Autor Wątek: Boom na rowery i ich brak w salonach  (Przeczytany 518 razy)

Offline Mężczyzna Rumburak

• Miasto: podwarszawie
  • Na forum od: 24.09.2012
Boom na rowery i ich brak w salonach
« 15 Cze 2020, 16:32 »
Wymyśliłem sobie zmianę roweru, wybrałem faworyta i 2 inne modele do rozważenia po przymiarkach. Wysłałem zapytania do pobliskich salonów, aby umówić się na przymiarki, oględziny itp. Wysłałem 9 zapytań (Warszawa i okolice) i wszystkie odpowiedzi,to generalnie brak rowerów, jak coś jest, to rozmiar całkowicie nie taki (potrzebuję M). W kilku wiadomościach przewinęła się wzmianka, że ten rok jest wyjątkowy i podaż nie nadąża za popytem. Nawet ktoś mi wprost napisał, ze nie ma co mi zaproponować podobnego do moich wybrańców, żeby mieć na miejscu.
Kurcze, chyba będzie trzeba szukać gdzieś daleko i ryzykować z kupnem już konkretnego modelu i bez przymiarek, najwyżej będzie zwrot. Ech... a miało być tak pięknie, nowa zabawka, przymierzanie się, testowanie.... ;-)

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
Też miałem ten sam problem i zdecydowałem się na zakup wysyłkowy tylko dlatego, że przymiarki robiłem już wcześniej.
Suma sumarum kupiłem taniej niż w sklepie gdzie mierzyłem jak był jeszcze dostępny.
« Ostatnia zmiana: 15 Cze 2020, 21:22 Antracyt »

Offline Mężczyzna rmk

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Koronawirus ma na to największy wpływ. Sam szukałem i szukam szosy i w kilkunastu sklepach jak mantrę powtarzali, że nowych rowerów brak lub odległe terminy przez to, że w Chinach nie produkowali części i zabrakło ich na nasz rynek. Ja na razie zakup odpuściłem i będę szukał ponownie na jesień.

Offline Mężczyzna anarchy

• Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 09.09.2015
Potwierdzam. Tak jak w zeszłym roku na dostęp niektórych modeli miał wpływ sztorm w Zatoce Gdańskiej tak w tym wirus zrobił swoje. Spietrzyły się: wstrzymanie prac w Chinach i na Taiwanie, zachowawcze podejście producentów (przeczekajmy do 20201) i wzmożone zapotrzebowanie wynikające z tego, że po lockdown'ie a potem otwarciu nagle się skumulowało w sklepach.

Offline Mężczyzna Rumburak

• Miasto: podwarszawie
  • Na forum od: 24.09.2012
Dziwny ten rynek się zrobił. Wysłałem sporo zapytań już nie patrząc na lokalizację i okazuje się, że rower wybrany przeze mnie jest nie osiągalny.  Uściślając szukałem Gianta ToughRoad slr1 w rozmiarze M.  Pozostaje czekać, aż z fabryk zaczną wyjeżdżać modele  na 2021.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum