Autor Wątek: GPS - jaki wybrać? - pytanie do znawców tematu.  (Przeczytany 9942 razy)

Offline Mężczyzna AdrianU

• Miasto: Śląsk
  • Na forum od: 12.05.2016
Ja może nie do końca w temacie bo posiadam Edge 810 ale każda opinia przyda się przy podejmowaniu decyzji :)
Jeśli nie zależy Ci na ciągłym podglądzie mapy to po włączeniu prowadzenia po śladzie można przełączyć ekran na tryb danych i dobrać sobie do 10 pól na których można wyświetlać co tylko się chce, przed każdym zakrętem, rondem itd. ekran przełączy się na tryb mapy (+sygnał dźwiękowy) z wskazówką trasy, po skręcie ekran mapy znika i znowu mamy tryb danych i cyferki :) Rozwiązanie dla mnie idealne.
Niestety, ale w Edge 820 nie ma tej opcji z automatycznym przełączaniem się w tryb mapy w przypadku zmiany kierunku jazdy. Na ekranie wyświetla się jedynie pole ze strzałką i nazwą drogi, ulicy, w którą należy skręcić.
Przyjąłem za pewne, że w nowszym urządzeniu będzie tak samo. Dziwna sprawa...

Offline Mężczyzna 4gotten

• Miasto: Mons/Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
A szkoda, bo funkcja bardzo użyteczna. Być może, w kolejnej poprawce oprogramowania wprowadzą to do Edge 820. Na razie pozostaje mi przełączanie na ekran z mapą, co przy dotykowym ekranie nie zawsze gładko mi wychodzi.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Offline Mężczyzna 4gotten

• Miasto: Mons/Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
Dzisiaj w czasie przejażdżki przeprowadziłem kilka testów na Edge 820. Polegały na wyłączaniu/włączaniu go trakcie jazdy w celu stwierdzenia czy wpłynie to ciągłość zapisu trasy, danych oraz jak zachowa się funkcja nawigacji.
Nie ma możliwości wyłączenia Edge 820 w trakcie zapisu. Najpierw trzeba zatrzymać zapis i wtedy już można go wyłączyć. Po takiej operacji przy ponownym włączeniu urządzenie bezproblemowo kontynuuje nawigację i zapis danych.
Spróbowałem jeszcze wymusić wyłączenie Edga poprzez hard reset. Po ponownym uruchomieniu przestawała działać opcja wskazówek nawigacji. Co ciekawe po dwóch pierwszych razach działała, ale już po dwóch kolejnych nie. Na ekranie mapy widniał jedynie napis "podążaj do XXX" Jednak w dalszym ciągu była możliwość nawigacji po śladzie. W przypadku zjechania "z kreski" na ekranie pojawiał się stosowny komunikat.
W obu przypadkach na ekranie z danymi wydawało się, że wszystko jest ok. Na bieżąco była pokazywana prędkość, dystans, tętno itp. Jednak okazało się, że w przypadku hard resetu występowały jakieś błędy. W danych na Stravie i Garmin Connect widać gdzie następował hard reset.
Tak to wygląda na Stravie:
https://www.strava.com/activities/902419748/analysis
a tak w Garmin Connect:
https://connect.garmin.com/modern/activity/1623681199
W rzeczywistości trasa przebiegała tak. Trochę mi szkoda utraty danych z analizy treningu na podjazdach, ale trudno ;-) Nauka wymaga poświeceń :wink:
https://www.strava.com/routes/7911915
Ogólnie czas przejazdu i dystans mniej więcej się zgadza, czy to na Stravie czy też w Garmin Connect jednak całość zapisu nie można uznać za wiarygodny. Mam nadzieję, że gdzieś tam kiedyś na trasie nie będzie mi dane robić hard resetu, bo jak się dzisiaj przekonałem źle to wpływa na Edga.
Pewnie jeszcze się pobawię w sytuacje krytyczne, ale to już raczej przy okazji jakiś luźniejszych jazd :wink:
EDIT:
ładowanie Edga z powerbanka Xiaomi od 65% do 100% trwało 38 minut.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar 2017, 19:53 4gotten »
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Offline Mężczyzna michuss

• Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 28.02.2014
Masz nauczkę, żeby takie eksperymienta robić na krótkich przejażdżkach wkoło komina ;) Współczuję, ale gdzieś traci dane ktoś, by wiedział ktoś. To są zwyczajne dzieje ;)

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
Dzięki Daniel za testy! Cieszy możliwość kontynuacji zapisu trasy w Edge 820 po wyłączeniu urządzenia. No i czas ładowania na miarę oczekiwań.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum