Autor Wątek: Przedsmak wiosny na polach pod Rawiczem  (Przeczytany 1382 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Przedsmak wiosny na polach pod Rawiczem
« 5 Lut 2019, 23:19 »
Rolnicze regiony południowej Wielkopolski na pierwszy rzut oka atrakcyjnością krajobrazu  dorównują połaciom Równiny Kutnowskiej, na której ułożenie ciekawej widokowo trasy nie jest niemożliwe, ale wymaga znajomości terenu. Kierunek nie był wybrany przypadkowo, albowiem niż znad zachodnich Niemiec rzucił nam wiosenny ochłap w postaci kilku godzin niedeszczowej pogody z przebłyskami słońca i temperaturą w zakresie 5-10 stopni powyżej zera. W terenie przy tak gwałtownym ociepleniu nastały natychmiast totalne roztopy, więc nie pozostało nic innego, jak przejechać się kawałek po asfalcie. Walory widokowe trasy uratował lodowiec, który pozostawił po sobie potężne pradoliny, którymi odpływały wody roztopowe, a także bogatą plątaninę pagórków morenowych. Niestety (a dla przyrody na szczęście) szosy z przyczyn technicznych omijają większość z tych ciekawostek, ale kilka ładnych kawałków asfaltu się nam trafiło.

A wiosna? Kapryśną kobietą jest, z tego co widzę rzuci nam drugi ciepły, ale tym razem soczyście napity wodą ochłap w najbliższy weekend. Szkoda, że sakwa tylna Revelate nie została jeszcze wysłana z USA, bo bym przetestował ją troszeczkę.

Parę fotek z wyjazdu.
https://photos.app.goo.gl/4Epb3yAe7AJMf2da8
« Ostatnia zmiana: 5 Lut 2019, 23:41 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline RDK

• Poza rowerem jest jeszcze Anime
  • Miasto: Mazowsze
  • Na forum od: 17.08.2011
Zdjęcie z kotem wygląda mi tak, jakby przywieziono je z egzotycznego wyjazdu :D

Offline Mężczyzna Zbyszek

• Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Wielkopolskie krajobrazy jeszcze w taj pogodzie są dla mnie niestety nijakie ale zawsze fajnie obejrzeć zdjęcia związane z rowerem.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Wielkopolskie krajobrazy jeszcze w taj pogodzie są dla mnie niestety nijakie, ale zawsze fajnie obejrzeć zdjęcia związane z rowerem.
No cóż, nie jest to Jura z ośnieżonymi zamkami. Jednak i na Jurę dotarła niby-wiosna.

Zdjęcie z kotem wygląda mi tak, jakby przywieziono je z egzotycznego wyjazdu :D
Biorąc pod uwagę to gospodarstwo i całą wieś, to ten kot miał tam prawdziwy apartament typu penthouse. Przypuszczam jednak, że dzierżawa była okresowa, w okresie zima-wiosna rządził kot, a latem dzieciaki, przynajmniej za dnia.

"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna kolega_na_fullu_;-)

• Saikurisuto/padre
  • Miasto: Miasto Feniksa/Fuji
  • Na forum od: 23.01.2012
    • Luźny Kanon przetłumaczony na j. Polski w .PDF.
A gdzie reszta zdjęć? :o

Offline Kobieta Kot

• Miasto: Blisko Poznania
  • Na forum od: 29.08.2013
Ég hjóla oftast nær í vinnua.
www.kot.bikestats.pl

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wielkopolskie krajobrazy jeszcze w taj pogodzie są dla mnie niestety nijakie

Etam, takie krajobrazy radują moją mazowiecką duszę :P. Jako zdobywca wszystkich gmin w kraju mogę ocenić, że Południowa Wielkopolska to tylko z rejonem Kutno-Łowicz może konkurować na najnudniejszy rowerowo region w kraju  ;)
„Nic mi po srebrze, nic mi po złocie,
Nic po chudobie —
Niech z głodu zamrę, przy krzywym płocie,
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna Zbyszek

• Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Cytat: Zbyszek w  6 Lut 2019, 21:40

Wielkopolskie krajobrazy jeszcze w taj pogodzie są dla mnie niestety nijakie

Etam, takie krajobrazy radują moją mazowiecką duszę :P. Jako zdobywca wszystkich gmin w kraju mogę ocenić, że Południowa Wielkopolska to tylko z rejonem Kutno-Łowicz może konkurować na najnudniejszy rowerowo region w kraju  ;)
Przyjdzie wiosna to i Wielkopolska nam wyładnieje. Troszeczkę  ;)

Offline RDK

• Poza rowerem jest jeszcze Anime
  • Miasto: Mazowsze
  • Na forum od: 17.08.2011
Prawdę powiedziawszy, w S Wlkp. większą uwagę przykuły u mnie:
- Przemęcki PK
- Leszno (btw. ten wiatrak to w Rydzynie?) i okolice miejscowości Osieczna, Bojanice, Krzywiń
- Okolice Ostrzeszowa - Sulmierzyc, Kalisz (z wyłączeniem DK 25 i 12 ku N i E - terenowo te były trochę... ygh :) DW 470 na Turek (te okolice też interesujące) jest ciekawsza)
Pozostałe to tak raczej umiarkowanie

Dla mnie najgorzej wypadły Żuławy :D

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
Dla mnie najgorzej wypadły Żuławy :D
Żuławy też na mocnej pozycji w pierwszej piątce najnudniejszych rowerowo części Polski siedzą  ;)
Ale południowa Wielkopolska to jeszcze ma dodatkowe upierdliwości w postaci masy zakazów jazdy na rowerze nawet na stosunkowo bocznych drogach, z taką ich ilością to się nigdzie w kraju nie spotkałem
Nic po chudobie —
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna MARECKI

• Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Co wy wiecie? Żuławy są dla koneserów  :lol:  a budowa S7 dość mocno je zmieniła. Pojawiły się góry w postaci wiaduktów i mostów, że o nasypach nie wspomnę  :icon_smile: . Przybywajcie poznać je na nowo  :icon_cool:

Offline Kobieta magda

• Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Jak się jeździ po Żuławach tylko po to by nabić kilometry to są nudne. Jak się zwiedza, poznaje kulturę i architekturę to wręcz przeciwnie.

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
Jak się jeździ po Żuławach tylko po to by nabić kilometry to są nudne. Jak się zwiedza, poznaje kulturę i architekturę to wręcz przeciwnie.

Ale rozmowa jest o krajobrazach i atrakcyjności terenu pod kątem rowerowym, a nie o zabytkach, a te krajobrazy na Żuławach jakby Ci tu powiedzieć - nie powalają na kolana  :lol:
Nic po chudobie —
Byle przy tobie!“

Offline Kobieta magda

• Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Krajobraz kulturowy zawiera również zabudowania więc oszczędź sobie te czepialstwo i podśmiechujki bo nie określiłeś że o krajobraz naturalny Ci chodziło.

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
Krajobraz kulturowy zawiera również zabudowania więc oszczędź sobie te czepialstwo i podśmiechujki bo nie określiłeś że o krajobraz naturalny Ci chodziło.

Wrzuć sobie trochę na luz, bo trujesz jak pani w szkole  ;)
Podstawowym znaczeniem słowa krajobraz jest określenie widoku - i jeśli nie dodajemy do tego sformułowania, że o inne znaczenie słowa krajobraz chodzi - to wiadomo, że mamy na myśli widok, a nie krajobraz kulturalny czy biologiczny. To i na Mazowszu znajdzie się wiele elementów krajobrazu kulturowego czy biologicznego, w tym wielką puszczę; co nie zmienia faktu, że na rower są to nudne tereny.
Nic po chudobie —
Byle przy tobie!“

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum