Autor Wątek: Ultra a alkohol  (Przeczytany 11523 razy)

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6024
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 11:44 »
Cześć.

Przykro mi, że muszę zacząć taki wątek, ale najwyraźniej trzeba to napisać. Nie ma wyjścia. Jestem daleki od wprowadzania jakiegoś reżimu w tym zakresie, jednak zachowania obserwowane na KMT zmuszają mnie do tego.

Ideą imprezy integracyjnej w piątek, przed maratonem jest spotkanie się z koleżankami i kolegami z drugiego krańca Polski czy świata, z osobami, które zwykle znamy jako nicki z forum lub nazwiska z fejsa. To także wymienianie się doświadczeniami, opowiadania o maratonach, trasach, przygodach itd. I można sobie przy tym wypić piwo, nawet dwa. Ale pijaństwo? I to takie, że ledwie trzyma się taka osoba na nogach? Naprawdę trzeba się tak upić? A rano, po kilku godzinach snu stawić się – jestem przekonany – w stanie nietrzeźwym na starcie maratonu?

Jako organizator KMT mam tego szczerze dość. W regulaminie Kórnickiego Maratonu Turystycznego znajdzie się - od kolejnej edycji – specjalne zastrzeżenie dotyczące zakazu jazdy po alkoholu lub innych środków odurzających, a także informacja o tym, że rano, przed startem maratonu policja przeprowadzi kontrolę trzeźwości uczestników. Najwyraźniej samo odwołanie się do przepisów ustawy prawo ro ruchu drogowym i zaufanie, że jadą ludzie dorośli - NIE WYSTARCZA.

Zatem albo się to skończy samoistnie, albo skończy to policja.

Aha – ten wątek to nie polowanie na czarownice. Takie posty, idące personalnie w stronę któregokolwiek z uczestników będą usuwane.
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Mężczyzna yurek55

  • 2015-11217; 2016-11305; 2017-12740 (Rapha500)
  • Wiadomości: 1321
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.09.2013
    • Jurek rowerowy
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 12:03 »
Ciekawie się zaczyna.
Rower to dziwny pojazd, jego pasażer jest jednocześnie jego silnikiem.
"Drzwi mego domu to magiczna furtka między krainą lenia a rowerem" - eranis
                                               

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6024
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 12:42 »
Nic się nie zaczyna. To po prostu post, który musiał zostać napisany. Który będzie miał swoje skutki. I tyle.
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1448
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:07 »
Problem chyba nie tylko KMT - wczoraj siedziałem w pewnym barze w mazurskiej mieścinie obok silnej grupy ultrakolarzy wracającej z maratonu w północnych stronach. Padły słowa: nie będą nas pamiętać z tego, że fajnie jechaliśmy tylko, że ostro piliśmy przed maratonem. Mówiła któraś z 3 pań, jedyny pan w grupie był akurat w toalecie. Nie podsłuchiwałem - najpierw, poproszony, pilnowałem rowerków (o, wypasione i bikepacking na poziomie), potem trochę liczyłem na jakąś pogawędkę ale mój żelaźniak i koszulka z biedry nie podziałały kontaktotwórczo.

Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:17 »
Problem jest duży i występuje podczas różnego rodzaju imprez - nawet spokojnych i krótkich wycieczek. Może zwiększająca się oferta piw 0% nieco pomoże w jego ograniczeniu. Chociaż tym, co w sakwy zabierają 0,7 litra z kieliszkami to już chyba nic nie pomoże  :roll:

Offline Mężczyzna radzik

  • Wiadomości: 7
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 13.02.2016
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:18 »
popieram w 100 %, brawo za odwagę i rozsądne zwrócenie uwagi na problem.

Offline Mężczyzna Kamilek

  • Pół legenda, pół prawda, pół nieprawda.
  • Wiadomości: 309
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 01.05.2014
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:22 »
Byłem przekonany że taki wątek powstanie po tegorocznym MP, dobrze że temat został w końcu poruszony i mam nadzieje że pozostali organizatorzy pójdą tym samym śladem.



Offline Wilk

  • Wiadomości: 19313
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:25 »
Niektórzy po prostu nie mają umiaru, alkohol jak wszystko jest dla ludzi, ale trzeba ten umiar umieć trzymać. Ci co jeżdżą takie imprezy dobrze wiedzą, że jest grupka paru osób, co wieczorem przed każdym maratonem ostro łoi, od paru Podróżników się to powtarza, pewnie tu o tych samych chodzi. Dotąd na to ludzie starali się przymykać oczy, ale jak widać dochodzi to do takiego poziomu, że już nie sposób udawać, że problemu nie ma - i dobrze, że z taką inicjatywą wystąpiłeś. Ja popieram walkę z tym, bo konieczność słuchania pijackich popisów w noc przed imprezą, czy później oglądania przepitych buziek nad ranem to jest naprawdę słabe.

Warto wpisać do regulaminu imprezy, że osoby co których istnieje podejrzenie że są pod wpływem nie będą dopuszczane do startu. Nie trzeba tu nawet policji angażować, po prostu arbitralna decyzja organizatora, gdy jest co do kogoś mocne podejrzenie. Bo jak ktoś wieczorem przewraca się przepicia, to nie ma cudów żeby o 8 rano był trzeźwy.

Offline Mężczyzna yurek55

  • 2015-11217; 2016-11305; 2017-12740 (Rapha500)
  • Wiadomości: 1321
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.09.2013
    • Jurek rowerowy
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:39 »
Ciekawie się zaczyna.
W sensie, że zapowiada ciekawą dyskusję na temat, który dotąd był tabu. Dobrze, że go "odczarowałeś".
Rower to dziwny pojazd, jego pasażer jest jednocześnie jego silnikiem.
"Drzwi mego domu to magiczna furtka między krainą lenia a rowerem" - eranis
                                               

Offline Mężczyzna wiki

  • Nie spać! Jechać!
  • Wiadomości: 1583
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 13:55 »

Warto wpisać do regulaminu imprezy, że osoby co których istnieje podejrzenie że są pod wpływem nie będą dopuszczane do startu. Nie trzeba tu nawet policji angażować, po prostu arbitralna decyzja organizatora, gdy jest co do kogoś mocne podejrzenie. Bo jak ktoś wieczorem przewraca się przepicia, to nie ma cudów żeby o 8 rano był trzeźwy.

Warto przeciwdziałać i to od zaraz. Żeby nie bylo tak jak w przeddzień rajdów na orientację. Tu nikt z alkoholem się nie kryje. Pijackie biesiady pewnej grupy często kończą się grubo po północy.
rowerem na księżyc (99,8 %);  [wsie woj. łódzkiego - 34%]

Offline Mężczyzna login

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 632
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 13.01.2012
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 14:20 »
Elizjum, KMT to twoja impreza i tylko ty możesz zrobić porządek. Z doświadczenia wiem że prośby i groźby nie przynoszą żadnego zauważalnego efektu. Dopiero egzekucja wprowadzonych ustaleń przyniesie efekt, im będzie głośniejsza tym więcej osób niedostosowanych się dostosuje.

Trzymam kciuki za twoją konsekwencję, dużo roboty przy tym nie ma. Proponowałbym żeby kontrola trzeźwości odbyła się nie na starcie ale kilometr dalej tak by jeżdżący po pijaku mieli realne konsekwencje łamania reguł.

Offline Mężczyzna docent161

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 14:27 »
Pewnie dla niektórych "ultra" jest w kilku kategoriach sprawności owych...  ;)

Offline Mężczyzna Żubr

  • Wiadomości: 2428
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 03.11.2010
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 14:37 »
Najwyraźniej samo odwołanie się do przepisów ustawy prawo ro ruchu drogowym i zaufanie, że jadą ludzie dorośli - NIE WYSTARCZA.

No niestety, działa efekt skali. Te imprezy się coraz bardziej rozrastają, im więcej ludzi tym większy wachlarz różnych zachowań.

Ci co jeżdżą takie imprezy dobrze wiedzą, że jest grupka paru osób, co wieczorem przed każdym maratonem ostro łoi, od paru Podróżników się to powtarza, pewnie tu o tych samych chodzi. Dotąd na to ludzie starali się przymykać oczy, ale jak widać dochodzi to do takiego poziomu, że już nie sposób udawać, że problemu nie ma

Jak każdy cię wciąga nosem na takich imprezach, to czym innym się trzeba wyróżniać ;)

Offline Mężczyzna Księgowy

  • .::Kolarska Patologia::.
  • Wiadomości: 4013
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 15:08 »
No proszę, czyli na KMT znowu było "Imprezowo?" Pamiętam, jak rozgorzała dyskusja po MP z Drawska jak zwróciłem uwagę na "popisy" kolegów z domku obok co oknem wchodzili za disco imprezkę. Dostałem wtedy po uszach, bo powiedziano: "na forum to każdy odważny zwracać uwagę, trzeba mówić w twarz".

Ciesze się, że ten temat został poruszony, bo od kilku imprez ultra zdarzały się takie wybryki. Badanie Alkomatem uważam za zasadne! Zwłaszcza w Cieniu ostatnich tragicznych zdarzeń. Lepiej czasem myśleć za innych!
Jadę tam gdzie znika horyzont.
MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`|PGR 550km - 80h04`

Offline Kobieta starszapani

  • Wiadomości: 1710
  • Miasto: wioska na końcu świata
  • Na forum od: 30.03.2015
Odp: Ultra a alkohol
« 5 Sie 2019, 15:14 »
Ja również popieram inicjatywę badania alkomatem i nie wypuszczanie w trasę z alkoholem we krwi. Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi powinno być zawsze priorytetem.


"W nieznane wejdź, Odważnym bądź, Za tajemnicą idź...." JW

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum