Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 180630 razy)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2010, 22:27 »
Niestety na NGT był oceniany jakiś starszy model z inna rozpiętością temperatur. Widać, ze znacznie poprawili się. ;)

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2010, 22:41 »
http://www.travel.cristobal.pl/product-pol-4450-Polarowa-wkladka-do-spiwora-Lafuma-Microfleece-Bag-.html

Tanie. Tylko czy wiadomo ile będzie cieplej, przynajmniej orientacyjnie?

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2010, 22:51 »
Niestety gramatura 100 niezbyt zachęcająco wygląda. Niedawno kupiłem najtańszy polarek z Decathlonu i ma on 200 a nie mógłbym o nim powiedzieć gruby. ;)

PS: Na zdjęciu jest jako nakładka na śpiwór, chyba że to tylko do prezentacji.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2010, 23:05 »
Campusy, Hi-tec, 4F i inne wynalazki odpuść sobie.

Szukaj śpiwora zgodnego z normą EN 13537
http://ngt.pl/forum/norma-en-13537,6151.html

Poszukaj śpiworów: Fjord Nansen, Hannah, Marmot, Volven i innych. Najlepiej kupoać coś z temp. limit -5 i kołnierzem termicznym. Powinieneś znaleźć coś w wadze ~1,5kg. Pamiętaj żeby dobrze dobrać śpiwór do wzrostu.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 18 Lis 2010, 23:18 »
Znalazłem fajna tabelkę poglądowa ile daje określona wkładka:

http://www.cocoon.at/eng/show.php?doc=frameset&page=cocoon_ckat1&kat=3&prod=12&fab=0

Cocoon Egyptian Cotton mummy jest na allegro po 54 ale widać, że półkilowa wkładka z microfleece daje +6. ;)

@arkadoo, obecnie nie zamierzam kupować drugiego śpiwora jeśli znajdę dobry sposób na apgrejd mojej Salewy na sezon zimowy.

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 08:27 »
Cytat: "yoshko"

@arkadoo, obecnie nie zamierzam kupować drugiego śpiwora jeśli znajdę dobry sposób na apgrejd mojej Salewy na sezon zimowy.


Dużo kasy (w stosunku do nowego śpiwora) możesz wydać na te upgrejdy różne, a efekt nie jest pewny. Wagowo też nic nie zyskasz, bo dołożenie wkładki 0,5kg już bardzo mocno zbliża cię do wagi ciepłego śpiwora. A dodatkowa ciepła bielizna też waży.
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 09:10 »
Ciepła bielizna na zmianę i tak obowiązkowa a 740 g + 540 = 1280 g to ma jeszcze daleko do 2100 g ;) Na razie czekam na wieści czy wybiorę się na wyprawkę to wtedy będę intensywnie myślał o tym co bardziej się przyda. Możliwe, że będę takiej ochrony potrzebował tylko raz w roku.

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 10:54 »
Cytat: "yoshko"
Ciepła bielizna na zmianę i tak obowiązkowa a 740 g + 540 = 1280 g to ma jeszcze daleko do 2100 g ;) Na razie czekam na wieści czy wybiorę się na wyprawkę to wtedy będę intensywnie myślał o tym co bardziej się przyda. Możliwe, że będę takiej ochrony potrzebował tylko raz w roku.


Nie 2100 tylko 1500g, bo tyle waży śpiwór syntetyczny z komfortem ciut poniżej zera. Co do częstotliwości, to taki śpiwór pozwala nocować gdzieś w górach albo na północy Europy latem.
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 10:57 »
Cytat: "yoshko"
Cocoon Egyptian Cotton mummy jest na allegro po 54 ale widać, że półkilowa wkładka z microfleece daje +6.

Wychodzi,że w realistyczno-sceptycznej wersji połowę tego czyli +3. Całkiem,całkiem bym rzekł:>

Bo widzę,że myślenie mamy podobne: typowo zimowego śpiwora nie chcę kupować, bieliznę na noc ciepłą i tak biorę, a często na mrozie nie śpię :)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 11:01 »
Śpimy razem? ;)

Za 35 pln można kupić wkłąd polarowy z demobilu.

http://allegro.pl/wklad-do-spiwora-polar-oryginalny-i1315244439.html

Wagę ma 940 g więc należy się spodziewać dwukrotnie grubszego polarka niż Lafuma. Jednak nie posiada to kaptura.

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 11:30 »
Cytat: "yoshko"
Śpimy razem?

Ostatnio z Waxmundem było cieplej niż zwykle więc przy jeszcze niższych temperaturach zdecydowanie wskazane byłoby przygarnięcie kogoś pod dach :D

Co do demobilu to muszę zobaczyć czy coś mają ciekawego na stanie "na mieście". Przesyłka to 1/4 ceny, a nawet jeśli mniej to zawsze jest 10pln..

Aktualne szukam informacji o spaniu w dwóch śpiworach: zawsze mam do wykorzystania letni, tylko wątpię,żeby się zmieścił jeden w drugi.

A i jeszcze jedno: na ostatniej wyprawce z kimś rozmawiałem o negatywnych skutkach nakładania zbyt wielu ubrań do spania,ale nie za bardzo potrafiłem poprzeć swoją teorię:

Może dla niektórych to będzie logiczne,jednak sam do pierwszego zlotu nie wiedziałem :wink:

Cytuj
Jeżeli ubierzemy się bardzo ciepło i położymy spać do śpiwora, to na pewno będzie nam zimno. Dlaczego? Dlatego że całe ciepło, które produkujemy zamiast trafić do ogrzania śpiwora zostaje zatrzymane w ubraniu. Do śpiwora nie trafia już nic. Z punktu widzenia śpiwora jesteśmy zimni jak nieboszczyk. Dlatego też jeżeli chcemy, żeby nam było ciepło w śpiworze, to trzeba się rozebrać. Najwięcej ciepła przenika do śpiwora, gdy śpimy w termo-aktywnej bieliźnie wełnianej lub syntetycznej. Gorzej gdy jest to bawełna. Jeżeli mimo spania w bieliźnie odczuwamy chłód, to można założyć jeszcze bluzę i spodnie z polaru. Ale nic więcej. Założenie wierzchniej kurtki, spodni i butów sprawi, że nic z ciepła naszego ciała nie przedostanie się do śpiwora. Spanie w butach może doprowadzić nawet do odmrożeń stóp. A osobiście polecam zawsze do spania zimą ciepłe skarpety i przewiewną czapkę

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 11:33 »
hehe :) Na moim przykładzie moge powiedzieć, ze im więcej skarpet  to tym zimniej, dlatego jak zajdzie potrzeba to skocze to takiego miłego sklepu i kupię parę grubych wełnianych z baranów chińskich. :D

PS: Gdzie w lbn jest jeszcze działający demobil?

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 11:54 »
Cytat: "yoshko"
Gdzie w lbn jest jeszcze działający demobil?

Narutowicza. W bramie, w piwnicy- http://sklep.greencamo.pl/

I jeszcze na 1go Maja, kolo Banku BGZ,ale tam nigdy nie bylem. Jak bede w ktoryms to dam znac :wink:

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 21:20 »
Nieuważnie czytałeś mojego posta, a zwłaszcza część, gdzie napisałem co się stanie jeżeli wyubierasz się w ubranie i dorzucisz do tego wkładkę.  :mrgreen:
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1467
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Odp: Śpiwór
« 19 Lis 2010, 22:05 »
Jako, że lubię ciepełko to zastanawiałem się kiedyś nad wkładką z thermolite:
http://www.travel.cristobal.pl/product-pol-3877-Wkladka-do-spiwora-Sea-To-Summit-Thermolite-Reactor.html
Może to i drogie ale latem można tego używać bez śpiwora.

Ja, oprócz skarpetek i ciepłej bielizny, obowiązkowo założyłbym czapkę mając spać w takich warunkach jak teraz mamy za oknem.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum