Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 180637 razy)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 25 Lis 2010, 09:00 »
Dziwnie podają temperatury - GoExtreme. W zasadzie to nie wiadomo do ilu da się w nim spać.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Śpiwór
« 25 Lis 2010, 11:46 »
poniżej 6 stopni będzie źle
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Odp: Śpiwór
« 25 Lis 2010, 20:34 »
Drążąc niemiłosiernie temat spania w zimie w niedostosowanym do tego sprzęcie, proszę o dywagacje dotyczące:

1-Wybrałem system dwóch śpiworów. Letnim (rozmiar XL, taki sam jak jesienny) lepiej się okryć jak kołdrą czy upychać letni w ciepły?

2-lepiej wziąć mniejszy ( pożyczony od koleżanki, solidniejszy letni),który na pewno się zmieści w mój jesienny, jednak się nim cały nie zakryje?

Większość pewnie tak nie kombinowała,ale jak się Wam wydaje:>

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Odp: Śpiwór
« 25 Lis 2010, 21:18 »
Moim zdaniem cieplejszy bliżej ciała, letni na zewnątrz. Z tego co zrozumiałem, to i z upchaniem będzie wtedy mniej problemów :)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2610
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Śpiwór
« 26 Sty 2011, 22:39 »
ma ktoś moze doświadczenia z tym->
http://www.cerrotorre.pl/product-pol-136-Spiwor-Alpinus-VSS-ultralite-800.html śpiworem?
Śpiwór Alpinus VSS ultralite 800
wygląda na porównywalny do Scouta Hannahowego

cena za niego to ok 180, wiec wg mnie mało i dlatego o nim pomyślałem
spanie:kwiecień- paździenik (ekstremalnie) raczej maj- wrzesień realnie

EDIT:
Prosze oprócz linków opisywać jakiego produktu się tyczą. Później linki wygasają i trudno się domyślić o co chodziło
arkadoo

Online Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Śpiwór
« 26 Sty 2011, 23:34 »
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba robb miał na ostatniej wyprawie śpiwór tej marki i niespecjalnie go chwalił. Ja kupiłem w lecie leciutki śpiwór Alpinusa (świadomie, miał zastąpić inny zagubiony leciutki śpiworek) i zdecydowanie nie jestem zadowolony z tego zakupu. To że ja na 12 nocy 12 razy zmarzłem to pikuś,  w końcu spałem w namiocie, ale córka w nim spała u znajomych w normalnie ogrzewanym mieszkaniu i też zmarzła.
Mam wrażenie że on chłodzi  :shock:

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy

Offline Mężczyzna atlochowski

  • Andrzej
  • Wiadomości: 581
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.04.2009
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 00:06 »
Cytat: "vooy.maciej"
ma ktoś moze doświadczenia z tym->http://www.cerrotorre.pl/product-pol-136-Spiwor-Alpinus-VSS-ultralite-800.html śpiworem?


Akurat tego modelu nie używałem nigdy ale Alpinusa mogę polecić. Od ostatnich wakacji używam http://www.planetoutdoor.pl/super%20series%20light_p9200.html i nie mogę narzekać. Na późną wiosnę, lato i wczesną jesień się nadaje.

Offline Mężczyzna Robb

  • "Ojciec Założyciel"
  • Wiadomości: 15
  • Miasto: Kraina Wygasłych Wulkanów
  • Na forum od: 04.06.2006
    • Robb Maciąg
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 00:34 »
Pajak
Małachowski
Roberts
Yeti

to na tak

Alpinusa mam i nigdy nie polecę .. zimne to to jak cholera :/
marzłem w Tybecie przy -6 a miał byś komfort -10 .. .po prostu z jakiegoś zimnego materiału to to zrobione ... dotykasz kolanami własnego śpiwora i marzniesz :/

subiektywne, jak to ze śpiworami
… why so serious ?

Offline Mężczyzna marcopiotrowski

  • Wiadomości: 54
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 12.04.2009
    • http://www.biketrips-mp.vacau.com
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 00:35 »
Cytuj
ma ktoś moze doświadczenia z tym->http://www.cerrotorre.pl/product-pol-136-Spiwor-Alpinus-VSS-ultralite-800.html śpiworem?

Tak, ja mam dokładnie taki od tego sezonu. Parę zł więcej dałem. Używałem go maj-wrzesień  głównie w klimacie "polskim" i nie zmarzlem ani razu.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 08:16 »
Śpiwór Alpinus VSS ultralite 800

To nadaje się do spania w okresie późny maj - wczesny, ciepły wrzesień. Podczas majówki na 100% w tym zmarzniesz. Jego realny komfort szacowałbym na plus 5 dla mężczyzn i około 9 dla kobiet.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 10:52 »
Używam VSS Ultralite 600.
Nadaje się na lato i spanie po schroniskach. Dolna granica komfortu to  jakieś +10. Przy +5 zmarzłem, ale rano gorąca herbata poprawiła nastrój.
Pod względem materiałów nie jest najgorzej, nic się pruje. Kłopotem może być jego szerokość - jest wąski, tak żeby zmieścił się wewnątrz tej 800. To powoduje, że wystające części ciała - kolana, tyłek, ramiona mogą marznąć "punktowo".
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2610
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 18:30 »
Cytat: "arkadoo"
Śpiwór Alpinus VSS ultralite 800

To nadaje się do spania w okresie późny maj - wczesny, ciepły wrzesień. Podczas majówki na 100% w tym zmarzniesz. Jego realny komfort szacowałbym na plus 5 dla mężczyzn i około 9 dla kobiet.

to co byś proponował na wskazany przeze mnie okres?

dotychczas uzywałem 8 letniego campusa one kilo bag(którego parametrów niestety nie mam) i w którym zmarzłem dopiero w zeszłym roku kiedy materiał sie poprzesuwał i były całkowicie gołe miejsca... (a np. w Podlesicach podczas przymrozku spałem jak dziecko;)

szczerze to myślałem, że ten śpiwór, da mi na moje wycieczki aż za duży komfort

Cytat: "marcopiotrowski"
Cytuj
ma ktoś moze doświadczenia z tym->http://www.cerrotorre.pl/product-pol-136-Spiwor-Alpinus-VSS-ultralite-800.html śpiworem?

Tak, ja mam dokładnie taki od tego sezonu. Parę zł więcej dałem. Używałem go maj-wrzesień  głównie w klimacie "polskim" i nie zmarzlem ani razu.

a na czym spałeś?(pod śpiworem co było)

jakmyslicie na ile komfort podnosi spanie na materacyku(w sensie ciepła)?

PSogólnie jestem osoba, której raczej ciepło, w domu jestem wykorzystywany jak naturalne i ekologiczne źródło niewyczerpanego ciepła ;)

Offline Ciosna

  • Poszukiwacz
  • Wiadomości: 235
  • Miasto: Sam nie wiem gdzie
  • Na forum od: 04.11.2009
    • http://adlaczegonierowerem.blogspot.com/
Odp: Śpiwór
« 27 Sty 2011, 20:01 »
Już jakiś czas używam śpiworu Alpinusa VSS Ultralite 1000. Wymiarowo i wagowo odpowiada mi. Jak workiem się go skompresuje to potrafi zajmować mało miejsca. Ściągacze w kapturze, kołnierz koło szyi- fajna sprawa. Kieszonka na drobiazgi w środku też przemyślane rozwiązanie. Materiał miły w dotyku.

Używałem ten śpiwór dosyć intensywnie. Po około 50-ciu nocach spędzonych w śpiworze zauważyłem, że "listwa" chroniąca przed zimnem, puszczona wzdłuż zamka zbiła się. Efekt jest taki, że pianka w tym wąskim pasku popłynęła na dół do nóg. Przy nogach mam namiar, a w pobliżu tułowia została sama powłoka. Przy zimnych nocach chłód wdziera mi się przez zamek i listwa przepuszcza dlatego zacząłem spać w namiocie zamkiem do środka namiotu, a nie do wyjścia.

Producent podaje zakres temperatur:  min/opti/max: -10 / -5 / 0 / 5. Dla mnie to wartości przesadzone. Owszem jestem zmarzluchem, ale w tym śpiworze marznę w namiocie przy wartości +1. To wartość graniczna. Poniżej tej temperatury zdarzyło mi się wytrzymać noc w śpiworze, ale musiałem się "docieplić" %.
Do śpiwora wskakuję w lekkiej piżamie zakrywającej ręce i nogi. Gdybym miał określić wartość komfortową dla tego śpiwora przy zasuniętym zamku to byłoby to +5. Dużą rolę odgrywa tu na pewno to, że jestem chudy. Dodam jeszcze, że najczęściej kładę się spać zmęczony, całodziennym kręceniem na rowerze.
W zimnych warunkach czuję jak przenika zimno do ciała w miejscach gdzie dotykam powłoki śpiwora, czyli kolana, łokcie. Mam wrażenie, że materiał zmienia się wtedy w zimny metal.

Offline Mężczyzna xArEs

  • Wiadomości: 211
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 15.02.2010
Odp: Śpiwór
« 29 Sty 2011, 20:16 »
apropo lekkich śpiworów -  uźywam od 15 lat śpiwór  Pajak 1kg - wagowo i objętościowo mi odpowiada - ale marzłem w nim juź chyba we wszystkich miejscach kraju. To dobry śpiwór na lato kiedy w nocy temperatura nie spada poniźej powiedzmy +12 +13 stopni. Komfort według metki  na nim kończy się gdzieś  przy +10 a extremum przy +4.    
Marzy mi sie taki do 1,5 KG i conajmniej -5  za rozsądna cenę
pozdr
 
Krzych

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum