Autor Wątek: ekwipunek dziecka - ubrania  (Przeczytany 25021 razy)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 8 Sie 2016, 16:50 »
Trzy śpiwory, dwie maty samopompujące, dwie karimaty, namiot salewa micra (córka śpi osobno), lekki koc piknikowy.

Menażka, sześć sztućców,  trzy kubki z Muminkami, palnik i butla 300g, trzy pojemniki plastikowe na kanapki/owsiankę, kilo owsianki, pół kilo ziaren i bakalii, kubeczek oliwy, herbata, magnez musujący. Paczka kaszki i cztery obiadkj dziecięce w sloiczkach, cztery batoniki z owoców i parę saszetek z musem owocowym.

Duża paka pampersów, dwie paczki mokrych chusteczek, papier toaletowy, kosmetyczka (3x 100ml mydło/szampon, pasta, szczoteczki, obcinacz, pen na kleszcze). Duża apteczka (wyjeżdżaliśmy trochę chorzy, więc parę syropów). Cztery ręczniki kąpielowe (najsłabszy punkt naszego ekwipunku, ciężkie i słabo schnące).

edit: kocyk dziecięcy, dwie tetry, pełne butki dla młodego, bidon i kubek niewysypek.

3x zestaw ciuchów o podobnym składzie (trzy koszulki, termobielizna, leginsy i krótkie spodnie, bluza, kurtka pdeszcz. japonki, gacie i skarpy x4, strój kąpielowy, buff, oku psłoneczne). Jeden zestaw dziecięcy (podobnie jw. plus dres i dodatkowy zestaw krótki).

Cztery książki, parę foremek do piasku, pluszak, dwie książeczki z naklejkami, dmuchana piłka, dmuchany minibasenik, kredki, kreda. Córka duży piórnik i szkicownik.

Trzy smartfony, ładowarka solarna, dwie zwykle.

Trzy dętki, zestaw łatek, komplet kluczy rowerowych, pokrowce na sakwy, folia na przyczepkę.
« Ostatnia zmiana: 8 Sie 2016, 16:58 AsiaNLG »

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 8 Sie 2016, 16:54 »
Latarka namiotowa x2, czołówka, baterie zapasowe, aparat fotograficzny.

Off i sprej na komary dla maluchów, krem psłoneczny.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 8 Sie 2016, 22:20 »
Ilościowo w zasadzie to nie widzę za dużo do redukcji - my bierzemy trochę mniej gadżetów. Tylko jak się ważyliśmy ostatnio do samolotu to nasze bagaże ważyły (bez jedzenia) ok. 25 kg (4 sakwy, wsad do torby przyczepkowej, 2 sakwy na kierownicę, worek z namiotem materacykami i śpiworami. Do tego zapas jedzenia (albo z domu albo kupiony na miejscu) ok. 3-6 kg i woda. Woda w zależności od dostępności - od 5 do 12 litrów zapasu na drogę. To na ekipę 2+2

Jak się jeździ po płaskim to nie ma to tak dużego znaczenia, ale dla nas przy wyjazdach w góry jednak waga bagaży odgrywa dość znaczącą rolę. Zawsze po wizycie w sklepie (a czasem była co 2-4 dni) czułem, że moje możliwości kończą się przy niższej wartości % nachylenia niż przed wizytą ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Sie 2016, 12:35 »
Jak się jeździ po płaskim to nie ma to tak dużego znaczenia, ale dla nas przy wyjazdach w góry jednak waga bagaży odgrywa dość znaczącą rolę. Zawsze po wizycie w sklepie (a czasem była co 2-4 dni) czułem, że moje możliwości kończą się przy niższej wartości % nachylenia niż przed wizytą ;)

Raz byliśmy w górach - jeszcze bez najmłodszego. Na trasie Wrocław-czeski Liberec większość przełęczy pokonałam w stylu mozolnego wpychania pojazdu pod górkę :D

Ale za to te zjazdy...

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 01:01 »
Witajcie.  Śledzę forum już od jakiegoś czasu, a w końcu zdecydowałam się napisać. Ktoś napisał wcześniej,  że pod namiot do spania dla dzieci potrzebna jest czapka i rękawiczki.  Czy w lecie faktycznie tak jest? Jedzie z nami 3 dzieci,  2, 4 i 6 lat, śpimy w jednym namiocie. Czy zabrać ze sobą koc polarowy i te czapki?

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1180
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 05:50 »
My byliśmy z końcem maja z dziećmi na mazurach, temperatury w nocy około 8 stopni i czapek nie potrzebowaliśmy. Dzieci mają 2, 6 i 8 lat. Ważniejszy jest ciepły śpiwór. Latem nie powinno być chłodniej niż my mieliśmy. Chcesz to przeczytaj ostatni wpis na www.tataimapa.pl pozdrawiam.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 07:34 »
Czapki jakieś braliśmy, ale się nie przydały. Prędzej do jazdy w chłodne dni (cienka bawełniana) niż do spania. To samo z rękawiczkami.
Ja woziłem najmłodsze dziecko w foteliku i jemu jest chłodniej bo się nie rusza. W chłodniejsze i wietrzne dni cienkie rękawiczki zdecydowanie mogą się przydać. Te są spoko, choć dla dwulatka będą nieco za duże:
https://www.decathlon.pl/p/rekawiczki-wewnetrzne-trekkingowe-jedwabne-trek-550/_/R-p-14733?mc=8396266
Koca polarowego bym nie brał bo zajmuje dużo miejsca. Kiedyś PABLO tu polecał koc ratunkowy wielokrotnego użytku, jako podkład po matę/materac i ja też polecam https://www.medbon.pl/koc-ratunkowy-izotermiczny-soft-160-x-200-cm-p-1542.html. Daje efekt ciepłej podłogi w namiocie.
Śpiwory dla dzieci miałem dosyć cienkie i nie było problemu. Dzieciaki zawsze były pośrodku namiotu, a do tego ewentualnie ubrane jeszcze w jakąś bluzę bo i tak się wysuwały ze śpiworów.
O taki (ale już niedostępny), był tani i dobry: https://www.sklep-presto.pl/easy-camp-spiwor-dzieciecy-typu-mumia-kids-outwell-czarno-zielony-uniw-17-1631720/

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1180
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 09:16 »
qbab, czy ten koc ratunkowy/podkład jest elastyczny? To znaczy czy starczy na kilka noclegów i zacznie się drzeć, czy używałeś tego dłużej?
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 09:42 »
Ojejku, jakie szybkie odpowiedzi,  dziękuję! Koc ratunkowy nabyłam już,  czytałam o nim w wątku o spaniu z dzieckiem w namiocie. Zamówiłam na Allegro, o taki:  https://allegro.pl/oferta/koc-izotermiczny-wielorazowego-uzytku-8895288867 , niestety był dużo droższy od tego, co polecaleś. Śpiwory zamówiłam z Decathlonu, 10 stopni, jedyne jakie były teraz dla dzieci:
 https://www.decathlon.pl/p/spiwor-turystyczny-mh-100-10-c-dla-dzieci/_/R-p-303125. Mam też karimaty dla nich Robens ZigZag,  które ktoś polecał dla dzieci na wątku o spaniu w namiocie. Wyliczylam,  że akurat karimaty przykryja nam całą powierzchnię sypialni, plus ten koc ratunkowy pod spód,  więc mam nadzieję,  że nikt nie wyląduje na podłodze. Jak ubieracie dzieci do spania? Długie spodnie, koszulka, bluza, skarpetki? (I ew ta czapka). Mam jeszcze pytanie, czy dla konfiguracji 2+3 zapakujemy się do czterech sakw 60 l plus bagażnik przyczepki (jest ultra mały i ma tylko 30 l, niestety nie pomyślałam o tym kupując przyczepkę rok temu). Bardzo Wam dziękuję za pomoc i w ogóle strasznie się cieszę że takie forum jest! :)
Edit:Felku,  obejrzałam Twoją relację z wycieczki na Mazury,  też jedziemy w tamtym kierunku. Już widzę,  że sakw jest dużo (ja optymistycznie zakladałam,  że się skompresujemy i nie będziemy potrzebować tych na przód,  ale widzę,  że chyba nie...) Co to za garnki,  które są na zdjęciu z relacji? Jak sobie radzicie z gotowaniem dla dużej rodziny?
« Ostatnia zmiana: 12 Lip 2021, 09:56 MariaMaria »

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 10:05 »
qbab, czy ten koc ratunkowy/podkład jest elastyczny? To znaczy czy starczy na kilka noclegów i zacznie się drzeć, czy używałeś tego dłużej?

Wystarczy na pewno na kilka wyjazdów po kilka-kilkanaście dni. Widać wyraźnie zagniecenia (po składaniu), ale nadal trzyma.

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 10:28 »
Jak ubieracie dzieci do spania? Długie spodnie, koszulka, bluza, skarpetki? (I ew ta czapka).
Mam jeszcze pytanie, czy dla konfiguracji 2+3 zapakujemy się do czterech sakw 60 l plus bagażnik przyczepki.
Jak sobie radzicie z gotowaniem dla dużej rodziny?

U nas tu były po prostu piżamy plus ewentualnie bluza dla najbardziej wiercącego się dziecka, które się odkrywało cały czas :). Czasem w zestawie ze skarpetkami. Dzieciaki nigdy nie zmarzły.
Ile będziecie mieli miejsca tyle spakujecie :) Zawsze wszędzie piszą żeby nie zabierać za dużo i wszyscy maja rację, i wszyscy zawsze biorą za dużo. Ważne żeby mieć dla dzieciaków suche rzeczy na zmianę w razie deszczu. Pewnie będzie ciężko się zmieścić bo maty, śpiwory i namiot dla tylu osób zajmuje sporo miejsca. Jakby brakło miejsca to można, zamiast przednich sakw, użyć uprzęży na kierownicę, albo po prostu przymocować coś do niej paskami typu FixPlus/Voila.
Co do gotowania to przedaje się choć jeden większy garnek (2 litry) i najlepiej sprawdza się jakiś sos zrobiony z przecieru pomidorowego plus fasola z puszki plus kukurydza itp. Do tego ryż albo makaron. Kuskus jest świetny bo nie wymaga gotowania, ale nie wszystkim smakuje. Śniadania i kolacje to raczej kanapki (nutella obowiązkowa) i czasem jakieś parówki na ciepło. Na biwaku wszystko smakuje lepiej :)

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 10:36 »
Dziękuję, ja jestem typowy dromader, zawsze biorę wszystkiego za dużo, ale jak mam to wszystko ciągnąć to się 10x zastanowię:) trochę mnie martwi kwestia butów , założyłam,  że biorę po jednej parze butów dla wszystkich- bo jak się inaczej zmieścić?

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 10:54 »
Ja praktycznie zawsze cały wyjazd spędzałem z sandałach turystycznych, ale zawsze miałem jeszcze buty ze sobą. Dla dzieciaków też polecam piankowe sandałki z Deca. W połączeniu z obciachowymi skarpetami dadzą radę i w chłodne dni.

Dromader powiadasz:

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 11:33 »
Ojejku, ale obładowany rower! Co zajmuje Ci najwięcej miejsca? Ile rzeczy na zmianę dla dzieciaków bierzesz? Ja mam jeszcze hol FollowMe A mąż przyczepkę,  więc chce się wyszczuplić jak to tylko możliwe. Patrzyłam na te sandały z Deca,  mamy na stanie Crocsy- też lekkie,  schną szybko, chyba je zabiorę na zmianę. A co to jest za okrągła zielona torba Crosso na zdjęciu?
« Ostatnia zmiana: 12 Lip 2021, 11:55 MariaMaria »

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 11:55 »
Już nie pamiętam co tam było, to zdjęcie z 2016. Ale cztery śpiwory i cztery maty samopompujące to już dużo zajmuje. Do tego pewnie poduszki, sporo ubrań dla dzieci zawsze żona bierze, patelnia, 3 garnki (duży, mały i FMS-X2), kartusze z gazem, talerze, kubki, jedzenie, kosmetyczka...
Kuchnia i jedzenie to były u nas co najmniej 2 małe sakwy.
Na zdjęciu widać, że sakwy nie są jakoś strasznie wypełnione, ale na wierzchu jest worek, w którym były raczej lekkie rzeczy, ale duże objętościowo.
Ile ma się miejsca, tyle się wsadzi.
Jedna bardzo ważna uwaga: zapisujcie sobie spostrzeżenia z wyjazdu, co wam się przydało, co się sprawdziło (ile poszło cukru, gazu itp), a co było niepotrzebne lub bez czego można było się obyć. Przyda się to na kolejne wyjazdy.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum