Autor Wątek: Ameryka Południowa(Peru, Boliwia)-trasa  (Przeczytany 1786 razy)

Offline tater

• Miasto: Jura Krakowsko - Częstochowska
  • Na forum od: 13.09.2009
Polecam Mongolię, po tym wszystko staje się jakby mniejszym wyzwaniem.
Była kiedyś w planach i dalej jest ochota na ten kraj, ale z przybywającymi wiosnami człowiek się zastanawia czy nie czas sobie odpuścić tak ekstremalnych wyjazdów. 
Marek

Offline Mężczyzna kubakas

• Miasto: opolskie
  • Na forum od: 17.02.2015
Bolivie zaczynałem od j. Titicaca, a kończyłem wjazdem do Chile przez Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo drogą nr B-243. I szkoda by było abyś tak piękny zakątek jakim jest Płaskowyż Altiplano zastawił z boku.
Przybliżona moja trasa przez  Bolivię;

Copacabana
La Paz - Coroico - death road 
Irupana
Ingusivivi
Oruro
Challapata
Salinas de Garci-Mendoza
Salar de Uyuni - przejechane 120km
Julaca
Pustynia de Sioli:
San Augustin
Villa Mar
Laguna Colorado
Termas de Chalviri
Laguna Verde

Jak czasowo to wyglądało ?

Ponieważ coraz bliżej do zakupu biletów co wiąże się z określeniem miejsca startu oraz finiszu mojej trasy mam kilka pytań, z którymi mam nadzieję że będziecie mi mogli troszkę pomoc:]

Trasa Calama-La Paz(23Pazdziernik - 30Listopad)

Ciągle się waham czy od Salaru pojechać prawą stroną do La Paz zahaczając o drogę śmierci czy lewą przez Sajame (pogoda w listopadzie podobno jeszcze ok)?
czy może z Sajamy do Arici? i stamtąd wylot?

Lepiej jest robić tą trase z N na S czy jak ja planuje z południa?

Pozdrawiam

Offline tater

• Miasto: Jura Krakowsko - Częstochowska
  • Na forum od: 13.09.2009
 W tej chwili nie pamiętam dokładnie ile to było dni (wyprawa była kilka lat temu), ale gdzieś około 25-27 dni na przełomnie listopad-grudzień.
Jakbyś nie kombinował, z której strony zacząć to powinieneś 2-3 dni przed wylotem łapać aklimatyzację. Jeśli będziesz zaczynał z marszu to stanowczo lepsza opcja dla organizmu jest trasa Calama-La Paz, bo tu jazda na 4500 m.n.p.m.  zajmie Ci 3-4 dni i jak mądrze rozłożysz trasę to obejdzie się bez dolegliwości. Natomiast lotnisko w La Paz znajduje się na 4060 m.n.p.m. odpowiedzieć musisz sobie sam, bo Ty najlepiej znasz swój organizm.
Marek

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy

My home is where my bike is.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....