Autor Wątek: Maraton Karpacki Hulaka 2019  (Przeczytany 32876 razy)

Offline Mężczyzna rybadigital

 • 2020 ???
 • Wiadomości: 265
 • Miasto: Polska
 • Na forum od: 30.09.2016
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 15 Gru 2018, 09:37 »
Ej , formuła imprezy jest naprawdę spoko.Około 600 kilometrowa wyrypa po największych i w większości jednak tajemniczych rodzimych ściankach (i sąsiadów :) ) w samiuśkim środku gorącego lata z 10000 m up. naprawdę starczy.I pojeździć i w mapach pokombinować. W tym roku w dyskusji rozchodzi się tylko o to ,że możliwość opuszczenia 4 pk ze sportowego punktu widzenia narzuca tylko jeden wariant trasy.Myślę ,że  rezygnacja tylko z 2 pk nadałaby smaczku rywalizacji szczególnie śledzącym online, wydłużyłaby trasę do planowanych + 700 , zmusiła wszystkich do konkretnej eksploracji słowackiej strony Tatr.

ps.  Ej naprawdę nie ma pomysłu z tymi segmentami ???

Offline Mężczyzna kawerna

 • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
 • Wiadomości: 1579
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 22.09.2013
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 15 Gru 2018, 11:18 »
Chwila czasu jeszcze jest, ale im więcej pomysłów tu pada tym bardziej podoba mi się formuła zaproponowana przez Krzyśka w tym roku i to bez żadnych zmuan. Chyba nie jestj tak, że każdy traktuje KH sportowo. Ja tym razem pojadę MTB i zamierzam limit czasowy wykorzystać w całości i radośnie pohulać po górach. Dużo fanu jest w tym, że dzięki takiej ilości punktów mogę sobie dobrać warianty może nie najkorzystniejsze, za to piękne i rzadziej przeze mnie odwiedzane.
... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Mężczyzna marpiech

 • Wiadomości: 45
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 11.01.2018
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 17 Gru 2018, 07:28 »
Ja tym razem pojadę MTB i zamierzam limit czasowy wykorzystać w całości i radośnie pohulać po górach.

Ja pod katem MTB juz znalazłem kilka perełek:

Szutr wokół Mogielicy (wariant północny lub południowy) przy dojeździe z końca segmentu w Porąbkach do Wyrębisk. Wydłuża dojazd tylko o 150m w pionie, a jest dużo przyjemniejszy dla psychiki.

Z Glinne na Zubrzycką (lub odwrotnie) polecam skrót przez Polanę Stańcową (przyda się MTB). Zysk minimalny, ale widokowo sto razy przyjemniej tak pod Babią jechać.

Z Hulaki w 2018 najprzyjemniej wspominam te wszystkie odcinki MTB, a jako największy koszmar dla psychiki dojazd po płaskim do Krakowa z Magury Wilkowickiej.

trasa w opcji " wyścigowy rower" ale jeden odcinek zdecydowanie w opcji teren , mam nadzieję ,że nie " kamerdolce i woda ver.3" choć blisko tych rejonów

Znam dobrze odcinek, o którym myślisz. Jak jest sucho jest bardzo przyjemnie. Na grani bez kamieni i korzeni. Na oponkach 24 nawet się pojedzie. Na zjeździe trochę trudniej (MTB się przyda). Gorzej jak jest mokro. Na grani pojawiają się wtedy kałuże na całą szerokość drogi, głębokie na 30 cm, a zjazd wtedy też się śliski robi.

Offline Mężczyzna rybadigital

 • 2020 ???
 • Wiadomości: 265
 • Miasto: Polska
 • Na forum od: 30.09.2016
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 17 Gru 2018, 10:45 »
Odważnie kolega pojeżdża , ale czemu się ograniczać i nie bezpośrednio przez Babią Górę pomknąć  ;) Ja etap fascynacji " pure mtb" już mam za sobą i będę podziwiał widoki rwąc wstęgi asfaltu ... choć dla parunastu minut w wyniku nie zawaham się jak w br. przełożyć spdy na trailówki i pomknąć po bezdrożach z " barankiem" u boku.Dla chcącego nic oczywiście trudnego , ale przy obecnej wersji wyścigu w przyszłorocznej edycji znacznie mniej jest terenowych skrótów dających wymierne czasowe korzyści. W tym roku mimo ,żem zdeklarowany szosowiec ( ale i biegacz górski :) )  to i wbiegałem na Magurkę , zbiegałem z Boracza , wte i wewte na Przehybę ( na moje nieszczęście po kamerdolcach i wodzie  :) :) )  no i w dół z Kudłaczych. W tym roku w wersji na razie znad mapy raczej będę się przeciskał w większości między blachosmrodami .

Offline Mężczyzna marpiech

 • Wiadomości: 45
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 11.01.2018
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 17 Gru 2018, 14:12 »
Szkoda, że Krzysiek nie wdrożył swojego planu wyścigu szutrowego w Beskidach. Brakuje mi takich opcji w Polsce. Wisła 1200 jest po płaskim. A TC to jednak trasa dla fulli.

Offline Mężczyzna rybadigital

 • 2020 ???
 • Wiadomości: 265
 • Miasto: Polska
 • Na forum od: 30.09.2016
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 17 Gru 2018, 17:45 »
Szutry w wersji ultra w Beskidach chyba nie do zrobienia , tu rządzi szosa i xc. Jeżeli już ,widzę szansę w Sudetach ...

Offline Mężczyzna podjazdy

 • niech tak się stanie
 • Wiadomości: 7908
 • Miasto: Poznań
 • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 17 Gru 2018, 18:51 »
Szutry w wersji ultra w Beskidach chyba nie do zrobienia , tu rządzi szosa i xc. Jeżeli już ,widzę szansę w Sudetach ...
Trasę da się wytyczyć w Beskidach - szutry Gorców, Mogielicy, Beskidu Sądeckiego  i potem w Beskid Niski, Bieszczady. Wbrew pozorom dużo szutru, spokojnie 800-1000 km by się dało wytyczyć tak, aby 3/4 było poza asfaltem na drogach szutrowych -  tylko niestety jakość tego szutru bardzo zmienna - czasem super, czasem błotniście, czasem kamloty. I najgorsze, że to się zmienia, więc trasa niby szutrowa, ale w sumie na szerokie kapcie. Sudety mają jednak szutry bardziej odporne na warunki atmosferyczne, ale też kilka kamienistych odcinków by musiało się znaleźć, aby przejechać dookoła całą Kotlinę, Góry Sowie, Suche, Lesistą, Masyw Chełmca, Trójgarbu itd. aż po Karkonosze (po czeskiej stronie) i Góry Izerskie (po polskiej stronie). Tym niemniej w Sudetach byłoby łatwiej z wytyczaniem i ewentualnym omijaniem trudnych kawałków po majowym objeździe trasy.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna tomek

 • Moderator
 • Wiadomości: 2821
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 01.06.2014
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 18 Gru 2018, 09:29 »
Podjazdy, to weź narysuj coś szutrem po Beskidach.
Zobaczymy. Może da się coś z tego zrobić

Offline Mężczyzna marpiech

 • Wiadomości: 45
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 11.01.2018
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 18 Gru 2018, 20:28 »
Wytyczyłem trasę po okolicy, którą znam. Dwa szutry palcem po mapie. Lekko ponad 300km i 6000 przewyższeń.

Startujemy z Rytra i od razu jeden z najdłuższych podjazdów w Polsce (dłuższy niż Przehyba z Gabonia) po szutrze doskonałej jakości (przy nachyleniach >15% pojawiają się płyty) na przęłecz Żłobki (wzdłuż niebieskiego szlaku). Następnie piękną widokowo szutrową drogą pod granią Radziejowej aż do doliny Starego Potoku. Po chwili zjazdu wspinaczka na grań po nowym szutrze, ale z grubym ziarnem żeby przedostać się do Doliny Sielskiego Potoku. Tam czeka nas zjazd 50 km/h po doskonałym szutrze do Szlachtowej. Tutaj spotykamy pierwszy asfalt. Na razie zero MTB. Ze Szlachtowej przemieszczamy się do przełomu Dunajca i podążamy znów szutrem do Sromowców. O poranku nie będzie jeszcze ludzi na szlaku. Latem 2019 będzie już droga rowerowa Velo Dunajec i nią podążamy do Knurowa. Ten kawałek asfaltu da przewagę gravelom vs hardtail. Wspinamy się na przełecz Knurowską. Zjeżdżamy asfaltem do Ochotnicy Dolnej, żeby zacząć wspinać się na przełęcz Wierch-Młynne. Następnie drogami gruntowymi trochę gorszej jakości oraz szutrami zmierzamy w stronę przełęczy Przysłop. Wjeżdżamy na asfalt, żeby po 500m z niego zjechać i przetrawersować leśną drogą gruntową zbocze aż do Gryblówki. Tam zaczynamy wspinaczkę do szlaku wokół Mogielicy. Królestwo Szutru. Małe przewyższenia. Doskonałej jakości droga. Nic tylko ciąć aż do Podmogielicy. Tam zjeżdżamy asfaltem do Słopnic, żeby wspiąć się pod Łopień ze wspaniałymi widokami na Tymbark. Tutaj trochę MTB polną drogą po trawie. Zjeżdżamy do Tymbarku. Uderzamy asfaltem w stronę górnej stacji narciarskiej w Laskowej. Zjeżdżamy już szutrem w stronę przełęczy Rozdziele. Stamtąd podążamy Karpackim Szlakiem Rowerowym do Iwkowej. Dalej podążamy asfaltem do tamy na Jeziorze Czchowskim. Tutaj znów wskakujemy na drogę szutrową, żeby przedostać się do Rożnowa. I tu znów szutrowa wspinaczka na górę Majdan. Tam możemy obejrzeć gładką jak stół drogę szutrową szeroką momentami na 5m. Zjeżdzamy do Podola i znów wspinamy się szutrem do rezerwatu Diable Skały (niestety nie będzie nam dane ich obejrzeć). Teraz chwila wytchnienia po asfaltach przez Korzenną, żeby przeciąć Jodłową Górę szutrem dobrej jakości. Niestety tutaj spotkamy się przez 1,5km z drogą krajową numer 28. Dalej od Ptaszkowej czeka nas kawał szutru aż do Perelisk. Ciągle prawie bez MTB. Z Perelisk tniemy już asfaltem do Krynicy. Tu czeka nas ostania odsłona pętli. Wspinaczka na Jaworzynę Krynicką i pasmo Jaworzyny. Pasmo Jaworzyny nie ma kamieni, ale ma korzenie i błoto. Przez Halę Łabowską i Pisaną suniemy aż do masywu Makowicy. Niewielkie przewyższenia, wąskie ścieżki na halach i co jakiś czas pojawiające się Tatry na horyzoncie. Na skrzyżowaniu szlaku zielonego, czerownego i niebieskiego czeka nas jedyny odcinek MTB. Kilkaset metrów zjazdu do schroniska na Cyrli. Stamtąd już jest droga do Rytra. Ale ubity tłuczeń i betonowe płyty dadzą strasznie po rękach, a od hamowania będą boleć palce. Koniec pętli na zamku w Rytrze.


Offline Mężczyzna lukidra

 • Wiadomości: 69
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 08.05.2018
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 24 Gru 2018, 22:16 »
Mi osobiście wyszło 593 i prawie 9k w pionie (wg Stravy) bez ani jednego odcinka szutrowego. I tutaj pytanie do Was: czy z Obidzy jest w miarę spoko trasa w dół do Szczawnicy (a w zasadzie do Jaworek) żeby można było nawet sprowadzić rower szosowy? Czy zostaje tylko objazd przez Słowację?
Płaskie to nuda, górki to dopiero coś :)

Offline Mężczyzna lukidra

 • Wiadomości: 69
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 08.05.2018
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 24 Gru 2018, 22:37 »
I jeszcze takie pytanie: kiedy będzie wiadomo, czy te dwa dodatkowe punkty, które są zaznaczone opcjonalnie, wejdą w życie bądź też nie?
Płaskie to nuda, górki to dopiero coś :)

Offline Mężczyzna login

 • Wiadomości: 494
 • Miasto: Lublin
 • Na forum od: 13.01.2012
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 24 Gru 2018, 23:19 »
Obidza od 1:30. Sam oceń.

https://youtu.be/rYKKkHI-l4w

Podjazd do Obidzy końcówka to około 500m ażurowych płyt betonowych z nachyleniem znacznie ponad 10%
https://youtu.be/D2h-m-d2H6k
« Ostatnia zmiana: 24 Gru 2018, 23:36 login »

Offline Mężczyzna kawerna

 • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
 • Wiadomości: 1579
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 22.09.2013
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 25 Gru 2018, 11:52 »
Mi osobiście wyszło 593 i prawie 9k w pionie (wg Stravy) bez ani jednego odcinka szutrowego. I tutaj pytanie do Was: czy z Obidzy jest w miarę spoko trasa w dół do Szczawnicy (a w zasadzie do Jaworek) żeby można było nawet sprowadzić rower szosowy? Czy zostaje tylko objazd przez Słowację?


Ostatnie 4 km na tym śladzie to szlak pieszy, który jest przejezdny dla MTB. Szosa raczej nie. Zejście z rowerem do szutrówki zajmie pewnie ok. 40-45 minut.
https://www.strava.com/activities/1753360349.
Od 120 km śladu do Jaworek jest szutrówka.
... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Mężczyzna skrzysie.k

 • Kapituła MP-P 2019
 • Absent.With.Out.Leave
 • Wiadomości: 2657
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 29.01.2016
  • Szlaki i Drogi
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 25 Gru 2018, 12:03 »
I jeszcze takie pytanie: kiedy będzie wiadomo, czy te dwa dodatkowe punkty, które są zaznaczone opcjonalnie, wejdą w życie bądź też nie?

Ogarniam całość w przerwach na świąteczne obżarstwo :-)

Offline Mężczyzna lukidra

 • Wiadomości: 69
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 08.05.2018
Odp: Maraton Karpacki Hulaka 2019
« 25 Gru 2018, 13:52 »

Ostatnie 4 km na tym śladzie to szlak pieszy, który jest przejezdny dla MTB. Szosa raczej nie. Zejście z rowerem do szutrówki zajmie pewnie ok. 40-45 minut.
https://www.strava.com/activities/1753360349.
Od 120 km śladu do Jaworek jest szutrówka.
O takim wariancie nie myślałem, ale kolega wcześniej podał szlak do Czarnej Wody, który chyba przetestuję w przyszłym roku. A płyty ażurowe na 10% + to i tak nic takiego na takiej trasie :)
Płaskie to nuda, górki to dopiero coś :)

Tagi:
 
Organizujemy


Partnerzy

Patronat
Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:CDN ....
Mobilna wersja forum