Autor Wątek: Grodno - Wilno - Kowno  (Przeczytany 714 razy)

Offline tromba

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 01.04.2009
Grodno - Wilno - Kowno
« 10 Cze 2018, 00:50 »
Chyba trochę za późno pojawiam się z tym ogłoszeniem ale mam nadzieję że może kogoś zainteresuje i dołączy do wycieczki :)
Trasa Augustów - Kanał Augustowski - Grodno - Druskienniki - Wilno - Kowno - Suwałki z jednym dniem przerwy na posnucie się po Wilnie. Takie letnie przewietrzenie głowy :)
Całość do przejechania w tydzień. Wyjazd z sobotę 16 czerwca z Augustowa.
Spanie w namiocie na polach namiotowych/kempingach/w krzakach - zależy gdzie zastanie nas wieczór.
Jedzenie w przydrożnych knajpkach + własny palnik gazowy.
Preferuję drogi V kategorii odśnieżania i szutry.

Jeśli chodzi o wjazd na Białoruś - potrzebny jest paszport a wykupienie usług turystycznych pozwalających na pobyt w tamtym rejonie kosztuje 50 zł (razem z ubezpieczeniem) i załatwia się to w 15 minut przez internet.
Wszystkie zawarte tutaj opinie są moimi subiektywnymi odczuciami z którymi w pełni się zgadzam

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Grodno - Wilno - Kowno
« 10 Cze 2018, 01:03 »
A więc jednak pozwolili na przekroczenie granicy z Polską, a potem wyjazd na Litwę? To byłaby duża zmiana, bo wcześniej trzeba było wrócić do tego samego kraju. W styczniu dodali do tej listy przejść kolej do Grodna. Może stąd ta zmiana.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline tromba

« 10 Cze 2018, 21:24 »
A więc jednak pozwolili na przekroczenie granicy z Polską, a potem wyjazd na Litwę?
Pytanie: Czy można wjechać przez przejście z Polski, a powrócić przez przejście do Litwy i odwrotnie?
Odpowiedź: To jest możliwe. Można wjechać do Grodna z Polski, przebywać kilka dni w Grodnie, a następnie wyjechać przez granicę z Litwą.
Jest jak mówisz. A zweryfikuję to na granicy :)
Źródło: http://zetgrodno.com/bezwizowy-wjazd-do-grodna-pytania-i-odpowiedzi
Wszystkie zawarte tutaj opinie są moimi subiektywnymi odczuciami z którymi w pełni się zgadzam

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 10 Cze 2018, 21:34 »
Jest jak mówisz. A zweryfikuję to na granicy :)
Źródło: http://zetgrodno.com/bezwizowy-wjazd-do-grodna-pytania-i-odpowiedzi
Super. Trzeba będzie się kiedyś wybrać, ale 16 czerwca mi wyjątkowo nie pasuje. Zresztą nie lubię jechać na pałę, wolę sobie wcześniej ogarnąć atrakcje przyrodnicze do zwiedzania.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline PienieK

• Miasto:
  • Na forum od: 02.02.2012
« 12 Cze 2018, 22:25 »
A więc jednak pozwolili na przekroczenie granicy z Polską, a potem wyjazd na Litwę?

Już w czerwcu zeszłego roku nie było z tym problemów.

Offline Mężczyzna Grzesław_1988

• Miasto: Knyszyn (okolice Białegostoku)
  • Na forum od: 07.05.2018
« 13 Cze 2018, 09:04 »
Siema! Możesz podać trochę info: gdzie przekraczacie granicę; jaki jest dzienny limit km; wiek; trasa na google też byłaby miła; jakiego kompana szukacie? Dzięki.

Offline tromba

« 13 Cze 2018, 11:52 »
Trasa tutaj. Stan na chwilę obecną. Trochę źle się posklejały poszczególne kawałki więc słowo objaśnienia. Start w Augustowie -> wzdłuż polskiej części Kanału Augustowskiego -> Kurzyniec(PL)/Lesnaja(BT) -> wzdłuż białoruskiej części Kanału Augustowskiego -> Niemnowo -> Grodno -> Privalka(BY)/Raigardas(LT) -> Druskienniki -> Wilno -> Troki -> Kowno -> Trójstyk PL-LT-BY -> Suwałki. Plus jeden dzień chodzony po Wilnie.

Przebiegi dzienne od 80 do 150 km. Jest względnie po płaskim więc nie powinno być problemu z tą drugą wartością.
O sobie: 53 lata, w miarę normalny, bardziej słuchający niż gadający. Wymagań co do współtowarzystwa - brak.
Jak się zdecydujesz to będzie nas dwóch na wycieczce :)

Offline Mężczyzna Markus

• Miasto: Łomża
  • Na forum od: 13.06.2018
« 13 Cze 2018, 15:53 »
Dosłownie przed chwilą znalazłem to forum.
Wyprawa bardzo interesująca, ale termin zdecydowanie mi nie podchodzi, gdyby przełom lipca/sierpnia to bym wyruszył bardzo chętnie.
Rower ma duszę. Jeśli go pokochasz da ci emocje, których nigdy nie zapomnisz.

Offline Kobieta Grazyna Lubln

• Miasto: Lublin
  • Na forum od: 11.05.2018
« 13 Cze 2018, 17:01 »
Witam,Ja będę w Maćkowej Rudzie  jutro 14 ,06  nie wiem do kiedy,chcę pojeździć rowerem po okolicy  ....mogę zrobić w sobotę przerwę na rower o której wyjazd ? i ile do przejechania w sobotę ,bo muszę wrócić na nocleg do Maćkowej Rudy ale chętnie cały dzień spędzę na rowerze
z jakiego miejsca wyjazd pozdrawiam Grażyna

Offline tromba

« 13 Cze 2018, 18:47 »
W Augustowie jestem w sobotę o 12:00. Stacja PKP. Do granicy (śluza Kurzyniec) jest ok. 60 km. Zapraszam :)

« 14 Cze 2018, 23:36 »
Witam postaram się być Tylko nie wiem czy z macokowej Bede jechać rowerem do Augustowa czy dojadę samochodem jutro spraedzę jak dojechać pozdrawiam

« 16 Cze 2018, 10:36 »
WITAM jadę będę przed 12 przy głównym wejściu w niebieskiej czapce do zobaczenia

« 16 Cze 2018, 12:26 »
Jestem ....i nikogo nie ma nieaktualna informacja?????

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum