Autor Wątek: Maraton Karpacki Hulaka 2019  (Przeczytany 9060 razy)

Offline Mężczyzna szafar

• Miasto: Dobrodzień
  • Na forum od: 22.06.2015
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 4 Gru 2018, 13:54 »
Nie ma to jak dzielić włos na czworo Panowie trochę powagi.
Krzychu,a może dla "leniwych"/nie lubiących śleczeć nad mapą jakis gotowy ślad do pobrania (jeden warunek: tylko asfalty) i bym się też zastanowił nad startem
;

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 4 Gru 2018, 14:05 »
Magurka Wilkowicka - Beskid Mały (asfalt kończy się w osadzie na górze, około 250-300 m przed schroniskiem)
Koskowa Góra - Beskid Makowski (asfalt kończy się w osadzie na górze, nie ma schroniska)
To są dwa "ślepe" podjazdy, z obu można zjechać MTB na drugą stronę. To może dodać trochę możliwości, gdyby ktoś chciał startować innym rowerem niż szosowy.
Cisowy Dział - Beskid Wyspowy (asfalt z obu stron)

« Ostatnia zmiana: 4 Gru 2018, 14:16 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna rybadigital

• 2019-Silesia Hulaka GóraMoRDaPe
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 30.09.2016
« 4 Gru 2018, 15:09 »
Cisowy Dział trochę za blisko PK Wyrębiska za oczywisty wybór , to już lepiej gdzieś na Ochotnickie Scianki uderzyć (Twarogi , Studzionki , Jaszcze , Jamne) , zawsze trochę dalej. Magurka Wilkowicka dobry strzał ale była w tym roku , Koskowa Góra -też raczej byłaby oczywistym wyborem , bo jest bardzo blisko początku (końca ??) pierwszego segmentu.
Podobno trzeba szukać bardziej na zachód , nie znam az na tyle , z oczywistych wyborów przychodzi mi Orle Gniazdo nad Szczyrkiem , Równica , warto by było jeszcze coś dalej , może w Czechach ? (Lysa Hora ? Kamenna Chata za Mostami od Jabłonkowa ?) pewnie są inne nieznane perełki ...

• niech tak się stanie
« 4 Gru 2018, 16:01 »
Jeśli Magurka już była to może Łysina - ulica Szczytowa. Piękne miejsce na samym dachu Beskidu Małego. Można usiąść, nacieszyć się widokiem. Generalnie Beskid Mały powinien być reprezentowany, ale skoro jest mały, to lepiej aby to nie była przełęcz (jak Kocierz), ale coś, co wymaga ekstra podjazdu/zjazdu.

Równica wychodzi blisko Trójstyku - to może na mapie wydaje się daleko, ale czasowo można szybko przejechać. Orle Gniazdo z kolei byłoby za blisko Łysiny. To już lepiej Łysinę, ona jest daleko od pozostałych punktów, a jednocześnie po drodze w Beskid Śląski. Musi być coś po drodze, aby dać możliwość wybrania ściany zachodniej.

Lysa hora wyrzuca trochę mocno trasę na Czechy. Ale w połączeniu z punktem w Beskidzie Małym to może się opłacać.

Studzionki są dobrą propozycją, ale to Gorce - tak samo jak Wyrębiska. Dlatego wybrałem coś z Beskidu Wyspowego, który nie jest reprezentowany. Cisowy Dział to petarda, ciężki podjazd, od południa mocno zdezelowany, od północy wygodny, ale stromy. Jeśli nie chcemy tej przełęczy, bo zbyt blisko szosy na Wyrębiska, to Pasierbiecka Góra. Droga bardzo mało znana w świecie kolarskim, asfaltowa. Albo jeszcze dalej - Łopusze Wschodnie, też asfalt. Dodanie jednego z tych podjazdów otworzy dwie możliwości zaatakowania segmentu. I podniesie atrakcyjność wariantu wschodniego. Będzie więc wybór.

Koskowa Góra fizycznie jest blisko segmentu, ale tylko szczyt. Początek podjazdu wcale nie tak blisko, dwie przełęcze trzeba zrobić :P Chyba, że ktoś myśli o zjechaniu z Koskowej mtb po kamlotach do Bieńkówki.
« Ostatnia zmiana: 4 Gru 2018, 16:14 podjazdy »

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 4 Gru 2018, 17:27 »
Krzychu,a może dla "leniwych"/nie lubiących śleczeć nad mapą jakis gotowy ślad do pobrania (jeden warunek: tylko asfalty) i bym się też zastanowił nad startem

Przecież na tym polega cała idea tej imprezy, żeby sobie trasę zaplanować, a nie przyjść na gotowe  ;). Takich maratonów, gdzie jest gotowa trasa to nie brakuje.
„Nic mi po srebrze, nic mi po złocie,
Nic po chudobie —
Niech z głodu zamrę, przy krzywym płocie,
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna szafar

• Miasto: Dobrodzień
  • Na forum od: 22.06.2015
« 4 Gru 2018, 17:49 »

Przecież na tym polega cała idea tej imprezy, żeby sobie trasę zaplanować, a nie przyjść na gotowe  ;). Takich maratonów, gdzie jest gotowa trasa to nie brakuje.
gotowe tez dobrze smakuje
;

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
« 4 Gru 2018, 17:51 »
gotowe tez dobrze smakuje

Ale tu Ci nikt gotowca nie da, jak chcesz wystartować to musisz sam popracować ;)
To jest forma przygotowań do imprezy, taka sama jak przygotowania fizyczne, w przypadku tej konkretnej imprezy dobre planowanie robi dużą różnicę.
Nic po chudobie —
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna Johnny_n

• Miasto: Bestwina
  • Na forum od: 09.05.2018
« 4 Gru 2018, 18:46 »
Jeśli Magurka już była to może Łysina - ulica Szczytowa.

Tu jest wiele możliwości: Góra Żar, Hrobacza Łąka (jest treściwie), Salmopol, Kubalonka, Stecówka, Skolnity... Całe mnóstwo podjazdów do wyboru. Nawet Skrzyczne można by rozważyć, choć tam asfalt kończy się jakieś 5 km od szczytu i szosą byłoby ciężko...
Mężczyźni nigdy się nie starzeją, tylko zabawki im drożeją... :)

Offline Mężczyzna m.arek

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
« 4 Gru 2018, 19:20 »
Najpierw niech każdy obowiązkowo doda swoje trzy ulubione szczyty powyżej 1000 m lub pięć powyżej 800 m a na koniec zróbmy ankietę czy nie lepiej przejechać 750 km po mazowszu :D

• niech tak się stanie
« 4 Gru 2018, 19:30 »
Tu jest wiele możliwości: Góra Żar, Hrobacza Łąka (jest treściwie), Salmopol, Kubalonka, Stecówka, Skolnity... Całe mnóstwo podjazdów do wyboru. Nawet Skrzyczne można by rozważyć, choć tam asfalt kończy się jakieś 5 km od szczytu i szosą byłoby ciężko...
Chodziło o Beskid Mały, bo na pewno czuł się taki pominięty. Z tych co podałeś tylko Góra Żar jest w Beskidzie Małym i ma nawierzchnię asfaltową aż do końca. Hrobacza Łąka ma tylko 2 km asfaltu, niestety górna część poprzez brak inwestycji zamieniła się w szuter. Chyba, że coś nowego położyli a ja o tym nie wiem  :D

Najpierw niech każdy obowiązkowo doda swoje trzy ulubione szczyty powyżej 1000 m lub pięć powyżej 800 m a na koniec zróbmy ankietę czy nie lepiej przejechać 750 km po mazowszu :D
W Hulace ma znaczenie nie tylko wysokość szczytu, ale również jego położenie względem ewentualnej trasy optymalnej. Górka może być niska, ale rzadko wybierana ze względu na jej oddalenie. Dlatego były moje propozycje czegoś z Beskidu Małego i z Beskidu Wyspowego, aby zrównoważyć nieco te dwa boki. Jednocześnie te dwie górki pozwolą ominąć Tatry.

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Na forum od: 22.09.2013
« 4 Gru 2018, 19:53 »
Czy aby dyskusja o dodawaniu, zmienianiu, odejmowaniu punktów kontrolnych itp. nie jest nieco bezprzedmiotowa? Regulamin ogłoszony, zapisy trwają, także ten... chyba "after birds" :wink:
« Ostatnia zmiana: 4 Gru 2018, 20:05 kawerna »
... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
« 4 Gru 2018, 20:29 »
Czy aby dyskusja o dodawaniu, zmienianiu, odejmowaniu punktów kontrolnych itp. nie jest nieco bezprzedmiotowa? Regulamin ogłoszony, zapisy trwają, także ten... chyba "after birds" :wink:

Nie odbierajmy ludziom szans na tradycyjne pomarudzenie, to ważna i nieodłączna część tej zabawy  :lol:
Nic po chudobie —
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
« 4 Gru 2018, 21:22 »
Dzięki za dyskurs ... ;-)

Co do punktów kontrolnych. Padło tu wiele nazw, ale część z nich powtarzała się z miejscami, w których Hulaka gościł już w dwóch pierwszych edycjach. A tego chciałem uniknąć w przyszłorocznej edycji. Dorzuciłem do mapy, na razie w formie propozycji 2 punkty. Jeden to Równica nad Ustroniem, drugi to Przełęcz Małastowska. Oba stanowią krańce obszaru, w którym będziemy operować. Muszę się przespać z tym pomysłem, jak i z ideą opuszczenia 3PK, a nie 4-ech :-) Na prawdę bardzo liczę na Wasze dalsze uwagi, bo chciałbym by impreza dawała Wam jak najwięcej frajdy, zarówno z jazdy po górach, jak i kombinowania na etapie planowania tras. Poza tym, nie skreślajcie Tatr i Orawy ;-)
« Ostatnia zmiana: 4 Gru 2018, 21:28 skrzysie.k »

Offline Mężczyzna wiecho

• Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 01.01.2016
« 4 Gru 2018, 22:31 »
W obecnej sytuacji, to mało kto zdecyduje się na objazd Tatr. Ale sposób na to jest prosty. Nie mam wytyczonych tras i nie wiem jak to wychodzi z wysokościami i czasem. Obecnie wygrywa ten kto najszybciej objedzie 6 PK i w razie równego czasu będzie miał najwyższą róznicę wzniesień. A może dopis w regulaminie pomoże? 6 pk zalicza imprezę , ale wygrywa ten kto zaliczy najwięcej pk, później liczy się czas i wzniesienia. Oczywiście limit czasu musi być nie przekroczony. III edycja w zasadzie porusza się w tym samym terenie co poprzednie dwie i można na podstawie dwóch ostatnich edycji ( ich średnich przejazdu) wyznaczyć limit rozsądny na przejazd wszystkich 10 pk.
Rower... to dla mnie już obowiązek... stał się pasją...i chyba filozofią życia...

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« 5 Gru 2018, 00:20 »
Wiecho dobrze pisze, wszystkie PK obowiązkowe:) 6 zalicza imprezę.

edit: No dobra 9 PK obowiązkowo, jeden do odpuszczenia aby było więcej możliwości.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum