Autor Wątek: Trasa Prudnik - Hel  (Przeczytany 744 razy)

Offline Mężczyzna daro90

• Miasto: Prudnik
  • Na forum od: 01.07.2017
Trasa Prudnik - Hel
« 1 Lip 2017, 21:51 »
Dzień dobry wszystkim,

Planuje wyprawę z południa Polski, tj. Prudnik, woj. opolskie nad sam koniec Polski czyli Hel. Jadę od 17.07.2017 (poniedziałek). Trasa będzie miała ok. 700 km, jadę rowerem szosowym z plecakiem i z torbą podróżną na bagażniku. Po kilku dniach nad Helem pojadę już pociągiem do stolicy popstrykać parę zdjęć i potem PKP do Opola.
Mam 27 lat, na szosie jeżdżę od 1,5 roku, wcześniej górski. Najwięcej km w jeden dzień to ok. 150km ale ze śr. prędkością 27 km/h :lol:, miesięcznie robię od 300 km w kwietniu do 700 teraz w czerwcu. W ubiegłym roku zrobiłem w sumie 2500km, teraz planuję podwoić ;D

Moja trasa to: Prudnik - Opole - Kluczbork - Kalisz - Konin - Toruń - Grudziądz - Malbork - Stegna - Trójmiasto i Hel.

Bardzo was proszę o jakieś sugestie dot. tak długiej wyprawy. Planuję robić ok. 200 km dziennie, chyba że pogoda lub organizm nie wytrzyma. Pierwszy nocleg będę szukał gdzieś w Kaliszu, potem Toruń i okolice wybrzeża. Jeśli jest ktoś z was mieszka na trasie mojego przejazdu to chętnie zajadę :) Co sądzicie o takim sposobie spędzenia wakacji i urlopu od pracy? 8)

Pozdrawiam, Darek

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
Odp: Trasa Prudnik - Hel
« 4 Lip 2017, 23:03 »
Jeśli nocleg w Toruniu to polecam http://www.ssm.zsmeie.torun.pl
Tanio i przyjemnie. Po drugiej stronie ulicy masz basen więc możesz się regenerować po przyjeździe.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 4 Lip 2017, 23:37 »
Co sądzicie o takim sposobie spędzenia wakacji i urlopu od pracy? 8)
Krótkie te "wakacje". Plecak na szosówce? Nie wiem czy to takie wygodne. Są torby na kierownicę, można też jakąś prowizorkę zrobić.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna byczys

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
« 5 Lip 2017, 10:37 »
Zainwestuj w jakąś chociaż podstawową torbę podsiodłową (np. Author Sumo - około 100zł), bo z plecakiem to kiepsko się jeździ, choć da się. Masz jeszcze trochę czasu, to poczytaj forum - jest tu wiele cennych informacji.

Offline Mężczyzna MARECKI

• Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
« 5 Lip 2017, 15:00 »
Na trasie z Torunia do Malborka, nie korzystaj z  DK 55 od Stolna. Droga wąska, ruchliwa i z dużym ruchem ciężarowym za dnia.

Offline Mężczyzna daro90

« 5 Lip 2017, 17:23 »
Na trasie z Torunia do Malborka, nie korzystaj z  DK 55 od Stolna. Droga wąska, ruchliwa i z dużym ruchem ciężarowym za dnia.

Dziękuje. Cenna rada

Offline Mężczyzna daro90

« 5 Lip 2017, 17:32 »
Jeśli nocleg w Toruniu to polecam http://www.ssm.zsmeie.torun.pl Tanio i przyjemnie. Po drugiej stronie ulicy masz basen więc możesz się regenerować po przyjeździe.

Dziękuję. Na pewno skorzystam :icon_biggrin:

Offline Mężczyzna D_DIESEL

• Miasto: Wrocław/Rybnik
  • Na forum od: 17.03.2013
« 10 Lip 2017, 09:41 »
Trzy tygodnie temu robiłem podobna trasę z Wrocławia na Hel. Miałem na to trzy dni jadąc rowerem MTB. Trzymałem się głównych dróg. Trasa biegła przez: Trzebnica - Krotoszyn - Jarocin - Gniezno - Bydgoszcz - Starogard - Gdańsk - Władysławowo. Dystans: 575km.
Gdybyś się zdecydował na przejazd przez Wrocław to mogę poratować noclegiem. W przypadku pytań służę pomocą :)

Offline Mężczyzna daro90

« 10 Lip 2017, 21:59 »
Trzy tygodnie temu robiłem podobna trasę z Wrocławia na Hel. Miałem na to trzy dni jadąc rowerem MTB. Trzymałem się głównych dróg. Trasa biegła przez: Trzebnica - Krotoszyn - Jarocin - Gniezno - Bydgoszcz - Starogard - Gdańsk - Władysławowo. Dystans: 575km.
Gdybyś się zdecydował na przejazd przez Wrocław to mogę poratować noclegiem. W przypadku pytań służę pomocą :)

Dziękuję ;) ale Wrocław mam nie po drodze, może kiedyś zmienię trasę;) Jakbyś był w pobliżu Gór Opawskich to też służę pomocą.

Możesz mi powiedzieć jak wygląda zmęczenie mięśni nóg, pleców w kontekście 3-4 dni > 150-200km? Ja w sumie jadę szosówką i średnia prędkość będzie niska tj. 22-25km/h ale zastanawia mnie to czy dam radę np. dzień w dzień tyle kręcić. A i powiedz proszę jak szukałeś noclegu. Ja planuje szukać gospodarstw i noclegów przy drogach, ew. hosteli, schronisk.

Pozdrawiam

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
« 3 Paź 2018, 12:09 »
Może podzielisz się swoimi odczuciami po przejechaniu trasy.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum