Autor Wątek: Kinderwyprawka majowa 2015  (Przeczytany 17527 razy)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Kinderwyprawka majowa 2015
« 14 Kwi 2015, 22:28 »
Cześć, majówka już za pasem, czy jest ktoś planuje wybrać się ze swoim dzieckiem/dzieciakami na wspólną 3 dniową wycieczkę?
My jesteśmy chętni na fajną okolicę w maksymalnym zasięgu ok. 4 godzin jazdy samochodem od Poznania. Dyspozycyjni od czwartku po południu do niedzieli po południu. Stacjonarnie lub wędrownie. Noclegi pod namiotem, w małej grupie może być na dziko, w większej raczej na jakimś polu namiotowym/polanie biwakowej.
W tym roku jedziemy z roczną Lilką, więc preferujemy drogi o równej nawierzchni.
Dziennie w okolicach 20-40 km.
Wpisujcie swoje preferencje i lokalizacje, może okaże się, że zbierze się więcej niż jedna ekipa (mam na myśli regionalizację). Nie każdy ma ochotę/może przetransportować się na 3 dni z dzieciakami przez pół Polski.


Aktualizacja 2015.04.22 21:31
Powstały 4 opcje.
Opcja 1 - Pałuki, okolice pomiędzy Żninem a Trzemesznem.
Tryb wyprawkowy - 3 miejsca noclegowe - polany biwakowe (bez zaplecza sanitarnego i socjalnego, za to prawdopodobnie nad lub w pobliżu jezior) podpatrzone na www.czaswlas.pl
w nocy z dnia 30.04/01.05 na biwaku Cegielnia (numer obiektu 662)
w nocy z dnia 01.05/02.05 na biwaku Niedźwiedzi Kierz (numer obiektu 670)
w nocy z dnia 02.05/03.05 na biwaku Łysinin (numer obiektu 668)
Jest potwierdzenie udostępnienia z Nadleśnictwa. Z uwagą, że na chwilę obecną brak jest możliwości rozpalania ognisk.
Jeździć będziemy wyasfaltowanymi drogami leśnymi (udostępnionymi do ruchu publicznego) oraz bocznymi asfaltami.
Z atrakcji w okolicy, m.in. Muzeum Kolejki Wąskotorowej, osada w Biskupinie, w trakcie majówki ma być tam dużo atrakcji - szczegółów nie doczytywałem.
Dla osób docierających na kinderwyprawkę samochodami - do zapytania o zgodę na noclegi dodałem również pytanie o możliwość pozostawienia samochodów gdzieś przy nadleśnictwie lub leśnictwie w okolicy pierwszego noclegu. W przypadku braku takiej możliwości - pozostawienie samochodów we własnym zakresie - myślę, że najbezpieczniej gdzieś w Trzemesznie (stamtąd jest ok. 10 km do pierwszego noclegu).
Dystanse przewiduję od 20 do 40 km dziennie, tempem niespiesznym.
Skład zadeklarowany:
Tomzoo, Monia, Ala (6), Lila (1)
latant z chłopakiem (5)
Elizium (niepewnie) z żoną i córką (5)
ogivan z żoną i dwójką synów (5)(3)
Pustelnik z rodziną jeszcze się zastanawia
(ze zgłoszeń poza forum) Xardas i Agnessa z Natalką (7)

Opcja 2 - Marszruta Kaszubska
prawdopodobny start z Rytla lub Mylofa, stacjonarnie lub wyprawkowo - info Easyrider77 (dzieci 6 i 1,5)

Opcja 3 - wyprawkowa poza asfaltami, noclegi pod namiotem, gotowanie na ognisku; gdziekolwiek, gdzie będzie pogoda - info Pablo (dzieci I i IV klasa)

Opcja 4 - luźna propozycja - Stobrawski Park Krajobrazowy - nie wiem, czy aktualne; info vooy.maciej (dziecko - dwulatka)
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi 2015, 22:41 tomzoo »

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3696
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 14 Kwi 2015, 22:50 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 3 Lut 2017, 22:02 PABLO »

Offline Mężczyzna latant

  • Wiadomości: 198
  • Miasto: Ożarów Maz.
  • Na forum od: 19.04.2014
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 15 Kwi 2015, 12:42 »
Jestem chętny na wspólny wyjazd, chłopak 5 lat, trochę samodzielnie reszta na dyszlu.  Wyjazd z Warszawy,  kierunek dowolny ale płasko. Byłby to jego pierwszy taki wyjazd, więc nie wiadomo jaka będzie reakcja.

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6054
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 15 Kwi 2015, 20:50 »
Tomzoo - my chyba też się pisalibyśmy na wyprawkę. Córka 5 lat, rowerek przywiozę, ale jak wyjazd to raczej jeszcze posadzę ją w foteliku. Odległość do 4h nam pasuje, dojechalibyśmy autem ale rano w piątek raczej.

Trasy - raczej asfalt i lepiej płasko, żona dopiero zaczyna jeździć po kontuzjach różnych...
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 15 Kwi 2015, 21:52 »
Zobaczymy jaki będzie odzew i deklaracje udziału ludzi z różnych części PL, wtedy będziemy dyskutować o wypadkowej lokalizacji bazy.
Na razie rysuje się Wielkopolska z lekkim odchyleniem w kierunku Mazowsza.
Z kryteriów doboru wnioskuję, ze Pablo rekrutuje osobną (mocniejszą/starszą) ekipę na swój wyjazd, mam rację? Coś w stylu kinderwyprawka forte ;)
Elizium, cieszę się, że w końcu się zdecydowałeś/decydujesz :) Żonę zakwalifikujemy do kategorii 18minus, będzie na prawach i obowiązkach maluczkich włącznie z prawem do bycia holowaną ;)
Latancie, z przekazów pozaforumowych wiem, że powinny dołączyć jeszcze (przynajmniej) dwie rodzinki, z których w jednej jest chłopak w podobnym wieku, tak więc mając towarzystwo powinno być dobrze. :)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 15 Kwi 2015, 22:23 »
my chętni wstępnie:
2+ dwulatka
najlepiej do wycinku koła na południe: Brzeg- Wieluń- Łódź ale jak trochę dalej będzie dobra opcja to czemu nie

Nocleg w namiocie jak będzie na plusie :)
Sugerowałbym ciekawe miejsce ale nie takie ktore jest oczywiste na majowkę - choruję na tak zwaną swołoczfobię ;)

PS Pokój (dobra nazwa) i Stobrawski Park Krajobrazowy ?
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2015, 22:32 vooy.maciej »

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 15 Kwi 2015, 22:33 »
Na emeteor.pl (wyszukiwarka miejsc noclegowych) jest mapa z fajną opcją do wyszukiwania noclegów w konkretnej okolicy - są dwa znaczniki - środka koła i długości promienia poszukiwań. Za ich pomocą wybiera się obszar, z którego mają być zwrócone wyniki wyszukiwania. Przy okazji można określić swój zasięg ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10683
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 15 Kwi 2015, 22:56 »
Na eholiday.pl też

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 16 Kwi 2015, 08:55 »
ja planuję akurat Bory Tucholskie, ale pytanie co z pogodą. Jeśli będzie ok, to będę na kempingu Mylof, ewentualnie koło domku gościniec "Jo - Jo" na trawce. 3 osoby dorosłe, 2 dzieci,  6 latka i 1.5 roczne.

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 17 Kwi 2015, 09:16 »
My wstępnie także bylibyśmy chętni.
Dwóch chłopaków: 5-latek i 3,5-latek.

Jak chodzi o miejsce, to podobnie jak vooy.maciej: "najlepiej do wycinku koła na południe: Brzeg- Wieluń- Łódź".

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6054
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 17 Kwi 2015, 09:38 »
Dolina Baryczy?
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 17 Kwi 2015, 09:43 »
Południowcy, to rzucajcie jakieś miejscówki, bo tam nie kojarzę nic.
Ewentualnie można by pomyśleć o okolicach doliny Baryczy, ale w oko wpadła mi niepozorna, ale bardzo ciekawa okolica na południowo-wschodnim skraju Pałuków. Bardzo fajne leśne drogi wyasfaltowane (takie na 1-1i1/2 samochodu) oraz 3 miejsca biwakowe wg czaswlas.pl w niedużej od siebie odległości. W sam raz na 3 przyjemne, darmowe (do potwierdzenia) i legalne noclegi w lesie - chyba każdy nad lub w pobliżu jeziora :) I w trakcie tras kilka ciekawych atrakcji turystyczno-krajoznawczych, dla dzieciaków również.
Więc jak nie będzie konkretów z ustalonego pogranicza Brzeg-Wieluń-Łódź, to będę rozwijał koncepcję pałucką. :)
Ale wtedy opcja namiotowa wędrowna, niezdecydowani na namiot szukają agro/hotelu we własnym zakresie, w okolicy trochę takiej infrastruktury jest, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem.
Edit: Elizium z Baryczą mnie ubiegł ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 17 Kwi 2015, 10:56 »
mozesz wrzucić co to ten Pałuków na mapie?

Podałem propozycję luźną na pn od Opola więc proszę mi nie insynuować że nic nie zostało zaproponowane ;)


Dolina Baryczy brzmi fajnie i nie jest aż tak strasznie daleko, ale czy to nie jest dla Wrocławian oczywisty punkt wypadu na majówkę?

opcja nr2: załęczański park krajobrazowy-
minusy:
1byłem tam, 2trochę piachu


Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7078
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 17 Kwi 2015, 11:16 »
mozesz wrzucić co to ten Pałuków na mapie?

Tomzoo chce Was zabrać do Biskupina.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka majowa 2015
« 17 Kwi 2015, 11:38 »
Pałuki - region na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. Na celownik wziąłem obszar z grubsza wpisujący się w trójkąt Mogilno-Rogowo-Żnin.
Trzy miejsca biwakowe:
http://www.czaswlas.pl/obiekty/niedzwiedzi-kierz-670
http://www.czaswlas.pl/obiekty/lysinin-668
http://www.czaswlas.pl/obiekty/cegielnia-662
które są położone nad lub w pobliżu jezior.

Dopiero teraz zauważyłem Twój dopisek w poprzednim poście :) Też jestem zwolennikiem słuchania ptaków i koron drzew na wietrze zamiast odgłosów dyskoteki ;)
My na razie unikamy gruntówek na tyle, na ile się da. Więc w naszym przypadku preferowana jest opcja z przyzwoitą siatką bocznych, zapomnianych przez samochody asfaltów.
A więc trzeba pobawić się w konkrety :)

Tomzoo chce Was zabrać do Biskupina.
Między innymi ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi 2015, 00:42 tomzoo »

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum