Autor Wątek: Przyczepka rowerowa w pociągu  (Przeczytany 10088 razy)

Offline Mężczyzna sebaqgti

  • Wiadomości: 37
  • Miasto: Oberschlesien
  • Na forum od: 17.11.2016
Przyczepka rowerowa w pociągu
« 25 Kwi 2017, 11:08 »
szukałem tematu na forum jednak nic o pociągach i przyczepce nie znalazłem

Zbliża się majówka więc mam w planie jechać gdzieś pociągiem z dzieckiem i po raz pierwszy z przyczepką. Jechał ktoś z was pociągiem z rowerami i przyczepką?
 Bo z tego co czytałem wszystko zależy od przewoźnika i chyba konduktora. Jedni pisali że trzeba kupować bilet zerowy dla dziecka, który trzeba kupić w kasie(ja nie mam takiej możliwości), jedni piszą, że musieli płacić za przyczepkę jedni, że nie. Jak to jest w rzeczywistości?

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 25 Kwi 2017, 11:17 »
Odpowiedzi zależą od tego jakim przewoźnikiem i rodzajem pociągu będziesz podróżował.

Offline Mężczyzna sebaqgti

  • Wiadomości: 37
  • Miasto: Oberschlesien
  • Na forum od: 17.11.2016
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 25 Kwi 2017, 12:21 »
Odpowiedzi zależą od tego jakim przewoźnikiem i rodzajem pociągu będziesz podróżował.
Przewozami regionalnymi w opolskim, poblisku chciałbym gdzieś skoczyć

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 25 Kwi 2017, 16:24 »
To wystarczy zakupić bilet na rower z gwarancją miejsca a przyczepka dziecięca tam nie jest nieuregulowana czyli jak jest przyczepiona do roweru to jest częścią  roweru. Ewentualnie można uznać ją za wózek dla dziecka za który nie ma opłaty. ;)

W Polregio nie ma miejscówek wiec nie ma biletów zerowych na dziecko.

Offline Mężczyzna mkorsak

  • Wiadomości: 67
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 08.08.2013
    • RowerowePodroze
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 19 Sty 2018, 13:05 »
A w praktyce przyczepka miesci sie przez pociagowe drzwi bez zdejmowani kol?

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 19 Sty 2018, 15:08 »
Jechaliśmy tak w podlaskim (zarówno InterCity jak i regionalne), znajomi w warmińsko-mazurskim i nie tylko i dało radę :)

Mateusz - Wasza powinna wejść do IC i tych nowszych w regionalnych, ale do starych to trzeba złożyć. Mi rower z sakwami nie chciał wejść, musieliśmy na raty robić.

Jak macie dzieci w przedszkolu to weźcie zaświadczenie z przedszkola, wtedy dziecko ma zniżkę bez problemu, bo podobno niektórzy robią problemy bez takiego zaświadczenia.

- 5 rowerów i przyczepka ;) Bilety na rowery, na przyczepkę nie kupowaliśmy.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty 2018, 15:14 Sebastian »

Offline Mężczyzna mkorsak

  • Wiadomości: 67
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 08.08.2013
    • RowerowePodroze
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 19 Sty 2018, 15:45 »
Dzieki!

Offline Mężczyzna pawelpodroznik

  • Wiadomości: 225
  • Miasto: Gajówka, Pogórze Izerskie
  • Na forum od: 18.04.2014
    • http://www.MagiczneIzery.pl
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 20 Sty 2018, 20:26 »
U nas przyczepka 2 osobowa qeridoo kid go2 nie wchodziła w standardowe drzwi wagonu IC. Należało ją składać i dopiero wnosić.

Płaciliśmy tylko za rowery - przyczepka jako wózek. W niemieckim DB przyczepka też jako wózek. Pierwszy raz jak jechaliśmy w Niemczech DB z przyczepką, to kupiłem na nią bilet jak na rower. Konduktor powiedział, że po co, zrobił duże oczy.... więc później nie kupowałem i było jako wózek na dziecko, zresztą dziecko często w przyczepce było :D
--
Rower to moja wielka pasja :) Wszystkich pasjonatów zapraszam na piękne Pogórze Izerskie. Są tu świetne trasy na każdy rodzaj roweru. Dla rowerzystów zawsze znajdę miejsce na namiot i podpowiem moje ulubione szlaki :)

Offline Kobieta AsiaNLG

  • Wiadomości: 125
  • Miasto: Tczew
  • Na forum od: 16.04.2016
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 21 Sty 2018, 10:44 »
W regionalnych jeździmy bez składania przyczepki (no chyba że się trafi na te paskudne drzwi z drążkiem pośrodku), uchodzi wtedy za wózek dziecięcy.

W Intercity składamy, chyba że jest naprawdę bardzo przestronnie albo jak młody ma akurat drzemkę. Na ostatnią majówkę jechaliśmy z Tczewa do Poznania, pociąg full wypas, a ludzie ściśnięci jak sardynki - nie pamiętam kiedy jechałam ostatnio pociągiem, do którego konduktor na siłę dopychał ludzi, tak że niektórzy stali na schodkach o.O Wysiadanie z wagonu z przyczepką i rowerami to była masakra - morze ludzi na peronie, natłok w pociągu. Zgubiliśmy wtedy dyszel do naszego Chariota, byliśmy pewni, że ktoś go musiał niechcący wykopać przez drzwi na jakiejś stacji... Na szczęście udało nam się dodzwonić do kierownika pociągu. Jak się przerzedziło, to znalazł nasz dyszel :D Jeszcze tego samego dnia pociąg wracał z Kielc czy Katowic przez Poznań, więc udało się nam odzyskać element - bez niego majówka by się nieco zepsuła...

Offline Mężczyzna marszy

  • Wiadomości: 452
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 23.07.2013

Offline Greg18

  • Wiadomości: 21
  • Miasto:
  • Na forum od: 19.05.2022
Odp: Przyczepka rowerowa w pociągu
« 8 Wrz 2022, 15:47 »
Ale na tym zdjęciu jest misz masz ło matko :P

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum