Autor Wątek: Osm And  (Przeczytany 998 razy)

Offline Mężczyzna Ricardo

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
Osm And
« 26 Lip 2016, 08:18 »
Cześć
Zainstalowałem na telefonie jako zapasową nawigację na Transcontinental aplikację OsmAnd, ściągnąłem darmowe 7 map, tylko mam problem z wrzuceniem śladu gpx. W programie wiem gdzie wybrać ślad gpx, problem w tym że nie wiem gdzie je wrzucić. Przy próbie wejścia w tą opcję dostaję komunikat że brak plików gxp w katalogu śladów. Problem w tym że ta aplikacja ma gdzieś ukryte foldery i nie mogę ich znaleźć w pamięci telefonu. Nie widać nigdzie w pamięci folderu "osmand". Ma ktoś pomysł co jest nie tak ?

Offline Mężczyzna blondas

• Na forum od: 22.10.2011
Odp: Osm And
« 26 Lip 2016, 09:14 »
Mam plik GPX, jak mogę go do OsmAnd?
Android
Można pobrać i otworzyć go za pomocą przeglądarki plików lub Dropbox i wybierz OsmAnd jako docelowej aplikacji
Można go umieścić w katalogu domowym OsmAnd: OsmAnd / ścieżki / (optional_sub-folder) /your_file.gpx

I have a GPX file, how do I get it into OsmAnd?
Android
You can download and open it via File Browser or Dropbox and select OsmAnd as a target application
You can put it in OsmAnd home folder: osmand/tracks/(optional_sub-folder)/your_file.gpx

tyle na szybko bo ide do roboty

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2017
  • Absent.With.Out.Leave
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
« 26 Lip 2016, 09:59 »
Cześć
Zainstalowałem na telefonie jako zapasową nawigację na Transcontinental aplikację OsmAnd, ściągnąłem darmowe 7 map, tylko mam problem z wrzuceniem śladu gpx. W programie wiem gdzie wybrać ślad gpx, problem w tym że nie wiem gdzie je wrzucić. Przy próbie wejścia w tą opcję dostaję komunikat że brak plików gxp w katalogu śladów. Problem w tym że ta aplikacja ma gdzieś ukryte foldery i nie mogę ich znaleźć w pamięci telefonu. Nie widać nigdzie w pamięci folderu "osmand". Ma ktoś pomysł co jest nie tak ?

hej

na obrazku kilku wskazówek ... jak nie zadziała daj znać ;-)

Zrzut ekranu nr 4 pokazuje scieżkę dostępu gdy pliki znajdują się w pamięci urządzenia, a zrzut nr 5 gdy pliki masz zlokalizowane bezpośrednio na karcie w folderze osm.

Jak sobie porobisz trasy w gpx to wrzucaj je w folder tracs/import ... wówczas w menu nawigacji zobaczysz je w zakładce "trasy" (na rysunku pokazałem to strzałką), a wybór tras masz po kliknięciu  "wyświetl wszystkie".

Krzysiek

« 26 Lip 2016, 12:08 »
Ehhh....... chyba dam sobie spoój z tym programem, ścieżka określona , gpx wrzucone i jak chcę je otworzyć to cały czas komunikat: nie znaleziono plików gpx w katalogu śladów.

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2017
  • Absent.With.Out.Leave
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
« 26 Lip 2016, 12:44 »
Zrestartuj telefon - powinno pomóc. U mnie śmiga, choć przyznaję mam wersję opłaconą. Ostatnio przesiadłem się na Bike Computer pro, bo jednak zacząłem spoglądać na licznik w czasie jazdy ;-)

« 26 Lip 2016, 14:13 »
Restart nie pomógł. Przy zmianie ścieżki zapisu danych natworzyło mi folderów 'osmand' w pamięci tel i na karcie, wszędzie też tam powrzucałem luzem pliki gpx oraz do folderów 'tracks' i nic. Dalej aplikacja nie widzi wrzuconych śladów. A szkoda bo zainstalowałem jeszcze oruxa i locusa i jednak osmand wydawał się najfajniejszy.

Offline Mężczyzna blondas

• Na forum od: 22.10.2011
« 26 Lip 2016, 19:11 »
W ramach walki z nudą podłączyłem telefon do kompa, skopiowałem pierwszy lepszy ślad do katalogu tracks i działa. Moja wersja osm and jest darmowa.

« 26 Lip 2016, 21:13 »
Problem rozwiązany, napiszę coś dla innych bo aplikacja całkiem fajna, chociaż jakoś kulawo zrobiony dostęp do jej plików. Aplikacja przy instalacji ze sklepu google play domyślnie ładuje się w pamięć telefonu i ustawia ścieżkę dostępu do danych których używa na plik 'data' do którego użytkownik nie ma dostępu i nie widać go nawet e eksploratorze pod windowsem, tam też wrzuca sobie ściągane mapy i tam też później szuka plików gpx. Użytkownik nie ma szansy ich tam wrzucić. Z kolei po zmianie ścieżki do danych w aplikacji, widzi wrzucone ślady gpx ale nie widzi już map wcześniej ściągniętych bo są w innej lokalizacji.
Apka dział ok jeśli po instalacji, przed pobraniem map podamy jako folder dla danych taki do którego mamy dostęp.

Offline Mężczyzna __

• Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
« 29 Lip 2016, 17:59 »
Użytkownik nie ma szansy ich tam wrzucić.
Oczywiście że użytkownik może tam bez problemu wrzucić ślady bo ja oraz 90% użytkowników pewnie własnie tak robi od wielu lat. Nie wiem na czym polega twój problem. Wygląda jakbyś nie umiał zamontować wbudowanej pamięci swojego urządzenia pod Windowsem.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Miasto: Świnoujście - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
« 13 Wrz 2018, 14:43 »
W piątek pierwszy raz pojadę z nawigacją według Osmanda wersja free. Jakie ustawienia ważne uwagi. Chodzi mi szczególnie o komunikaty głosowe, by sobie siedział w kieszeni i mi podpowiadał.
The Book of Heavy Metal + Mocna Lista - (środa o 21:00) - http://radio.yoshko.pl
https://www.facebook.com/ZroweremWpodrozy

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum