Autor Wątek: Wzdłuż Bugu na Roztocze  (Przeczytany 784 razy)

Offline Mężczyzna R_och

 • Wiadomości: 1296
 • Miasto: Rzeszów
 • Na forum od: 16.03.2015
Wzdłuż Bugu na Roztocze
« 16 Sie 2021, 23:15 »
Dobry, powoli zbliża się końcówka wakacji i jest szansa żeby załapać się na jakiś trochę większy przelot tzn. około 7-9 dni. Plan jest taki żeby z Włodawy trafić mniej więcej wzdłuż Bugu na Roztocze. Trasa jest w sumie wykrastylizowana, ale może wiecie, że jakieś fragmenty są nieprzejezdne lub mijamy bokiem jakieś wypaśne atrakcje dla 9-latka? Wszelkie podpowiedzi naprawdę mile widziane. Lokalizacje fajnych miejsc noclegowych też.
Tradycyjnie gdyby ktoś miał ochotę to jesteśmy otwarci na towarzystwo.
Wyjazd ojca z synem (w sumie 56 lat - z czego młodszy 9). Namiot i przebieg max. 50 km. Jedzenie jak się trafi. Kąpiele i pedałowanie.
Trasa w załączniku.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna Iwo

 • leniwy południowiec
 • Wiadomości: 2808
 • Miasto: Kraków
 • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Wzdłuż Bugu na Roztocze
« 17 Sie 2021, 00:14 »
2 tygodnie temu jechałem z grubsza tamtędy choć w drugą stronę, także jakoś jestem zorientowany. Może się zbiorę i wrzucę zdjęcia na dniach.

Przede wszystkim, wzdłuż Bugu w wielu miejscach można jechać dokładnie nad rzeką, po dróżkach wyjeżdżonych w trawie przez pograniczników. Kilka takich miejsc masz naniesionych, ale jest ich więcej.

W Sobiborze przy stacji jest muzeum i ekspozycja plenerowa upamiętniająca obóz zagłady.

Pod Zosinem mieści się najdalej na wschód wysunięty punkt Polski, choć nie jest specjalnie wyeksponowany (jest w okolicy krzyż z tablicą, ale on leży kawałek od rzeki).

Przy Zalewie Husynne jest plaża i kąpielisko, spałem tam i lokalni wędkarze też się rozbijali.

Pod Horodłem przy DW816 jest Kopiec Unii Horodelskiej, choć nie jest to jakaś wielka atrakcja. W samym Horodle dość tanio zjadłem w miarę dobry obiad w knajpie Sława.

Przy punkcie 38 jest wieża widokowa z wiatą, obok w Czumowie ciekawy pałacyk.

W Dołhobyczowie w pawilonach przy ulicy Spółdzielczej 2 jest knajpa, w której można dostać duża laną Warkę za 4 zł, kolorytu dodają miejscowi, którym barman leje piwo na wynos do 5-litrowych baniaków :D Obok są lody, więc dla młodego też coś będzie.

Z Dołhobyczowa na południe jakoś tak było, że w prawie każdej wioseczce jest ustawiona publiczna wiata przy wiejskim placyku; jakbym był w potrzebie to bym tam uderzał na nocleg, tym bardziej, że z dzikimi miejscówkami średnio (z komercyjnymi obiektami także).

Zalecam zajechać na cmentarzyk w lesie na północ pod Mycowem, a także zobaczyć opuszczoną cerkiew w Wyżłowie.

Spodobał mi się również Łaszczów, z ruiną pałacu, synagogi i cmentarza żydowskiego, a pod niedalekim Posadowem ładnie umiejscowione grodzisko, ale to wam już nie bardzo po drodze. W ogóle cała Grzęda Sokalska jest świetna, zauroczyła mnie.

W Strzyżowie warto zajechać nad rzekę, zerknąć na Bug z wysokiej skarpy. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość dosłyszenia zapowiedzi pociągów po ukraiński ze stacji po drugiej stronie granicy.

Z Wierzbicy na Kornie można pojechać dokładnie wzdłuż granicy, po rozebranej linii kolejowej.

Dalej na Horyniec można jechać tak jak wy, przez zalesione wzgórza mijając bunkry, albo wzdłuż granicy, tam spodobały mi Siedliska, Prusie i ruina cerkwi w Dziewięcierzu.
« Ostatnia zmiana: 17 Sie 2021, 00:20 Iwo »

Offline Mężczyzna R_och

 • Wiadomości: 1296
 • Miasto: Rzeszów
 • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Wzdłuż Bugu na Roztocze
« 17 Sie 2021, 17:42 »
Dzięki Iwo.
Sobibór odpuściłem z premedytacją. Wolałbym żeby młody już dysponował jakąkolwiek  wiedzą na temat II WŚ. Resztę skrzętnie notuję i spróbuję wykorzystać.
Powrót do Horyńca przez Wielki Dział ze względu na to, że poprzednim razem coś remontowali te bunkry i chcemy zobaczyć o co chodziło.
Droga przez Siedliska, Prusie i Dziewięcierz jest mi znana (stanowczo polecam) jednak wykorzystamy ją tylko w przypadku braku czasu.

ps. pokaż foty
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna Waldic

 • Wiadomości: 623
 • Miasto: Elbląg
 • Na forum od: 23.01.2010
Odp: Wzdłuż Bugu na Roztocze
« 17 Sie 2021, 18:04 »
Jeżeli by się udało, to wart zobaczenia jest cmentarz w Starym Brusnie. Pięknie położony w lesie. https://goo.gl/maps/6dpGVuiaDuR5cG618  . Jak będziecie w Horyńcu to warto zerknąć na Radruż.

Offline Mężczyzna R_och

 • Wiadomości: 1296
 • Miasto: Rzeszów
 • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Wzdłuż Bugu na Roztocze
« 17 Sie 2021, 18:20 »
Dzięki również.
Radruż jest w planie jak starczy czasu. Z resztą obie cerkwie. Do Starego Brusna tym razem raczej na pewno nie zaglądniemy.

PS. Podobnie urokliwy choć mniej znany jest cmentarz w Starej Hucie
https://maps.app.goo.gl/Zoa69SknQBaX3HEq7
« Ostatnia zmiana: 17 Sie 2021, 18:40 R_och »
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Tagi:
 
Organizujemy


Partnerzy

Patronat
Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:CDN ....
Mobilna wersja forum