Autor Wątek: Cargo zamiast auta  (Przeczytany 18925 razy)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Cargo zamiast auta
« 7 Sie 2016, 12:09 »
Nie wiem, czy umieszczam wątek w dobrym miejscu, bo nie dotyczy podróży, ale co tam:

Od jakiegoś czasu dojrzewamy do decyzji o pozbyciu się auta. Mieszkamy tak, że do pracy, szkoły, przedszkola, lekarza, na targ i zakupy rowerem dojedziemy w góra 20 minut. Na wakacje zwykle na dwóch kółkach i koleją, bo nasz najmłodszy nie przepada za jazdą samochodem.

Żeby lepiej ogarniać zakupy, chciałabym mieć rower cargo - i tu moje pytanie do Was, czy korzystacie i jaki model się najbardziej sprawdza do przewozu ładunku typu małe dziecko plus duże zakupy?

Mam nadzieję, że nie powielam tematu - wyszukiwarka forumowa niewiele mówi na hasło cargo...

Offline Mężczyzna Diver

  • Wiadomości: 1482
  • Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 7 Sie 2016, 16:48 »
Dla mnie rower cargo ma następujące wady:
- jest tak ciężki i długi, że nie można go wnosić po schodach,
- skoro jest długi, duży i nie składa się to go nie można przechowywać w mieszkaniu
- te które widziałem i jeden na którym jechałem nie miały przerzutek w związku z tym nie można było podjechać pod górkę. Jak się mieszka na idealnie płaskim terenie to ok. ale jak jest skarpa po drodze czy górka to kłopot.

Wszystkich powyżej wad nie ma przyczepka.
Można ją odczepić, niektóre konstrukcje złożyć. Samą przyczepkę można nosić po schodach. Przyczepka ciągniona jest przez rower który ma biegi i można dostosować biegi do nachylenia terenu. Zamiast mieć dwa rowery: cargo i normalny, można mieć jeden i do niego przyczepiać lub odczepiać przyczepkę.

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 7 Sie 2016, 18:09 »

My nie mamy problemu ze schodami ani miejscem do przechowywania (garaż z podjazdem). Górek u nas niewiele ;)

Przyczepą jeździmy terenowo, a na większe zakupy czy też transport kotów do weta jest za mało pakowna. Poza tym upierdliweasą szukanie pod sklepami miejsca na zaparkowanie jej i procedura przywiązywania linką do słupa.Mieliśmy do tego metalową linę, ale nam zakosili.

Zdaję sobie sprawę z wad. Ja to raczej szukam konkretnych opinii dotyczących konkretnych modeli...

Offline Kobieta Magia

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 591
  • Miasto: Strzelce Opolskie
  • Na forum od: 17.03.2014
    • Magia
Odp: Cargo zamiast auta
« 7 Sie 2016, 20:08 »
Przyczepka Croozer Kid 2 jest pakowna. Zmieści się kot, dziecko i zakupy z tyłu.

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 04:05 »
Z przyczepką nie jeżdziłem.
Swoją Janinę mam od kilku lat. Zrobiłem ją w wersji z koszykim, gdyż małych dzieci nie posiadam. Ile towarów przewiozłem, to sam nie wiem. Bardzo praktyczny rower na zakupy. Porking pod drzwiamy każdego sklepu zawsze znajdę. Bardzo przydatna na zakupy ze straganów. Ten rower jest niewywrotny, co kilka razy uratowało mi kolana zimą.
Więcej o mojej Janinie ( bo to damka, by łatwiej się wchodziło) jest tutaj:
forum.poziome.pl/index.php?topic=1989.0


"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 09:10 »

Piękna! Podziwiam, że samorobna!

No właśnie targ - jak wjeżdżam między stragany kilkumetrowym zaprzęgiem z przyczepą, to się ludzie wściekają, że zajmuję tyle miejsca, a młody się irytuje, bo widzi tylko nogi. Myślę, że taki cargo będzie bardziej wygodny na tego typu zakupy...

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 10:37 »
Zamiast samochodu na codzień i na "ciężkie" wyprawy używamy Kona Minute. Technicznie rzecz biorąc to taki pół-cargo, ale w tylne sakwy i na bagażnik wchodzą spokojnie tygodniowe zakupy dla naszej rodziny (2+2). Rower jest niewiele dłuższy od zwykłego i zdecydowanie lepiej się prowadzi w mieście niż typowe transportowce.



Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 10:51 »

Ciekawe rozwiązanie ten Kona, ale chyba niedostępny w PL - na stronie dystrybutora wyprzedany...

Ja się jakoś strasznie nakręciłam na typowe cargo. Znajomi spotkali na wybrzeżu całą rodzinkę jadącą takimi rowerami wzdłuż Bałtyku: https://www.facebook.com/CargoBalt/?fref=ts :) [strona niestety tylko dla fejsbukowiczów]

Offline Lady_Bird

  • Wiadomości: 72
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 10.01.2011
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 18:50 »
My żyjemy bez auta. Przyczepka i sakwy dają radę.:)
O, ta rodzinka co zalinkowałaś, to bardzo często mijam tego pana jak wiezie dzieci. No i zawsze go podziwiam, bo to chyba musi być ciężko, zwłaszcza, pod górkę:)

Niestety na cargo kompletnie się nie znam...ale gdybym miała kasę i warunki to bym kupiła.:)

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 18:59 »
A nie czujecie się ograniczeni nie mając auta w weekendy?
Ja sobie nie wyobrażam co mielibyśmy robić w sobotę/niedzielę bez samochodu. My praktycznie z samochodu nie wyjmujemy "piknikowych gratów" i części dziecinnych rowerków, a hak na rowery jeździ z nami wszędzie.
Wiadomo są pociągi, ale samo dotarcie do dworca to już dla dzieci wyprawa, a i ilość kierunków jest ograniczona.

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4021
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 22:47 »
Podziwiam decyzję o rezygnacji z samochodu. My mamy w zasadzie wszędzie daleko lub bardzo daleko, w życiu codziennym wykończylibyśmy się bez auta.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Cargo zamiast auta
« 8 Sie 2016, 23:08 »
Ja się jakoś strasznie nakręciłam na typowe cargo. Znajomi spotkali na wybrzeżu całą rodzinkę jadącą takimi rowerami wzdłuż Bałtyku:
Jak myślisz o "takim" cargo, to sugerowałbym najpierw przetestować, i to z obciążeniem. Często geometria jest (delikatnie ujmując..) mocno niedoskonała, przez co jazda wymaga ogromnej siły do prowadzenia, a stabilność przy wyższych prędkościach i w zakrętach nie istnieje.

Znacznie bardziej przyjemne są cargo typu Long John. Możliwość zmiany skrzyń daje bardzo dużą elastyczność (jak dziecko wyrośnie, to można zastąpić taką z pancernym zamkiem, po zdjęciu da się przewieźć parę "pustaków" silki i jakieś worki kleju, itd). Fabryczne mają chyba tylko jedną wadę (e... w sumie dużo e...). Czy już była mowa o Janinie? :)
(no dobra.. jest też druga wada: zakręty zaopatrzone w piasek nawierzchniowy bywają ciężkie do pokonania bez podpierania się nogą..)

Dla niewielkich powierzchni ładunkowych wystarcza platforma mocowana na ramie (przed kierownicą). Spokojnie dwa kartony mleka i parę innych drobiazgów mieści się w odpowiedniej skrzynce. Wersje widywane w Polsce (platforma mocowana do kierownicy podobnie jak koszyk) jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem (wymaga większej siły w czasie prowadzenia).

Inną dość ciekawą opcją są rowery z przedłużanymi tylnymi widelcami (często zintegrowanymi z bagażnikami).

Nie wiem, czemu, ale najciekawsze patenty, które widywałem parę lat temu w Holandii, chyba zostały niedopuszczone przez UE do użytkowania. Budki-sakwy dla bliźniaków (montowane podobnie jak sakwy), foteliki przed kierownicę. Tego drugiego mi nie chcieli sprzedać w sklepie, pomimo że był na ekspozycji, a ja mimo koszmarnej ceny (~200e za komplet fotelik + szyba) chciałem go zanabyć.
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 9 Sie 2016, 07:30 »
A nie czujecie się ograniczeni nie mając auta w weekendy?
Ja sobie nie wyobrażam co mielibyśmy robić w sobotę/niedzielę bez samochodu. My praktycznie z samochodu nie wyjmujemy "piknikowych gratów" i części dziecinnych rowerków, a hak na rowery jeździ z nami wszędzie.
Wiadomo są pociągi, ale samo dotarcie do dworca to już dla dzieci wyprawa, a i ilość kierunków jest ograniczona.

Do dworca mamy 20 minut rowerem. Miasto jest węzłem kolejowym, więc kierunków sporo. Od urodzenia młodego (19 m-cy) na wszelkie dalsze wyjazdy (weekend u babci w Lęborku, odwiedziny brata w Warszawie, wypad na Pyrkon do Poznania) ruszamy pociągiem, bo tak nam wygodniej. Bilety kupione w przedsprzedaży wychodzą nam zwykle taniej niż koszt benzyny i parkingu.

Krótsze wypady - do Trójmiasta - też się bardziej opłacają pkp czy skm. Pociąg jedzie do Gdańska dwadzieścia minut, czyli dwa razy krócej niż poruszanie się w korku ;) W skm można wozić rower za darmo, więc tym fajniejsze wycieczki można se zapanować.

Obliczyłam też, że koszt utrzymania auta jest na tyle wysoki, że moglibyśmy co drugi dzień jeździć taksówką...

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 9 Sie 2016, 07:34 »
Podziwiam decyzję o rezygnacji z samochodu. My mamy w zasadzie wszędzie daleko lub bardzo daleko, w życiu codziennym wykończylibyśmy się bez auta.

Robimy wersję testową: zostawiamy pojazd na dwa miesiące u rodziców, zobaczymy, jak się nam żyje bez...

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8577
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 9 Sie 2016, 08:46 »
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 9 Sie 2016, 09:37 »
Czy już była mowa o Janinie? :)

Była :)

Zanim cokolwiek kupię, to sobie pojeżdżę testowo na różnych. W zeszłym roku w Wawie były jakieś targi czy zlot cargobike'ów, może w tym roku też coś takiego będzie?

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 9 Sie 2016, 21:57 »
Był zlot. Ogłaszali to na fejsie.

Do każdego transportowca można się przyzwyczaić. Głownie trzeba patrzeć co chcemy nim wozić.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline fh8g

  • Wiadomości: 2
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 11.03.2010
Odp: Cargo zamiast auta
« 10 Sie 2016, 14:09 »
Baaardzo polecam popatrzeć na rowery typu "long-tail bike".
Od 6 lat użytkuję Kone Ute i muszę powiedzieć,
że w polączeniu z przyczepką długość zestawu to prawie osobówka ;)

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
Odp: Cargo zamiast auta
« 10 Sie 2016, 18:51 »
Dziś wróciłem z kampingu z dzieciakami: 120kg zaladowane na Minute z  przyczepką i przeciagniete 45km przez góry. Na typowym cargo nawet bym nie próbował ;-)

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Cargo zamiast auta
« 10 Sie 2016, 22:08 »
Tu masz używane:
Jakby co, to w NL jest znajomy, który lubi skoordynować odbiór i przesyłkę roweru. Sporo poziomek za jego sprawą trafiło do Polski.
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna A|ex

  • #GravelFun
  • Wiadomości: 834
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 23.09.2013
    • Dziennik Rowerowy
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Sie 2016, 11:11 »
Od kilku lat większe zakupy robimy przez internet z darmową dostawą do domu. Ze względu na oszczędność czasu. Wieczorem zakupy przy laptopie zajmują max 30 min na drugi dzień w zamówionym terminie dostawca przywozi do domu.

Na co dzień jedynie podstawowe artykułu spożywcze w sklepie osiedlowym/dyskoncie które mieszczą się w sakwach/plecaku.

W takim modelu rower Cargo jest zupełnie zbędny. Sprawdźcie czy macie oferte e-zakupów w swoim miejscu zamieszkania. My korzystamy z www.e-piotripawel.pl i czasami z ezakupy.tesco.pl.
#Steel is Real

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Sie 2016, 12:53 »
Sprawdźcie czy macie oferte e-zakupów w swoim miejscu zamieszkania. My korzystamy z www.e-piotripawel.pl i czasami z ezakupy.tesco.pl.

Najbliższy wolny termin dostawy w PiP: 16.08. ;) My też sporo zamawiamy online, ale e-zakupy w Tczewie oferują tylko dwa sklepy - PiP (jw.) oraz lokalna sieć - nie pasuje nam...

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Sie 2016, 21:25 »
e zakupy. A gdzie idea poruszania się wszędzie rowerem?
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4021
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Sie 2016, 22:43 »
e zakupy. A gdzie idea poruszania się wszędzie rowerem?
Przeciez to jedno drugiego nie wyklucza. A po co tłuc się bezsensownie po sklepie skoro można zamówić z domu? Też coraz częściej o tym myśle., choć jeżdżę samochodem - szkoda czasu na łażenie miedzy półkami i kolejki przy kasach. Szkoda tylko, ze polskie sklepy w Irlandii nie oferują takiej usługi, bo na pewno bym skorzystała.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
Odp: Cargo zamiast auta
« 12 Sie 2016, 06:19 »
75% zakupów realizujemy od 2 lat przez internet z Tesco. Karnet na darmową dostawę to 10 euro na miesiąc, więc zamawiamy co najmniej 2 razy w tygodniu. Ogromny plus tego systemu to możliwość zwrotu dowolnego produktu już przy odbiorze, bez żadnego marudzenia - ważne w przypadku owoców i warzyw. Obsługa klienta jest również rewelacyjna - jeśli czegoś zabraknie w koszyku, zawsze biorą stronę klienta i oddają pieniądze bez sprawdzania.

Pozostałe 25% to rzeczy których w Tesco nie mają :)

(Ale i bez tego dawaliśmy radę rowerem!)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 12 Sie 2016, 12:38 »

Nie znoszę zakupów w marketach :/ Większość "suchych" produktów i artykułów o dłuższej trwałości kupuję hurtem na zapas w sklepach internetowych. Resztę w sklepach na linii biuro-dom, tj. piekarnia, Lidl i warzywniak. Wolałabym e-zakupy, ale u nas w mieście z tym kiepsko. Rowerem to ja wolę w plener, a nie w miasto pełne spalin ;)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 17 Sie 2016, 18:27 »
Ooooo... znalazłam odpowiedź na moje potrzeby!

https://www.kickstarter.com/projects/1616617044/the-lift-cargo-bike?ref=ksrfb

No prawie, bo jeszcze sponsora brak ;)

Offline Mężczyzna m.arek

  • Wiadomości: 2527
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 4 Wrz 2016, 21:46 »
Dla tych co już mają i dla tych, którzy się zastanawiają:
jedensamochodmniej.blogspot.com/2016_09_01_archive.html
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7892
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Odp: Cargo zamiast auta
« 6 Wrz 2016, 20:58 »
Jeżdżę rowerem bardzo dużo, robię zakupy, odwiedzam rodzinę i znajomych, spędzam na rowerze urlopy. Doceniam jednak zalety samochodu, nie uważam, że musi się wykluczać z rowerem.


Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 12 Wrz 2016, 12:37 »
Dziś przeczytałem , może to:
http://businessinsider.com.pl/strategie/male-firmy/wozko-rower-taga-od-taga-bikes/99pb44d

Super sprawa, ale cena obłędna ;)

Póki co nie mamy auta od 3 tygodni i radzimy sobie całkiem dobrze z tym, co mamy: przyczepka Chariot, fotelik rowerowy na przód, duże sakwy.

Na razie zawieszamy myśl o cargo, może kiedyś, jak będziemy cierpieć na nadmiar gotówki... ;)

Ale jeśli kogoś interesuje temat - w Krakowie będzie zlot za niecałe trzy tygodnie...
http://allevents.in/events/ii-zlot-rower%C3%B3w-cargo-krak%C3%B3w-2016/226866404382650

Offline Mężczyzna anghan

  • Wiadomości: 1037
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 18.11.2013
    • Kwestia Szlaku
Odp: Cargo zamiast auta
« 13 Wrz 2016, 10:06 »
To jest bardzo ciekawa koncepcja i myślę, że ostatecznie decyzję podejmiesz sama. Infrastruktura w różnych częściach Polski różni się tak bardzo, że ludzie mogą sobie nie zdawać sprawy jak łatwo poruszać Ci się rowerem. Nawet jeśli pada i leje, bo te czasy dopiero nadejdą.

Mieszkam w Katowicach, tydzień temu byłem w Łodzi (specjalnie nie pisze o jeszcze bardziej rowerowych miastach). W pierwszym w życiu nie poleciłbym roweru cargo, w drugim już widziałbym taką nadzieję.

Daj znać jak Ci idzie ;)

Offline średni

  • Wiadomości: 1383
  • Miasto: Strzelce Op.
  • Na forum od: 18.02.2009
Odp: Cargo zamiast auta
« 16 Paź 2016, 11:45 »
Chyba że ktoś Ci pospawa.np ktoś kto poziomki robi.

http://www.flickriver.com/photos/splendidcycles/popular-interesting/
Kto nie podróżuje nie zna wartości człowieka.
"Góry Uczą Pokory"

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 16 Paź 2016, 22:43 »
Chyba że ktoś Ci pospawa.np ktoś kto poziomki robi.

Z przyjemnością pospawam. Wszystko musi być przycięte i dopasowane, bo nie mam wolnych mocy na dopieszczanie dupereli a bubla wypuszczać nie mam zamiaru. Mogę też polecić fachowca od konstrukcji rowerowych. Pan pochodzi z miasta Łodz. Więcej na priva, żeby nie było, że jakąś krypto uprawiam. No chyba, że admiralicja pozwoli.

Chociaż dwie ramy dawców czekają na nowe życie. Poprzedni, niedoszły (jtm),  inwestor się wycofał przed podpisaniem cyrografu na posiadanie transportera.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna Kurierpoz

  • Wiadomości: 25
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 30.12.2014
Odp: Cargo zamiast auta
« 18 Paź 2016, 23:02 »
W Pozaniu na kurierce od roku jeździ jeden cargo samoróbka.
Jakby co służę pomocą i podeśle dobry adres :)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 23 Paź 2016, 17:14 »


Dzięki - w sumie to fajny pomysł ze zleceniem komuś wykonania. Ciekawe, jak to wychodzi cenowo? Mniej niż nówka seryjna (3-4 k)? U nas na razie dołek finansowy, więc pomysł zakupu czegokolwiek odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość ;) Ale jakby co, to się do Was odezwę!

My zaczynamy trzeci miesiąc bez auta małym wyłomem - wzięliśmy furę na kilka dni, bo trzeba było ogarnąć sprawy lekarsko-medyczne. Na 3 dni nastąpiło rozleniwienie - wszędzie jeździłam autem, jak po nieudanym odwyku :D :D :D Ale już mi przeszło, od piątku - mimo niesprzyjającej pogody - znowu rowerowo.

Miasto mamy nieduże i widok takiego rodzaju transportu dla 2-latka cały czas rozczula i powoduje uśmiechy, pozytywne komentarze. W sumie to Thule mi powinno płacić jakąś prowizję za reklamowanie produktu, bo co najmniej raz w tygodniu tłumaczę komuś na ulicy, jak to działa i czemu jest to takie fajne rozwiązanie ;)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 23 Paź 2016, 17:31 »

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Cargo zamiast auta
« 25 Paź 2016, 21:49 »
Zdecydowanie odradzam. Stabilność takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjna (a dziecka to na pewno bym w to nie wsadził). Ale ja to miałem problem z przyczepką (Młoda testowała skuteczność pasów dwa razy: pierwszy i ostatni)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna Kurierpoz

  • Wiadomości: 25
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 30.12.2014
Odp: Cargo zamiast auta
« 1 Lis 2016, 21:05 »


Dzięki - w sumie to fajny pomysł ze zleceniem komuś wykonania. Ciekawe, jak to wychodzi cenowo? Mniej niż nówka seryjna (3-4 k)? U nas na razie dołek finansowy, więc pomysł zakupu czegokolwiek odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość ;) Ale jakby co, to się do Was odezwę!

My zaczynamy trzeci miesiąc bez auta małym wyłomem - wzięliśmy furę na kilka dni, bo trzeba było ogarnąć sprawy lekarsko-medyczne. Na 3 dni nastąpiło rozleniwienie - wszędzie jeździłam autem, jak po nieudanym odwyku :D :D :D Ale już mi przeszło, od piątku - mimo niesprzyjającej pogody - znowu rowerowo.

Miasto mamy nieduże i widok takiego rodzaju transportu dla 2-latka cały czas rozczula i powoduje uśmiechy, pozytywne komentarze. W sumie to Thule mi powinno płacić jakąś prowizję za reklamowanie produktu, bo co najmniej raz w tygodniu tłumaczę komuś na ulicy, jak to działa i czemu jest to takie fajne rozwiązanie ;)


Wychodzi poniżej 3k, ale nieznacznie. Ten nasz był spawany na podstwie Bullita, jednak wielką jego wadą jest fakt, że nie jest wykonany z aluminium :( i jego waga powoduje "pulchnięcie łydki" :) Niemniej, wydaje mi się, że gdyby porównywać cene do jakości projektu to bardzo porządnie zrobione

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 1 Lis 2016, 21:58 »
Przy konstrukcjach aluminiowych wiele się nie zyskuje. Mniejsza wytrzymałość materiału - większe przekroje. Rower i tak jest do wożenia towaru. 3kg cukru mniej i waga podobna.

A tu jak ze zwykłego roweru zrobić cargo

https://m.youtube.com/watch?v=cuaJBlpTBKY.
« Ostatnia zmiana: 1 Lis 2016, 23:05 hansglopke »
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Lis 2016, 14:57 »


/www.youtube.com/watch?v=J9kAVV-YZ2s
« Ostatnia zmiana: 11 Lis 2016, 15:06 JUREK »

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Lis 2016, 16:57 »
Niestety nie byłem. Zostałem wkręcony w poprowadzenie sołeckiejgo rajdu rowerowego do okolocznego muzeum pojazdów zabytkowych.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 12 Lis 2016, 10:33 »


/www.youtube.com/watch?v=J9kAVV-YZ2s

Rety, jak oglądam, tym bardziej mi smutno, że nie przyjechałam...

Tak z ciekawości - pan na rowerze DHL jest faktycznie kurierem rowerowym, czy po prostu odkupił ten model od firmy?

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 23 Lis 2016, 16:29 »

Czy w wątku pojawił się może ktoś z Trójmiasta, kto mógłby wypożyczyć rower cargo na jeden dzień (07.12)? Za kasę, za parę słoików dżemu, za książkę - co kto woli :D :D :D

Jeśli tak, to bardzo bardzo proszę o kontakt.

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 3 Sty 2017, 09:21 »

Ha! Mieliśmy przyjemność wypróbować long johna od towarowe.pl

Udało się nam przetransportować choinkę i powozić rekreacyjne dzieciaki (do skrzyni weszła trójka maluchów 2-4 lata i miejsca było jeszcze całkiem sporo).

Fajna sprawa, bardzo zwrotny i dość lekki rower. Ale chwilę mi zajęło łapanie równowagi i na codzienne przejażdżki z młodym wolałabym chyba bardziej stabilny pojazd (trzy kółka).




Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 3 Wrz 2018, 15:07 »
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Cargo zamiast auta
« 4 Wrz 2018, 09:17 »
Weź namiar jakbyś widział jakiś e-cargo ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum