Autor Wątek: Trasa Świnoujście - Amsterdam  (Przeczytany 1350 razy)

Offline Mężczyzna Yobi

  • Wiadomości: 26
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.03.2019
Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 11 Mar 2019, 17:54 »
Cześć,
Mam kilka pomysłów na różne trasy na ten sezon ale od lat chodzi mi po głowie trasa z Świnoujścia do Amsterdamu oczywiście wzdłuż Bałtyku, zwiedzając po drodze wyspę Ruge, pomijając Danie a zwiedzając Hamburg i dalej już wzdłuż morza Północnego do Amsterdamu. I tam już finalnie trochę zwiedzania i powrót pociągiem do Berlina a potem do Polski.
Coś mniej więcej obrazek poniżej
[/url][/img]


Także trasa na ponad 1000km więc nie dużo, taka rekreacja, spanie w namiocie na polu namiotowym.

I teraz prośba jeśli Ktoś coś takiego zrobił taką lub podobną trasę to proszę o opinie co warto zobaczyć, jak wyszukiwać tanie pola namiotowe skąd najlepiej wrócić itd.
Za wszelkie pomocne opinie będę wdzięczny.

Grzegorz

Offline Mężczyzna docent161

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
Odp: Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 11 Mar 2019, 18:58 »
Cześć! O podobnej trasie myślałem ale  z Amsterdamu do Świnoujścia..

Offline Mężczyzna Piotr1975

  • Wiadomości: 534
  • Miasto: Bruksela
  • Na forum od: 08.11.2017
Odp: Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 11 Mar 2019, 19:07 »
Czesc , co do poszukiwania pol namiotowych polecam strone pitchup.com zas co do transportu powrotnego zastanowilbym sie nad skorzystaniem z uslug prywatnych przewoznikow . Firmy te oferuja transport na trasie Polska-Niemcy-Holandia-Belgia ,najczesciej zabierajac i zawozac spod wskazanych adresow . Ceny ksztaltuja sie roznie ( najczesciej w zaleznosci od odleglosci ) od 60-80€ a transport roweru zdarza sie czasami w cenie przejazdu
Nieskończenie mądry jest nasz Stwórca Pan
Swoje dzieło dał obejrzeć również mnie

Offline Mężczyzna ramzes

  • Wiadomości: 1401
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.06.2015
Odp: Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 11 Mar 2019, 19:36 »
Jechałem taką trasę kilka lat temu i jedno co mogę doradzić, to jazdę w drugą stronę, bo wiatr potrafi czasem spowodować, że będziesz chciał płakać :)

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 11 Mar 2019, 20:35 »
Jechałem taką trasę kilka lat temu i jedno co mogę doradzić, to jazdę w drugą stronę, bo wiatr potrafi czasem spowodować, że będziesz chciał płakać :)

To wcale nie jest takie oczywiste :), dwa lata temu płakaliśmy my jadąc szlakiem Morza Bałtyckiego z Lubeki do Stralsundu - prawie non stop pod wiatr, bo przecież wiele fragmentów jest pozbawionych jakiejkolwiek osłony. Widok czasem wręcz niepedałujących rowerzystów jadących w przeciwnym kierunku był podłamujący.

Wspomniany niemiecki szlak nadmorski to Ostseeküsten-Radweg - jedna z najpopularniejszych niemieckich tras rowerowych, dość przyzwoicie prowadzona, nie zawsze po asfaltach, ale w większości po wydzielonych drogach rowerowych lub pieszo-rowerowych. Pokrywa się z biegnącym dookoła Bałtyku EuroVelo 10.

Najciekawszym miejscem było Europejskie Muzeum Hanzy w Lubece - ciekawa, nowoczesna placówka, nominowana wtedy do nagrody Europejskiego Muzeum Roku. Dużo nowocześnie podanych ciekawych treści o historii całego basenu Morza Bałtyckiego. Warto, naprawdę.

Z wyjazdu pamiętam też naprawdę spore wrażenie, jakie robi ostatnia sala w Ozeaneum w Stralsundzie, a w nim ogromny model płetwala błękitnego w skali 1:1. W dodatku w przestronnej, ciemnej sali puszczane są dźwięki wydawane przez podwodne zwierzaki - super chwila w ogólnie przeciętnym obiekcie. Eksponowane czasem w innych miejscach szkielety wielorybów nie robią takiego wrażenia jak model ze Stralsundu.













A już nad Morzem Północnym warto podjechać nad Morze Wattowe - unikalny w skali świata obszar z kilkukilometrowym pasem płycizn zalewanych i odsłanianych przez pływy morskie. Za nim jest rząd wysepek, do których dociera się boso podczas odpływu.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 11 Mar 2019, 21:38 »
A propos płetwali - tu właśnie taki potwór prawie połknął nurka:



Z opisem na:

https://www.news.com.au/technology/science/animals/moment-diver-was-swallowed-and-then-spat-out-by-mammoth-whale/news-story/9a11e3156833e4e032e3483abdcb2ecf

(za Marcinem Hyłą)

Szy.
« Ostatnia zmiana: 12 Mar 2019, 09:17 szy »

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna Yobi

  • Wiadomości: 26
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.03.2019
Odp: Trasa Świnoujście - Amsterdam
« 26 Mar 2019, 18:45 »
Witam
Dzięki za wpisy w ostatnim czasie siedziałem i planowałem tą trasę. Udało mi się zrobić plan z kilkoma wariantami. Trochę mnie te ceny martwią jak przeglądałem strony kampingów. Oczywiście jechał bym solo więc płace za namiot i osobę czyli siebie.  Jakby były dwie osoby to cena namiotu można podzielić na dwa. Raczej w Niemczech spanie na dziko chyba nie wchodzi w rachubę. Trochę martwi mnie też bariera językowa no z Niemcem trudno będzie mi sie dogadać. a mój angielski szkoda gadać. A o tym wietrze że z zachodu to zapomniałem, dzięki za przypomnienie.
     Przeglądałem też youtuba relacje z różnych wypraw i tak teraz nie jestem pewny czy chcę tam jechać na tą chwilę. Mam kilka nowych pomysłów.
Wszytko zależy w jakim terminie będe miał urlop raczej dostanę. Bo jeśli w maju to raczej pojadę na południe Europy. A jeśli w wakacje to teraz wpadłem na pomysł żeby zrobić Nordkapp ale na dwa etapy teraz z Braniewa przez Petersburg do Helsinek a w przyszłym roku z Helsinek już na Nordkapp. Finlandia a potem Norwegia będzie bardzo droga ale w tym wypadku to przeboleje. hehe Spanie na dziko w samotności na legalu mi zrekonpensuje drogie jedzenie. tak myśle.
Także dalej planuje i myślę.

Grzegorz



Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum