Autor Wątek: Bagażnik samochodowy na hak  (Przeczytany 6904 razy)

Offline Mężczyzna pawelpodroznik

• Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 18.04.2014
Bagażnik samochodowy na hak
« 19 Mar 2017, 15:34 »
Cześć,
były dwa stare wątki dotyczące bagażników rowerowych na hak:
http://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=4554
http://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=1221
Nie chcę odgrzebywać jednak starych wątków.

Zamontowałem hak do auta i czas kupić bagażnik na rowery. Nie chcę dyskutować o wyższości bagazników na dach czy na hak. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Planowałem przeznaczyć na bagażnik około 1000 zł, ale w tej cenie trudno dostać coś na lata,  a przede wszystkim na 3-4 rowery. Obecnie wozić będę 2 rowery, ale jeszcze z 3-4 lata i dojdzie rower dziecka, a w dalszej perspektywnie kolejnego dziecka - choć to dalsza przyszłość.
Sądzę, że wersja na 3 rowery to mus.

Z budżetowetowych bagażników to wybrałem to:
http://www.strefakierowcy.pl/41669,inter-pack-viking-3.html  (niedaleko mnie jest używany kilka razy za 1100 zł)

Z droższych jest Thule:
http://www.strefakierowcy.pl/41952,thule-velocompact-927.html
można kupić za około 2000 zł
jego główna zaleta to możliwość dokupienia w przyszłości adapteru dla 4 roweru.

I Westfalia:
http://www.strefakierowcy.pl/44882,westfalia-bc70.html + adapter dlad 3-ciego roweru. Tu cenę mogę mieć z dodatkowym adapterem około 2100 zł.

Z tego porównania wychodzi, że najlepszy będzie Thule. Thule na naszym forum ma bardzo dobre opinie. Każdy chwali. Westfalia mniej znana i chyba odpuszczam.

Ciekawi mnie jednak Interpack Viking, bo cena dobra i jakość też optymalna. Podobno dobry stosunek ceny=jakość.

Co sądzicie? Może macie inne rozwiązania do polecenia lub do sprzedania :) ?

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: Bagażnik samochodowy na hak
« 19 Mar 2017, 15:49 »

Miałem Thule na dachu - chwaliłem.
Kiedy dach podrósł, hak się pojawił, ważyłem: co teraz.
Wyszła Westfalia - chwalę tak samo głośno, jak wcześniej Thule.

Było to z 2, 3 lata temu. Szczegółów już nie pamiętam.
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
« 19 Mar 2017, 15:56 »
Ja mam tego, chyba od dwóch lat
http://www.strefakierowcy.pl/19060,inter-pack-trio.html
Z tego co pamiętam, to na pewno tyle mnie nie kosztował. Brałem go w salonie firmowym na Grochowskiej w Warszawie.

Jedna rzecz jest niedorobiona. Gałki do przykręcania rowerów są na kluczyk i mają plastikowe osłonki chroniące przed syfieniem się zamka. Na haku jest analogiczna gałka do przykręcania bagażnika - tutaj już osłonki nie dali, więc trzeba zabezpieczać zamek w sposób prymitywny, reklamówką (sporo syfu idzie z drogi na bagażnik).

Jeździ się z tym całkiem dobrze, o ile pamięta się o tym, by odtłuścić gałkę haka. Jak tego nie zrobisz, bagażnik będzie jeździł na boki.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
« 19 Mar 2017, 19:56 »
Ja używam takiego i mogę ten model polecić. Z innymi nie porównuję bo nigdy innego nie miałem.

http://www.strefakierowcy.pl/19057,atera-strada-sport-m3.html

To jest na 3 rowery + dokupić możesz adapter na 4 rower. Jestem z niego zadowolony. Bardzo dobry system uchylania i mocowania. Rzeczywiście jeden ruch.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna Adrian S.

• Na forum od: 15.03.2016
« 19 Mar 2017, 22:16 »
Zaraz zaraz, a dlaczego kolega szuka najbardziej wypasionych modeli, skoro występuje ograniczenie finansowe? Ja od kilku lat mam bagażnik Interpack Trio, który kosztował 800 pln i nie wygląda, żeby miało coś mu się stać. Fakt inne wyglądają mocarniej, ale co z tego? Najwyższa półka to bagażniki, które nieużywane składają się do pozycji pionowej, ale kosztują 3x tyle co mój. Bagażnik Interpack polecam, bo ma to co trzeba (odchylanie do tyłu jak trzeba otworzyć klapę i łapanie za ramę, fajne łapy wykończone gumą i świetne opaski zaciskowe do kół), mimo tego co pisze producent da się na nim przewieźć fatbike'a i generalnie daje radę. Polecam przed kupnem przymierzyć, czy bagażnik zmieści się w bagażniku auta - moje kombi jeździ bardzo rzadko i bagażnik na co dzień trzymam w aucie.
Adrian Socho.

Offline Mężczyzna rmk

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
« 20 Mar 2017, 15:08 »
Od czterech lat używam bagażnika AMOS TYTAN 2. Przejechałem z nim około 15tys km i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Nie jest zaawansowany technicznie jak THULE i tym podobne ale jest niezawodny i bardzo ale to bardzo stabilny. Mocowanie bezpośrednio na kulę, dokręcanie porządnej jakości imbusem, zabezpieczenie przed kradzieżą za pomocą kłódki. Kwestia tego czy minuta montażu to dla Ciebie dużo czy mało. Jeździłem z nim w każdej porze roku, w każdej możliwej pogodzie i nie widać po nim śladów użytkowania, światła działają, nic się nie psuje. Kosztował mnie 459zł, teraz widzę, że są nieco droższe ale to też kwestia dogadania się z ceną. Wersja na 3 i 4 rowery też jest, nieznacznie droższa. Ew. mają w ofercie klon THULE czyli platformę GIRO, cenowo ok. 1000zł ale ich nie używałem więc nie wiem jak z trwałością.

Jeśli bagażnik ma po prostu przewozić rowery i nie pełnić roli wodotrysku to gorąco polecam AMOSA. Tanio, porządnie, po prostu idealny stosunek jakość/cena.

edit:
http://www.amos.auto.pl/oferta/bagazniki-rowerowe

« 20 Mar 2017, 19:25 »
padło w wątku kilka propozycji. I jestem skołowany :) Z jednej strony z chęcią wybrałbym coś droższego, bo fajne jest składanie pedałem i możliwość dodania w przyszłości 4-tego roweru. Z drugiej strony cena - nie ma chyba sensu płacić za niewiadomo co.

Z innej strony to inwestycja na lata, nawet jak zmienię auto, to bagażnik zostanie.

Jeżeli miałbym wybrać droższy to chyba astrada sport M3 a jak tańszy to już Amos na 3 rowery... ehm zagwózdka :)

• blog podróżniczy
« 20 Mar 2017, 19:38 »
Z jednej strony z chęcią wybrałbym coś droższego, bo fajne jest składanie pedałem
Tylko to zależy od auta. Niby mam wersję z pochylaniem platformy, ale i bez tego mam pełen dostęp do bagażnika. Bajer, którego nie używam. Nie wiem, za różnicę w cenie, może kup sobie następny rower? :D

Offline Mężczyzna 4gotten

• Miasto: Mons/Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
« 20 Mar 2017, 19:53 »

Od dwunastu lat używam Thule Euro Way na trzy rowery. Bagażnik jest dosyć intensywnie użytkowany. Przejechał na hakach moich samochodów już dziesiątki tysięcy kilometrów. Jednorazowe przeloty ponad 1000 km z prędkościami autostradowymi nie są rzadkością. Nigdy nic się nie poluzowało, odpadło, urwało, zepsuło. Mocowanie na haku jest bardzo pewne.
Nawet żarówki w oświetleniu są do tej pory oryginalne.
Co prawda bagażnik jest nieco podrapany, poobijany, ale nadal zachowuje w pełni swoją funkcjonalność. Pewnie będzie mi jeszcze służył przez wiele lat.
Przed zakupem rozważałem różne opcje, również te tańsze, ale mając pod uwagę przyszłą eksploatację nie chciałem ryzykować i postawiłem na sprawdzoną markę. Po kilkunastu latach uważam, że był to trafiony wybór.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

« 20 Mar 2017, 19:57 »
Z innej strony to inwestycja na lata, nawet jak zmienię auto, to bagażnik zostanie.
Dokładnie tym się kierowałem. W pewnym sensie platformy może nie zmienisz nigdy.
Tylko to zależy od auta. Niby mam wersję z pochylaniem platformy, ale i bez tego mam pełen dostęp do bagażnika. Bajer, którego nie używam.
Twój samochód jest wyjątkowy pod tym względem. Generalnie wszystkie sedany i kombi, gdzie klapy bagażników schodzą do zderzaka wymagają uchylenia platformy.

Offline Mężczyzna tomek

• Kapituła MP-P 2017
  • Na forum od: 01.06.2014
« 20 Mar 2017, 20:04 »
A jak już się zdecydujesz na wyższą półkę, to sprawdź czy pomimo uchylanej platformy możesz otworzyć klapę bagażnika.
W niektórych autach z pionową, nisko schodzącą klapą zwykłe uchylanie może nie wystarczyć i trzeba brać modele z odsuwaną platformą, jak to: http://www.strefakierowcy.pl/44874,atera-strada-dl3.html

I generalnie polecam jak poprzednicy - sprawdzone, markowe rozwiązanie.
5 lat użytkuję tę zalinkowaną Aterę; byłby Thule, ale się klapa nie otwierała :)

• blog podróżniczy
« 20 Mar 2017, 20:06 »
Twój samochód jest wyjątkowy pod tym względem. Generalnie wszystkie sedany i kombi, gdzie klapy bagażników schodzą do zderzaka wymagają uchylenia platformy.
Nie, po prostu ta platforma wisi bardzo to tyłu. Miałem tak w Vectrze B Hatchback i w sedanie Evanda mojego ojca. Jedynie w kombi/vanie taka opcja ma dużo sensu. Tak czy siak, stacjonarny sklep i przymiarka.

• Skup i ubój. Rozbiór.
« 20 Mar 2017, 20:08 »
Thule jest ze Szwecji.
Szwecja jest lewacka.
Thule - lewaków bagażnik!
Przemyśl.

« 20 Mar 2017, 20:11 »
A jak już się zdecydujesz na wyższą półkę, to sprawdź czy pomimo uchylanej platformy możesz otworzyć klapę bagażnika.
W niektórych autach z pionową, nisko schodzącą klapą zwykłe uchylanie może nie wystarczyć i trzeba brać modele z odsuwaną platformą, jak to: http://www.strefakierowcy.pl/44874,atera-strada-dl3.html
Z moim odchylanym bagażnikiem otwieram klapę bez problemów, choć w przy obecnym samochodzie kombi odległość klapy od odchylonego bagażnika jest wyraźnie mniejsza niż to było wcześniej w przypadku hatchbacka. Nawet o ty nie pomyślałem, kupując nowy samochód, a mogłem się zdziwić  ;)

Offline Mężczyzna tomek

• Kapituła MP-P 2017
« 20 Mar 2017, 20:22 »
No, ja już prawie płaciłem za Thule a gość poszedł założyć na hak... ;)
Klapa wysoka, pionowa, nisko schodząca tak, że odległość pomiędzy poziomem dolnej krawędzi klapy a kulą haka niewielka = potencjalne problemy.
Warto przymierzyć przed zakupem.

« 20 Mar 2017, 20:40 »
Moja Atera współpracowała z trzema samochodami Skoda Octavia hb, Ford Mondeo IV hb i Seat Cordoba Vario. Z nimi problemu nie było.

• Skup i ubój. Rozbiór.
« 20 Mar 2017, 20:45 »

Tomek - ja Ci wierzę!
O rany! O mały włos!

Offline Mężczyzna rmk

« 20 Mar 2017, 21:54 »
Amos, którego tak mocno zachwalam, również ma możliwość odchylania. Jest tu zdecydowanie najtańszy i sprawdzony przeze mnie w przeróżnych warunkach w długim okresie użytkowania. Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać  8)

Wybór należy do Ciebie  :)

« 21 Mar 2017, 21:33 »

łatwo powiedzieć :) pierwszy wyjazd już za 2,5 tygodnia i muszę się decydować :)
Te Atery naprawdę fajnie wyglądają. Może jak mam kupić na lata to kupić taki za te 1700 zł... ehm.

Podliczyłem Wasze wypowiedzi i wychodzi więcej głosów na droższe, thule czy atera.

Offline Mężczyzna rmk

« 22 Mar 2017, 16:19 »

łatwo powiedzieć :) pierwszy wyjazd już za 2,5 tygodnia i muszę się decydować :)
Te Atery naprawdę fajnie wyglądają. Może jak mam kupić na lata to kupić taki za te 1700 zł... ehm.

Podliczyłem Wasze wypowiedzi i wychodzi więcej głosów na droższe, thule czy atera.

Paweł nie będę Cię namawiał do zakupu konkretnego modelu ale na swoim przykładzie napiszę Ci tylko, że nie zawsze zakup na lata musi wiązać się z wydawaniem większej ilości pieniędzy. Też chciałem kupić raz a porządnie i kupiłem. Wymienię tylko jeśli będę potrzebował większy. Jak dla mnie wybór nie sprowadza się do kupna droższego = lepszego, tylko droższego = wygodniejszego. Thule ma odpinanie na klik i zapięcie rowerów, mój ma kręcenie imbusem i zapinanie na paski. Ot cała różnica. I 1500zł w kieszeni  :)

Cokolwiek nie kupisz, bylebyś jak najwięcej korzystał. O to w tym wszystkim chodzi  :)

« 22 Mar 2017, 19:43 »

Jak dla mnie wybór nie sprowadza się do kupna droższego = lepszego, tylko droższego = wygodniejszego. Thule ma odpinanie na klik i zapięcie rowerów, mój ma kręcenie imbusem i zapinanie na paski. Ot cała różnica. I 1500zł w kieszeni  :)

Jeżeli czegoś żałuję to tego, że nie dołożyłem jeszcze 1000zł i nie kupiłem Thule z odpinanymi na kliki ramionami. Ot i cała różnica.

Offline Mężczyzna Księgowy

• .::Kolarska Patologia::.
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
« 24 Mar 2017, 10:40 »
Ja rozważam coś w ten deseń:
Jadę tam gdzie znika horyzont.

MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``

Offline Mężczyzna rmk

« 24 Mar 2017, 22:45 »

Wszystko na temat tego bagażnika masz podane właśnie w tym temacie.

« 25 Mar 2017, 11:21 »
Księgowy, poczytałem opinię o tym bagażniku z Amosa. Są różne. I pozytywne i słabe.
Ja się zdecyduję na 99% na aterę:
http://www.wulkdrive.pl/atera-strada-sport-m-3-platforma-na-hak-na-3-rower,3,24414,24250
Ci mają najtaniej.

Przetestuję w okresie wielkanocy i poinformuję :)

Offline Mężczyzna przemko68

• Miasto: Pyrlandia
  • Na forum od: 05.10.2013
« 25 Mar 2017, 18:57 »
Witam
Jeśli mogę "dodać swoje trzy grosze" to ja używam ten :
https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1227553-uchwyt-rowerowy-na-hak-mammooth-tb-009d3-na-3-rowery

jedyny minus to dorobiłem "klucz" taką przedłużkę do opuszczania bagażnika. Poza tym nie narzekam a po co przepłać.
Pozdrawiam

ps. jest jeszcze na cztery rowery
https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1227554-uchwyt-rowerowy-na-hak-mammooth-tb-009d4-na-4-rowery

Offline Mężczyzna gkeb

• Miasto: Kórnik
  • Na forum od: 11.08.2016
« 7 Cze 2017, 15:12 »

Wszystko na temat tego bagażnika masz podane właśnie w tym temacie.
@rmk kupowałeś w Poznaniu?

Offline Mężczyzna rmk

« 7 Cze 2017, 16:15 »
Nie, przez internet od producenta. Ale byłem wcześniej w DAKOLU w Złotnikach go oglądać. Najtaniej jednak było bezpośrednio od producenta, nawet jakiś rabat dostałem.

« 7 Cze 2017, 21:53 »
Przy okazji odświeżenia, kupiłem w końcu atere sport m3
http://www.wulkdrive.pl/atera-strada-sport-m-3-platforma-na-hak-na-3-rower,3,24414,24250

Świetna! Montaż bajeczny, wygodny, bez kluczy. Montaż 2 rowerów to 3 minuty, bez kluczy bez problemów.

Na aucie trzyma się stabilnie, wszystko jest super. Dobrze wygląda, wiele fajnych rozwiązań dopasowujących do auta.

Odchylanie nogą - świetne!

Przejechałem z bagażnikiem już z 1500 km w tym 2x po 500 km - nic się nie luzowało, wszystko dobrze. Uważam, za dobry wybór na lata.

Offline Mężczyzna insect

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 15.04.2012
« 4 Wrz 2017, 11:32 »
Jestem na kupnie bagaznika na hak i przeglądając wątek zauważyłem, że nikt nie dodał bardzo ważnej rzeczy odnośnie oświetlenia bagażników.

Od niedawna wymagane są światła cofania i przeciwmgielne w bagaznikach rowerowych mocowanych na hak w związku z tym wtyczka powinna posiadać 13 pin.

A co do samych bagażników to szukam czegoś na dwa rowery, myślałem na początku o THULE ale jak przeczytałem wątek to pomyślałem, że może amos wystarczy. Problemem jednak są wspomniane światła, nie znalazłem wersji z wymaganym oświtleniem :/

• blog podróżniczy
« 4 Wrz 2017, 17:15 »
Co do bagażników to nie wiem, ale w przypadku przyczep, te z wtyczką 6 pin, wyprodukowane przed przepisami, żadnych zmian nie wymagają.
Bagażnik daty produkcji wybitej nie ma, więc nie wiadomo jak jest stary, może być starszy niż 13 pinowy wymóg. Efektywnie przepis martwy. Do dzisiaj montuje się w samochodach wiązki 6 pin, a hak w takim zestawie homologacje posiada.

Offline Mężczyzna insect

« 5 Wrz 2017, 09:19 »
Pewnie jak policjant się będzie chciał przyczepić to się przyczepi. W przypadku sprzedawania starych modeli bagażników pewnie da się jeszcze wytłumaczyć z tego oświetlenia ale jeśli bagażnik jest wprowadzony do produkcji po zmianie przepisów a i tak nie ma wymaganego oświetlenia to może być ciężko z tłumaczeniami.
Tak czy siak kupując nowy wolę już od razu spełniać formalne wymagania.

Bardzo fajnie wyglądają bagażniki interpack.
http://www.interpack.eu/product-pol-5683-Inter-Pack-Spider-2-bagaznik-rowerowy-na-hak.html

Ktoś coś takiego widział na żywo? Warte ceny czy lepiej kupić jakiś tańszy z allegro?

Niektóre bagazniki podają max ciężar jako 2x15kg, a mój rower niestety waży więcej niż 15, rower żony też. Boję się że przy takim obciążeniu zacznie bujać bagażnikiem na boki przy gwałtownych manewrach.

• blog podróżniczy
« 5 Wrz 2017, 09:26 »
Niektóre bagazniki podają max ciężar jako 2x15kg, a mój rower niestety waży więcej niż 15, rower żony też. Boję się że przy takim obciążeniu zacznie bujać bagażnikiem na boki przy gwałtownych manewrach.
To kwestia maksymalnego nacisku na hak, który zwykle jest określony jako maks 75kg. Czyli masa rowerów i bagażnika nie może go przekroczyć.

Ja bym kompletnie olał wymóg tylnego światła. Nie jest to w jakimkolwiek stopniu istotne.

Offline EASYRIDER77

• Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
« 5 Wrz 2017, 10:09 »
ja bym nie olewał. W końcu Twój rower z tyłu  jedzie i jakiś mało spostrzegawczy kierowca nie zauważy kierunkowskazu lub światła stopu bo zakryje je koło itp. i może być po Twoim rowerze.
Co z tego, że całego tyłu dokładnie nie zasłania rower, ale kilka rowerów to już loteria z tymi światłami. Co z tego też, że ten co najedzie jest winny skoro Ty masz problem.

Offline Mężczyzna DiDżej

• Na forum od: 14.10.2013
« 5 Wrz 2017, 10:15 »
To kwestia maksymalnego nacisku na hak, który zwykle jest określony jako maks 75kg. Czyli masa rowerów i bagażnika nie może go przekroczyć.

Ja bym kompletnie olał wymóg tylnego światła. Nie jest to w jakimkolwiek stopniu istotne.

Nie jestem pewien czy zapis max ciężar 2x15kg ma duży związek z kwestią maksymalnego nacisku na hak określanego jako 75kg. Ja mam bagażnik na 3 rowery i z tego co pamiętam to chyba mam zapisane, że max. 50kg. Zapis ten może mieć chyba jednak bardziej związek z wytrzymałością zaczepu kulowego. To taka moja intuicja. Hak mam standardowy, czyli nacisk pewnie też 75kg.

Zgadzam się, że dodatkowe lampki to bym olał (cofania i p. mgielne). Jak już policjant bardzo będzie chciał się przyczepić do bagażnika to wystarczy, że zapyta o tablicę rejestracyjną i pole do popisu (sic! :-)) będzie miał spore. Chyba, że w tej kwestii coś się zmieniło.
Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.
Albert Einstein

Offline Mężczyzna m.arek

• Na forum od: 17.03.2014
« 5 Wrz 2017, 11:27 »
Jak już policjant bardzo będzie chciał się przyczepić do bagażnika to wystarczy, że zapyta o tablicę rejestracyjną i pole do popisu (sic! :-)) będzie miał spore. Chyba, że w tej kwestii coś się zmieniło.
Zmieniło. Prawie 2 lata temu :)

Offline Mężczyzna DiDżej

• Na forum od: 14.10.2013
« 5 Wrz 2017, 11:32 »
Zmieniło. Prawie 2 lata temu :)
No masz rację.  :D Tak mi się wydawało, że gdzieś dzwonią tylko nie wiedziałem w którym ...  ;D
Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.
Albert Einstein

• blog podróżniczy
« 5 Wrz 2017, 11:46 »
ja bym nie olewał. W końcu Twój rower z tyłu  jedzie i jakiś mało spostrzegawczy kierowca nie zauważy kierunkowskazu lub światła stopu bo zakryje je koło itp. i może być po Twoim rowerze.
Co z tego, że całego tyłu dokładnie nie zasłania rower, ale kilka rowerów to już loteria z tymi światłami. Co z tego też, że ten co najedzie jest winny skoro Ty masz problem.
To tylko wsteczne. Do niedawna nawet bagażówki nie miały tego światła. Jak pierdyknę kogoś na wstecznym, to raczej moja wina :)
Przeciwmgielne jest w złączu 6 pinowym.

Offline EASYRIDER77

« 5 Wrz 2017, 12:00 »
pisałem i mialem na myśli zwykłe światła, tzn. pozycyjne i kierunkowskazy. Bo  chyba o nich mowa?

Offline Mężczyzna dudi

• Administrator
  • Na forum od: 11.05.2009
« 5 Wrz 2017, 12:18 »
dodatkowe lampki to bym olał (cofania i p. mgielne).

Tego drugiego przede wszystkim bym nie olewał. Rzadko używane, mega istotne.

• blog podróżniczy
« 5 Wrz 2017, 12:44 »
pisałem i mialem na myśli zwykłe światła, tzn. pozycyjne i kierunkowskazy. Bo  chyba o nich mowa?
Nie. Mowa o różnicy we wtyczce 6 i 13 pinowej. (w 6 pinowej nie ma wyprowadzenia światła wstecznego i jeszcze kilku już zupełnie nieistotnych rzeczy)

Uchwyty na hak kiedyś występowały bez świateł, ale w przypadku zasłaniania świateł samochodu montowało się dodatkową listwę z lampami. Mam gdzieś taki na strychu, ale w sprzedaży to już dawno takich wynalazków nie widziałem.

Offline EASYRIDER77

« 5 Wrz 2017, 12:59 »
aha, to przepraszam.

Offline Mężczyzna insect

« 5 Wrz 2017, 14:03 »
Wtyczkę w samochodzie mam 13 pin wiec tak czy siak będę brać ze wstecznymi. Szkoda kupując coś nowego od razu się wkopywać w dodatkowe ryzyko mandatów. Z resztą z założenia nie będę tego bagażnika używać tylko po Polsce a kto wie jakie wymagania i kontrole mają w innych krajach.

Ktoś coś wie o tych bagażnikach interpack?
Gdzieś czytałem że niektóre rozwiązania mają nawet lepsze niż wszędzie wychwalane THULE.
Np. potrafią się ładnie skaładać i nie zajmować potem połowy mieszkania.
Tak robi to interpack spider 2, koszt ok. 1,3k

Jest też tańsza wersja Viking 2, ale tam właśnie podają 2x15kg a nie 2x30kg.
Skoro jeden producent dla dwóch bardzo podobnych bagaznikow podaje tak rozne wartości to chyba jest coś na rzeczy. Moze te listwy na koła, albo mocowanie do ramy jest mocniejsze?

Offline Mężczyzna insect

« 3 Paź 2017, 09:21 »
Kupiłem ten bagażnik i objechałem na Istrię z dwoma rowerami.
W czasie jazdy bagażnik był bardzo stabilny, prędkości do 170km/h nie robiły na nim wrażenia (niestety opory powietrza mocno wzrosły i samochód połykał wtedy benzynę jak szalony).

Jakby ktoś kupował podobny sprzęt to radzę przymierzyć przed kupnem bo u mnie się okazało, że nie jestem w stanie otworzyć klapy z zamontowanym bagażnikiem :/ Klapa zahacza o zaczep na haku i o rączkę do podnoszenia bagażnika. Brakuje mniej niż 1cm :( Będę musiał coś pokombinować z obniżeniem haka.
Do bagaży dostawaliśmy się od środka co było mocno upierdliwe.

« 3 Paź 2017, 11:02 »
Kupiłeś bagażnik nie odchylany?

Offline Mężczyzna tomek

• Kapituła MP-P 2017
« 3 Paź 2017, 11:18 »
Jakby ktoś kupował podobny sprzęt to radzę przymierzyć przed kupnem bo u mnie się okazało, że nie jestem w stanie otworzyć klapy z zamontowanym bagażnikiem :/

A nie mówiłem ? :wink:
A jak już się zdecydujesz na wyższą półkę, to sprawdź czy pomimo uchylanej platformy możesz otworzyć klapę bagażnika. W niektórych autach z pionową, nisko schodzącą klapą zwykłe uchylanie może nie wystarczyć i trzeba brać modele z odsuwaną platformą

Offline Mężczyzna insect

« 4 Paź 2017, 11:52 »
Kupiłeś bagażnik nie odchylany?

Właśnie uchylany kupiłem tylko przez zbyt wysoko położony hak klapy nie da się otworzyć.

A nie mówiłem ? :wink:

No niestety przez neta w końcu kupiłem bo się dało dwie stówki taniej i jakoś tak wyszło bez przymiarek. Samochód to Astra G kombi więc popularny i wygląda standardowo, a tu zonk.

Będzie cała zima na pokombinowanie w tym hakiem :)

Offline Mężczyzna siendziaty

• Miasto: Tarnów
  • Na forum od: 04.02.2014
« 4 Paź 2017, 21:55 »
W sierpniu kupiłem inter pack trio. Sprzedawca zapewniał, że przy moim haku i samochodzie (307 sw) spokojnie uda się otworzyć bagażnik. No nie do końca tak spokojnie. Jednak otworzyć się da: odkręcam "wajchę odchylacza" i zaczynam odchylać i równocześnie otwierać bagażnik. Ze dwa razy obiłem pedałem bagażnik, ale technika opanowana.

Bagażnik kosztował niecałe osiem stów. Przejechane prawie 2 tyś. km. Bez zarzutów. Thule jest lżejszy, łatwiej się montuje, lepsze światła i zaczepy kół. Wzrost spalania marginalny, ale to już pewnie zależy od konkretnego samochodu.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum