Autor Wątek: Kinderwyprawka majowa 2015  (Przeczytany 15255 razy)

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6032
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 20 Kwi 2015, 13:01 »
Z córką było (a właściwie jest) tak:

nauczyła się jeździć samodzielnie w ubiegłym roku. Choć nauczyła to taki eufemizm. Owszem objeżdżaliśmy osiedlowe drogi (tak Cinek - gmina lajsnęła nam piękny równiutki asfalt zamiast błota i piachu), ale raczej tak po 100 -200 metrów. Potem przystanek, ruszanie, znowu przystanek i ... tak przez długi czas. Próbowałem w różny sposób tłumaczyć, zachęcać, nie pomagało.

Dopiero ostatnio, tak nagle okazało się, że można jechać spory kawałek bez zatrzymywania się. Po części zadziałała obiecana wizyta kuzyna, który jest minimalnie starszy, a jeździ lepiej. Córka zacięła się i codziennie wychodzimy na rower pojeździć. Znaczy się ona jedzie, ja biegnę.

Nie wiem, jak to będzie na majówkę - czy damy radę jechać, czy ją jeszcze posadzę na fotelik. Na ten drugi jeszcze się mieści i lubi na nim jeździć, więc to nie problem. 
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline mickey

  • Wiadomości: 16
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 09.08.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 20 Kwi 2015, 13:56 »
ja planuję akurat Bory Tucholskie, ale pytanie co z pogodą. Jeśli będzie ok, to będę na kempingu Mylof, ewentualnie koło domku gościniec "Jo - Jo" na trawce. 3 osoby dorosłe, 2 dzieci,  6 latka i 1.5 roczne.
To może się spotkamy. Ja planuję wyprawkę Kaszubską Marszrutą. Wstępnie start z Rytla ale można i z Mylofa. Spanko gdzieś po drodze. Zabieram znajomych, którzy pierwszy raz z całym dobytkiem będą się przemieszczać. Skład 2+1 i 2+3 :)
Rozumiem, że ty stacjonarnie?

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 20 Kwi 2015, 14:08 »
Mickey właśnie tą samą trasę planuję.
Pod namiotem w Mylof planujemy początek w czwartek wieczorem tam będziemy.
Planujemy albo 2 dni w bazie, albo cały czas się przemieszczać. Jeszcze się okaże, jak jest na miejscu.

Offline Kobieta magda

  • Wiadomości: 3316
  • Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 20 Kwi 2015, 20:29 »
EASYRIDER77 jeśli masz na myśli pole biwakowe przy samej zaporze, które można znaleźć na stronie czas w las, to nie polecam. Fakt - nie nocowałam, ale nie wyglądało to na miejsce spokojne i przyjemne. Może jak jest więcej ludzi to tak? Na pewno z czystym sumieniem mogę polecić pole namiotowe Gołąbek http://polanadbrda.eu/2012-05-31-18-17-28/golabek.html - płatne, 15 zł za osobę za dobę. W cenie jest węzeł sanitarny z ciepłą wodą, bardzo ładnie wszystko zrobione. Albo Drzewicz - świetne pole namiotowe, które jest niby przy samej ulicy, ale w ogóle tego nie czuć. Cisza, spokój, las, jezioro. W Drzewiczu wyjdzie taniej, ale za to prysznic dodatkowo płatny.
W Mylofie koło zapory są bloki mieszkalne i wyglądało na to, że może nie być spokojnie wieczorami. W okolicy jest masa innych miejsc, gdzie jak nie za darmo, to za grosze przenocujesz, a będzie milej i przyjemniej. Przy zaporze można zajść ewentualnie na pstrąga, ale nie jest tanio.


Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 20 Kwi 2015, 23:51 »
My się jeszcze zastanawiamy, damy znać.
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 21 Kwi 2015, 07:18 »
magda, dzięki za uwagi. O tyle dziwne,  że w naszych polecanych miejscówkach to jest...

Biorę więc pod uwagę Drzewicz i Rytel, bo przy tej trasie co jadę jest położony.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2015, 07:25 EASYRIDER77 »

Offline Kobieta magda

  • Wiadomości: 3316
  • Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 21 Kwi 2015, 08:30 »
Ano jest, chyba tam się nie płaci. Nie wiem, czy ktoś tam nocował?
To pole namiotowe, które ja polecam jest na północnym skraju jeziora Dybrzk. Turysta i Olo byli gdzieś w pobliżu też na polu namiotowym i też chwalili. Mi się tak w Drzewiczu podoba, że wracam tam jak jestem w okolicy :)


Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 21 Kwi 2015, 08:35 »
płaci się, płaci. Już się dowiedziałem. Podejmę decyzję gdzie w końcu wyląduję.

magda, piszesz o kempingu w...? to jeziora Dybrzk koło Czernicy?

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7072
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 21 Kwi 2015, 08:45 »
Drzewicz :) Bardzo sympatyczne pole, nad samym jeziorem. Mały minus, że sąsiaduje z drogą, ale tego się nie odczuwa, jest spokój.

To drugie pole, na którym byłem z Turystą znajduje się może 3-4 kilometry dalej, jest bardziej schowane w lesie, za to ciężej tam trafić ;-)

obie miejscówki są naniesione na mapę poleconych miejscówek. Drzewicz jako Drzewicz, zaś to gdzie byłem z Turystą to Agrokemping Urszula i Jerzy Borzyszkowscy.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 22 Kwi 2015, 22:25 »
Aktualizacja i ogarnięcie tematu w pierwszym poście.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 22 Kwi 2015, 23:50 »
Weźmiemy udział w opcji 1. Maciek+Ewa+Janek+Marianna+2 akordeony. Niestety bez rowerów i tylko nocleg z soboty na niedzielę. Ale zawsze coś.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 24 Kwi 2015, 22:44 »
Dla opcji pierwszej mam telefoniczną zgodę na skorzystanie z obiektów Nadleśnictwa. Z uwagą, że ze względu na stan ściółki w lesie brak jest możliwości palenia ognisk. W razie czego na sobotni wieczór mam alternatywę - pobliskie pole namiotowe już w majówkę będzie czynne. Też nad jeziorem, 10 zł/osoba dorosła + klimat., namiot 3 zł, dzieci symbolicznie, być może tylko opłata klimatyczna - do dogadania. Chrust w cenie.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3593
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 28 Kwi 2015, 23:34 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 3 Lut 2017, 22:00 PABLO »

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 29 Kwi 2015, 00:02 »
Na moje - w piątek w Polsce NW mają być większe lub mniejsze przekropy. Poza tym sobota i niedziela powinny być już ok.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6032
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 29 Kwi 2015, 12:01 »
My jednak nie dojedziemy. Ludwika jest podziębiona, więc nie chcemy ryzykować noclegu pod namiotem. Może następnym razem.

Zamówiłem Angel Gatora (tak btw.) potrenujemy przy domu naukę jazdy :)
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum