na figurach szachowych (wieżach). ;) Wyobrażam sobie, że można użyć czegokolwiek o jednakowych wymiarach. Trzy filiżanki dnem do góry? Trzy stosy monet? ...
... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
« 20 Lip 2021, 18:08 »
Trzy butelki po winie?

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....