Autor Wątek: Cargo zamiast auta  (Przeczytany 18927 razy)

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7892
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Odp: Cargo zamiast auta
« 6 Wrz 2016, 20:58 »
Jeżdżę rowerem bardzo dużo, robię zakupy, odwiedzam rodzinę i znajomych, spędzam na rowerze urlopy. Doceniam jednak zalety samochodu, nie uważam, że musi się wykluczać z rowerem.


Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 12 Wrz 2016, 12:37 »
Dziś przeczytałem , może to:
http://businessinsider.com.pl/strategie/male-firmy/wozko-rower-taga-od-taga-bikes/99pb44d

Super sprawa, ale cena obłędna ;)

Póki co nie mamy auta od 3 tygodni i radzimy sobie całkiem dobrze z tym, co mamy: przyczepka Chariot, fotelik rowerowy na przód, duże sakwy.

Na razie zawieszamy myśl o cargo, może kiedyś, jak będziemy cierpieć na nadmiar gotówki... ;)

Ale jeśli kogoś interesuje temat - w Krakowie będzie zlot za niecałe trzy tygodnie...
http://allevents.in/events/ii-zlot-rower%C3%B3w-cargo-krak%C3%B3w-2016/226866404382650

Offline Mężczyzna anghan

  • Wiadomości: 1037
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 18.11.2013
    • Kwestia Szlaku
Odp: Cargo zamiast auta
« 13 Wrz 2016, 10:06 »
To jest bardzo ciekawa koncepcja i myślę, że ostatecznie decyzję podejmiesz sama. Infrastruktura w różnych częściach Polski różni się tak bardzo, że ludzie mogą sobie nie zdawać sprawy jak łatwo poruszać Ci się rowerem. Nawet jeśli pada i leje, bo te czasy dopiero nadejdą.

Mieszkam w Katowicach, tydzień temu byłem w Łodzi (specjalnie nie pisze o jeszcze bardziej rowerowych miastach). W pierwszym w życiu nie poleciłbym roweru cargo, w drugim już widziałbym taką nadzieję.

Daj znać jak Ci idzie ;)

Offline średni

  • Wiadomości: 1383
  • Miasto: Strzelce Op.
  • Na forum od: 18.02.2009
Odp: Cargo zamiast auta
« 16 Paź 2016, 11:45 »
Chyba że ktoś Ci pospawa.np ktoś kto poziomki robi.

http://www.flickriver.com/photos/splendidcycles/popular-interesting/
Kto nie podróżuje nie zna wartości człowieka.
"Góry Uczą Pokory"

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 16 Paź 2016, 22:43 »
Chyba że ktoś Ci pospawa.np ktoś kto poziomki robi.

Z przyjemnością pospawam. Wszystko musi być przycięte i dopasowane, bo nie mam wolnych mocy na dopieszczanie dupereli a bubla wypuszczać nie mam zamiaru. Mogę też polecić fachowca od konstrukcji rowerowych. Pan pochodzi z miasta Łodz. Więcej na priva, żeby nie było, że jakąś krypto uprawiam. No chyba, że admiralicja pozwoli.

Chociaż dwie ramy dawców czekają na nowe życie. Poprzedni, niedoszły (jtm),  inwestor się wycofał przed podpisaniem cyrografu na posiadanie transportera.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna Kurierpoz

  • Wiadomości: 25
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 30.12.2014
Odp: Cargo zamiast auta
« 18 Paź 2016, 23:02 »
W Pozaniu na kurierce od roku jeździ jeden cargo samoróbka.
Jakby co służę pomocą i podeśle dobry adres :)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 23 Paź 2016, 17:14 »


Dzięki - w sumie to fajny pomysł ze zleceniem komuś wykonania. Ciekawe, jak to wychodzi cenowo? Mniej niż nówka seryjna (3-4 k)? U nas na razie dołek finansowy, więc pomysł zakupu czegokolwiek odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość ;) Ale jakby co, to się do Was odezwę!

My zaczynamy trzeci miesiąc bez auta małym wyłomem - wzięliśmy furę na kilka dni, bo trzeba było ogarnąć sprawy lekarsko-medyczne. Na 3 dni nastąpiło rozleniwienie - wszędzie jeździłam autem, jak po nieudanym odwyku :D :D :D Ale już mi przeszło, od piątku - mimo niesprzyjającej pogody - znowu rowerowo.

Miasto mamy nieduże i widok takiego rodzaju transportu dla 2-latka cały czas rozczula i powoduje uśmiechy, pozytywne komentarze. W sumie to Thule mi powinno płacić jakąś prowizję za reklamowanie produktu, bo co najmniej raz w tygodniu tłumaczę komuś na ulicy, jak to działa i czemu jest to takie fajne rozwiązanie ;)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 23 Paź 2016, 17:31 »

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Cargo zamiast auta
« 25 Paź 2016, 21:49 »
Zdecydowanie odradzam. Stabilność takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjna (a dziecka to na pewno bym w to nie wsadził). Ale ja to miałem problem z przyczepką (Młoda testowała skuteczność pasów dwa razy: pierwszy i ostatni)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna Kurierpoz

  • Wiadomości: 25
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 30.12.2014
Odp: Cargo zamiast auta
« 1 Lis 2016, 21:05 »


Dzięki - w sumie to fajny pomysł ze zleceniem komuś wykonania. Ciekawe, jak to wychodzi cenowo? Mniej niż nówka seryjna (3-4 k)? U nas na razie dołek finansowy, więc pomysł zakupu czegokolwiek odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość ;) Ale jakby co, to się do Was odezwę!

My zaczynamy trzeci miesiąc bez auta małym wyłomem - wzięliśmy furę na kilka dni, bo trzeba było ogarnąć sprawy lekarsko-medyczne. Na 3 dni nastąpiło rozleniwienie - wszędzie jeździłam autem, jak po nieudanym odwyku :D :D :D Ale już mi przeszło, od piątku - mimo niesprzyjającej pogody - znowu rowerowo.

Miasto mamy nieduże i widok takiego rodzaju transportu dla 2-latka cały czas rozczula i powoduje uśmiechy, pozytywne komentarze. W sumie to Thule mi powinno płacić jakąś prowizję za reklamowanie produktu, bo co najmniej raz w tygodniu tłumaczę komuś na ulicy, jak to działa i czemu jest to takie fajne rozwiązanie ;)


Wychodzi poniżej 3k, ale nieznacznie. Ten nasz był spawany na podstwie Bullita, jednak wielką jego wadą jest fakt, że nie jest wykonany z aluminium :( i jego waga powoduje "pulchnięcie łydki" :) Niemniej, wydaje mi się, że gdyby porównywać cene do jakości projektu to bardzo porządnie zrobione

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 1 Lis 2016, 21:58 »
Przy konstrukcjach aluminiowych wiele się nie zyskuje. Mniejsza wytrzymałość materiału - większe przekroje. Rower i tak jest do wożenia towaru. 3kg cukru mniej i waga podobna.

A tu jak ze zwykłego roweru zrobić cargo

https://m.youtube.com/watch?v=cuaJBlpTBKY.
« Ostatnia zmiana: 1 Lis 2016, 23:05 hansglopke »
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Lis 2016, 14:57 »


/www.youtube.com/watch?v=J9kAVV-YZ2s
« Ostatnia zmiana: 11 Lis 2016, 15:06 JUREK »

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Cargo zamiast auta
« 11 Lis 2016, 16:57 »
Niestety nie byłem. Zostałem wkręcony w poprowadzenie sołeckiejgo rajdu rowerowego do okolocznego muzeum pojazdów zabytkowych.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 12 Lis 2016, 10:33 »


/www.youtube.com/watch?v=J9kAVV-YZ2s

Rety, jak oglądam, tym bardziej mi smutno, że nie przyjechałam...

Tak z ciekawości - pan na rowerze DHL jest faktycznie kurierem rowerowym, czy po prostu odkupił ten model od firmy?

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Cargo zamiast auta
« 23 Lis 2016, 16:29 »

Czy w wątku pojawił się może ktoś z Trójmiasta, kto mógłby wypożyczyć rower cargo na jeden dzień (07.12)? Za kasę, za parę słoików dżemu, za książkę - co kto woli :D :D :D

Jeśli tak, to bardzo bardzo proszę o kontakt.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum