Autor Wątek: Aktualizacja mapy do Garmina  (Przeczytany 24787 razy)

Offline Mężczyzna maciek70

  • Wiadomości: 535
  • Miasto: Milowice
  • Na forum od: 18.05.2018
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 5 Paź 2021, 12:11 »
Z tym chodzeniem to przenośnia - niech się ruszy i coś ponawiguje,  zabieraj na zakupy albo gdzie tam wychodzisz domu :)

Po ponad 24h działa bez problemu, cały czas liczy, nic się nie zawiesiło ani nie zrestartowało. Autopauza wyłączona, ale możliwe, że realne kilometry też mają na to wpływ. W każdym razie póki co nadwyraz stabilnie, cały czas przelicza trasę jak gdzieś skoczy GPS w bok, "najechane" 55km. Potrzymam go jeszcze chwilę.

Dzięki!
"Jest tylko cienka czerwona linia między rozsądkiem a szaleństwem"

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 5 Paź 2021, 12:23 »
Generalnie trasę można sobie zaplanować, a nawet nawigować do punktu, poprzez aplikację Garmin Connect. Na dobrą sprawę i E520 powinno to ogarnąć przy wsparciu smartfona i przesłaniu trasy do urządzenia.

Ale pisałem, że trasy nie prześlesz w czasie trwania aktywności, więc na takie potrzeby jak się przydaje POI (dojazd do sklepu, na nocleg, na PKP) to raczej to nie zagra. Żeby przesłać cokolwiek w jedną lub drugą stronę musi być zakończona aktywność, to takie zabezpieczenie, żeby się za bardzo nie bawić urządzeniem w czasie jazdy. Trochę z tym przesadzili IMO.

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4890
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 5 Paź 2021, 16:41 »
Aż z niedowierzania sprawdziłem. Faktycznie w 530 nie da się załadować nowej traski podczas trwania aktywności :(
Trzeba zakończyć aktywność dopiero można zsynchronizować urządzenie i wtedy traska wpada.

Offline Mężczyzna skaut

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Józefów - Emilianów
  • Na forum od: 30.11.2014
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 5 Paź 2021, 20:27 »
W Edge 1030 jest tak samo

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 5 Paź 2021, 20:31 »
Ja mam problem z przesłaniem trasy z Garmin Connect do gpsmap 66st. Całkiem nie rozumiem jak to ma działać. Urządzenia są sparowane po BT. Utworzona trasa jest w zbiorach i mimo synchronizacji nic się nie przenosi

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4890
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 5 Paź 2021, 23:23 »
Ja mam problem z przesłaniem trasy z Garmin Connect do gpsmap 66st. Całkiem nie rozumiem jak to ma działać. Urządzenia są sparowane po BT. Utworzona trasa jest w zbiorach i mimo synchronizacji nic się nie przenosi

A kliknąłeś w GC "send to device" czy jakoś tak?

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 12:17 »
Pytanie czy ten odbiornik w ogóle obsługuje taką funkcjonalność?
Bo jak mnie pamięć nie myli to BlueTooth w odbiornikach turystycznych sprowadza się do info z telefonu o sms, połączeniach, powiadomieniach na odbiorniku. Natomiast nie ma możliwości przesyłania bezprzewodowego plików z Connecta czy w jedną czy w drugą stronę. Jak pamiętam to tak to raportowali właściciele Etrexów serii 25/35, w 66 może być podobnie. Choć jest to bardziej zaawansowane urządzenie niż Etrex, więc może i oferować szerszą funkcjonalność.

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3399
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 12:20 »
Pytanie czy ten odbiornik w ogóle obsługuje taką funkcjonalność?
Celne pytanie. Z filmiku, który znalazłem na yt na szybko wynika, że można przesyłać trasę, ale przez aplikację Garmin Explorer, a nie GC.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 12:34 »
Tak, wygląda, że 66 nie współpracuje z Connectem, a z Garmin Explore; ciekawe czy ta funkcjonalność dotyczy też nowszych Etrexów, ale raczej nie wygląda na to.

No i pytanie jak wygląda kompatybilność tej aplikacji Garmin Explore z innymi serwisami. Bo Connect  to jest duża platforma i można pod nią podpiąć parę innych platform jak Strava czy RWGPS, a to dużo daje. Wgrać wtedy możemy bezpośrednio pliki z RWGPS, a aktywności wgrane na Connecta pojawiają się od razu na Stravie.

Offline Mężczyzna Bubu

  • Wiadomości: 539
  • Miasto: Ziemia Dobrzyńska
  • Na forum od: 06.06.2018
    • Relacje z wycieczek i wypraw
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 12:40 »
Bo jak mnie pamięć nie myli to BlueTooth w odbiornikach turystycznych sprowadza się do info z telefonu o sms, połączeniach, powiadomieniach na odbiorniku. Natomiast nie ma możliwości przesyłania bezprzewodowego plików z Connecta czy w jedną czy w drugą stronę. Jak pamiętam to tak to raportowali właściciele Etrexów serii 25/35, w 66 może być podobnie.

Jeśli chodzi o etrex 35t to niezupełnie - aktywności z urządzenia synchronizują się z Garmin Connect via Bluetooth właśnie (vice versa chyba też obejmuje synchronizacja, chociaż tego nigdy nie testowałem).

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 12:51 »
To w takim razie to dotyczyło tylko sytuacji w drugą stronę - czyli przesyłania śladów do urządzenia, a nie z urządzenia do Connecta; to już na pewno w Etrexie nie działało, bo był o tym osobny wątek. A to w sumie wnosi sporo więcej niż wysyłanie do Connecta, bo pozwala bez dostępu do kompa przesłać dowolny plik GPX do urządzenia.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 12:56 »
(vice versa chyba też obejmuje synchronizacja, chociaż tego nigdy nie testowałem).

Chyba jednak musiałeś testować, bo to Ty założyłeś temu poświęcony wątek o którym mówię :lol:
https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=22441.msg440622#msg440622

Offline Mężczyzna Bubu

  • Wiadomości: 539
  • Miasto: Ziemia Dobrzyńska
  • Na forum od: 06.06.2018
    • Relacje z wycieczek i wypraw
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 14:12 »
Racja. :)
Tylko, że wtedy byłem bardziej zielony w temacie i po prostu chciałem przesłać gpx'a jako plik, tak po prostu, pomiędzy dwoma urządzeniami (telefon i gps). Podjeścia takiego, że można stworzyć trasę w Connect i zsynchronizować ją potem z urządzeniem nie próbowałem. Ale być może masz rację, że to w ten sposób nie działa. Niestety, nie zweryfikuję tego już bo mój etrex umarł.

Offline zaq

  • Wiadomości: 9
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.10.2011
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 6 Paź 2021, 18:05 »
Wracając do tematu ja mapy biorę stąd:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=70854

Offline Mężczyzna bastard

  • Wiadomości: 116
  • Miasto: Kaszuby
  • Na forum od: 19.05.2020
Odp: Aktualizacja mapy do Garmina
« 29 Paź 2021, 07:51 »
Niedawno wyszła aktualizacja Garmina mapy Topo Europe. I tu jak dla mnie dwie skuchy.

  • Na potrzeby instalacji map potrzeba coś koło 17 GB wolnego miejsca na dysku. Mam wirtualną maszynę z Windows i nie łatwo o te 17 GB.
  • Mapy zajmują na Garminie ponad 8 GB więc nie wgram ich na Garmina eTrex 32x, kartę jak na złość też mam 8 GB więc muszę kupić większą aby wykonać aktualizację.
\m/

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum