Autor Wątek: Maraton Karpacki Hulaka 2019  (Przeczytany 12717 razy)

Offline Mężczyzna rybadigital

• 2019-Silesia Hulaka GóraMoRDaPe
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 30.09.2016
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 5 Gru 2018, 06:42 »
Dobre zmiany , i dodanie punktów i ich "obowiązkowość" . Już zaczynam nawigować po Słowacji.Niech mnie ktoś chociaż upewni , że na Popradzki Staw i Rochacze prowadzi taki szlak ,że o każdej porze dnia i nocy na kołach 700x25cc da się bezpiecznie wjechać a bardziej zjechać.Tegoroczne slowackie doliny nieco naciągały tą oczywistość , ale dałem radę...

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
« 5 Gru 2018, 06:48 »
W Rohackiej, gładki asfalt do samego końca doliny. Nad Popradzki Staw zawsze było lepiej niz w Wielickiej.

« 5 Gru 2018, 07:00 »
Idem Tam :)

Offline Mężczyzna marpiech

• Na forum od: 11.01.2018
« 5 Gru 2018, 11:29 »
Pół żartem, pół serio:
Dodanie Przehyby sprawiłoby, że optymlany wariant z Przełęczy Gromadzkiej przebiegałby przez pasmo Radziejowej :D Czyli byłoby "kamerdolce i woda vol 2"
To było żartem.

Na serio (taka trochę prywata):
Na ten moment w optymalnej trasie mam tylko dwa odcinki MTB i zero szutru. Dodanie punktów ala wspomniana wcześniej Koskowa Góra mogłoby urozmaicić rywalizację szosa vs teren. Opuszczenie trzech zamiast czterech punktów też skomplikowałoby wybór wariantu.

Ale to takie drobne narzekanie. Dla mnie może impreza zostać w takim kształcie jakim jest i się podoba.

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Na forum od: 22.09.2013
« 5 Gru 2018, 11:45 »
Dla mnie może impreza zostać w takim kształcie jakim jest i się podoba.

Mam podobnie. No i chciałbym sobie już układać trasę. A na razie, to co mapy porozkładam to nowe koncepcje i całe rozkminianie -  "jak krew w piach". 
... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Mężczyzna cukierski

• Na forum od: 24.07.2018
« 5 Gru 2018, 15:56 »
Po wstępnym szkicu trasy 609 km i 9500 pionu. wszystko asfalcikiem. waszym zdaniem da się krócej??

Offline Mężczyzna dodoelk

• Miasto: Ełk
  • Na forum od: 14.01.2015
« 5 Gru 2018, 20:01 »
Po wstępnym szkicu trasy 609 km i 9500 pionu. wszystko asfalcikiem. waszym zdaniem da się krócej??
586 i 8160

Offline Mężczyzna Adamo

• Miasto: Szczebrzeszyn
  • Na forum od: 30.01.2016
« 5 Gru 2018, 21:30 »
da się bezpiecznie wjechać a bardziej zjechać.
Masz rację, tak się niektórzy zapędzają w pomocy w planowaniu ilości i położenia PK, że może to oznaczać pchanie roweru z góry - a to odbywa się często ze łzami w oczach ;)
Fantazja jest, a termin startu coraz bliżej ;) ;D

Offline Mężczyzna Żubr

• Na forum od: 03.11.2010
« 5 Gru 2018, 22:06 »
Oba stanowią krańce obszaru, w którym będziemy operować. Muszę się przespać z tym pomysłem, jak i z ideą opuszczenia 3PK, a nie 4-ech :-) Na prawdę bardzo liczę na Wasze dalsze uwagi, bo chciałbym by impreza dawała Wam jak najwięcej frajdy, zarówno z jazdy po górach, jak i kombinowania na etapie planowania tras. Poza tym, nie skreślajcie Tatr i Orawy ;-)

Jako, że chciałbym w przyszłym roku pojechać, to się wypowiem. Punkty kontrolne są bardzo ok. Jeśli dodasz te 2 dodatkowe, to chyba opuszczenie 3 jest oczywiste. Jak będą 4, to chyba ludzie właśnie skreślą Tatry i Orawę.

Mam pytanie, czy te obowiązkowe segmenty, to już postanowiłeś że będą na pewno. Zastanawiam się nad nimi. Bo z punktu widzenia sportowego, to to są wymagające interwałowe odcinki, ale turystycznie to w Beskidach odcinki jakich wiele. Dodatkowo, np: droga Myślenice - Wiśniowa jest ruchliwa, na Podhalu w sezonie też spory ruch.
A gdyby je zamienić na punkty w tych okolicach? 14 punktów od granicy z Czechami, do Bieszczad to dla niektórych mógłby być smakowity kąsek  ;) Ilość punktów do opuszczenia,w takim układzie, nie sugeruję.

Offline Mężczyzna Żubr

• Na forum od: 03.11.2010
« 5 Gru 2018, 22:09 »
Nad Popradzki Staw zawsze było lepiej niz w Wielickiej.

Tam jest dobry asfalt od Strebskiego Plesa do samego jeziora/schroniska.

Krzyśku, moim zdaniem punkt kontrolny Wyrębiska to jest Beskidzie Wyspowym, a nie Gorcach. Tak w ogóle, jak wrzuciłeś mapkę poglądową to myślałem że ten punk to będzie Mogielica  ;)

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« 6 Gru 2018, 16:07 »
Pk12 jednak dałbym na zachodzie, najlepiej Góra Żar.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 6 Gru 2018, 16:29 »
Krzyśku, moim zdaniem punkt kontrolny Wyrębiska to jest Beskidzie Wyspowym, a nie Gorcach. Tak w ogóle, jak wrzuciłeś mapkę poglądową to myślałem że ten punk to będzie Mogielica  ;)
Geograficznie tak. To w ten sposób można dodać gorczańskie Studzionki (podjazd o nachyleniu maksymalnym do 20%) i będzie komplet.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

« 14 Gru 2018, 12:41 »
563 km i 9040 up przy obecnych zasadach regulaminu (nie uwzględniałem dodanych 2 punktów dodatkowych , ale wtedy byłoby chyba jeszcze mniej) , trasa w opcji " wyścigowy rower" ale jeden odcinek zdecydowanie w opcji teren , mam nadzieję ,że nie " kamerdolce i woda ver.3" choć blisko tych rejonów  :D . Jedno pytanie , jak automatycznie do planerów podróży wrzucić przy projektowaniu trasy (korzystam z rwgps , gpsies ew.mapy.cz ) gpxy z obowiązkowymi segmentami , tak żeby trasa tworzyła ciągłość ? Do mojej wersji klepałem ręcznie , ale segmenty zagmatwane są :) i nie mam pewności co do prawidłowości przebiegu trasy ...

Offline Mężczyzna KiESWY

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 27.05.2012
« 14 Gru 2018, 20:58 »
A może punkty ważone? Obowiązkowa pewna suma. Tarty za maximum. Zachód trochę mniej a "klasyczny" zjazd z Gromadzkiej za minimum - tak by obowiazkowy był jeszcze np. przejazd pod Babią?
Nie wiem czy ktoś już tego nie proponował?

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 14 Gru 2018, 21:08 »
A może punkty ważone? Obowiązkowa pewna suma. Tarty za maximum. Zachód trochę mniej a "klasyczny" zjazd z Gromadzkiej za minimum - tak by obowiazkowy był jeszcze np. przejazd pod Babią?
Coś mi to przypomina - suweren w teorii ma wybór, a w praktyce nie. Bo żeby suma się zgadzała, i tak musi wybrać Tatry i Babią. Nie tędy droga, ja byłbym skłonny raczej sugerować więcej punktów dających większą swobodę. Tylko im więcej punktów, tym większe ryzyko istnienia wariantu znacznie łatwiejszego od reszty, który w sumie popsułby całą ideę tego maratonu - bo wybór byłby oczywisty, czyli wyboru w praktyce by nie było.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum