Autor Wątek: Polish Bike Tour  (Przeczytany 3037 razy)

Offline Mężczyzna MARECKI

• Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Odp: Polish Bike Tour
« 11 Sty 2021, 13:42 »
A widzieliście limity czasowe?  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 11 Sty 2021, 14:02 »
A widzieliście limity czasowe?  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Limity są komiczne, to nie ma nic z ultra wspólnego, można powiedzieć czysta turystyka, Bałtyk 600 - 84h, Zachód 800 - i Góry 400 - 192h. Przy 8 dniach na 400km - to wystarczy dziennie zrobić 50km, a na płaskim Zachodzie - 100km ;). A to wg opisów ma być mikst terenu z asfaltem, więc nie coś wielce trudnego technicznie. To dobrze pokazuje pod jakiego klienta celują, ze sportem to za wiele wspólnego nie ma.

Do tego trzeba kupić kota w worku, bo podobno ślady tras mają być dostępne dopiero parę dni przed startem, więc w ogóle nie sposób ocenić czy to w ogóle warte zachodu i jaka będzie atrakcyjność trasy.

Online Mężczyzna Damian

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.05.2015
« 11 Sty 2021, 14:29 »
Z takim limitem to można z psem/dzieckiem w przyczepce jechać 8)

Offline Mężczyzna zly-sze

• Na forum od: 19.09.2019
« 11 Sty 2021, 15:07 »
Pytanie jak to wygląda od strony prawnej, czy cos takiego jak odmowa zwrotu pieniędzy w razie nieotrzymania świadczeń jest w ogóle legalne? Taki numer wycieli uczestnikom organizatorzy Gran Fondo 2020 w Gdyni i z tego co wiem jakaś spora grupa uczestników pójdzie z tym do sądu.

Szkoda życia procesować się o takie rzeczy...

Do tego trzeba kupić kota w worku, bo podobno ślady tras mają być dostępne dopiero parę dni przed startem, więc w ogóle nie sposób ocenić czy to w ogóle warte zachodu i jaka będzie atrakcyjność trasy.

Hehe, jak puszczą plażą, to wcale nie koniecznie będzie tak łatwo.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 11 Sty 2021, 17:14 »
Szkoda życia procesować się o takie rzeczy...

Może i szkoda, ale dobrze, że są ludzie co nie odpuszczają. Bo inaczej przybędzie lewych organizatorów, którzy na ten czy inny sposób będą próbowali ludzi ocyganić. Tutaj przynajmniej jest o tyle jasna sprawa, że w momencie zapisu wiesz na co się piszesz, choć jak pisałem nie wiem czy taki zapis jest legalny w świetle prawa.

A w przypadku Gran Fondo to już odwalili chamski numer, bo słowa o tym nie było w regulaminie. Ludziom odwołali wyścig - i chyba 100zł z wpisowego potrącili przy zwrotach. A ten wyścig jest mocno snobistyczny, z bardzo wysokim jak na świadczenia wpisowym, więc tym bardziej irytuje taki chamski numer względem zawodników. Po prostu org swoje ryzyko organizacji takiego przedsięwzięcia (i pewnie jeszcze zarobku) - postanowił opłacić pieniędzmi klientów, do czego prawa nie miał, bo nie taka była z klientami umowa. Co klienta w takiej sytuacji obchodzą koszta i ryzyko organizatora? Klienta interesują zapisy w regulaminie - bo na to się zgadzał płacąc za wyścig. I do tego ludzi mocno wkurzyło zachowanie organizatora, od razu niezadowolonych zaczął blokować, żadna dyskusja go nie interesowała. Ciekawe jak dalej się ta sprawa rozwija.
https://rowery.trojmiasto.pl/Spor-o-odwolane-Gran-Fondo-Gdynia-2020-Kto-ma-racje-n144848.html

Offline Mężczyzna Mariobiker

• Miasto: Niedrzwica
  • Na forum od: 13.06.2013
« 11 Sty 2021, 20:37 »
A w internetach już od dawna czarują potencjalnych uczestników  ;D
https://www.facebook.com/watch/?v=1036162676884024

Jeśli nie masz pasji ... to znaczy że marnujesz swój czas.

Offline Mężczyzna jazlasu

• Miasto:
  • Na forum od: 25.12.2019
« 12 Sty 2021, 16:39 »
A widział ktoś listę uczestników. Bo wydaje mi się, że to jakaś wielka tajemnica.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 12 Sty 2021, 16:43 »
Listę uczestników też podobno mają przed samym startem opublikować ;)

« 12 Sty 2021, 17:29 »
Listę uczestników też podobno mają przed samym startem opublikować ;)

Dziwne zwyczaje

Offline Mężczyzna LKRISS

• Na forum od: 04.11.2018
    • simrace.pl
« 12 Sty 2021, 18:05 »
Ja tam jestem zdania, że takich nowicjuszy których organizacyjnie nikt praktycznie nie zna to w pierwszym ich roku należy obserwować, potem czytać recki i może dopiero się zdecydować?
Polski Klub MTB

Offline Mężczyzna Rado

• Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
« 12 Sty 2021, 21:21 »
Ja tam jestem zdania, że takich nowicjuszy których organizacyjnie nikt praktycznie nie zna to w pierwszym ich roku należy obserwować, potem czytać recki i może dopiero się zdecydować?
Dobrze napisane, jestem tego samego zdania. Z jednej strony fajnie, że tych imprez jest coraz więcej, z drugiej oby za ilością szła również jakość. I jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi - żeby komercja nie zabiła "ducha" tego rodzaju imprez rowerowych.

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

« 12 Sty 2021, 22:35 »
[ I jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi - żeby komercja nie zabiła "ducha" tego rodzaju imprez rowerowych.

Radku to niestety już się dzieje  :(

Offline Mężczyzna LKRISS

• Na forum od: 04.11.2018
    • simrace.pl
« 13 Sty 2021, 10:14 »
Taki jest rynek więc tego nie zmienimy szybko.
Polski Klub MTB

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum