Autor Wątek: Pod granicę Czeską.  (Przeczytany 2941 razy)

Paolo

  • Gość
Pod granicę Czeską.
« 15 Lip 2006, 12:30 »
Cześć.
Prześle (postaram się) na poczatek kilka fotek z wyjazdu pod granicę Czeską.

[ Dodano: Sob Lip 15, 2006 1:06 pm ]
No i tak... Poczatkowo chciałem jechać pociągiem do Zawiercia, a poźniej pojeżdzić po Jurze i udac się do Koniecpola. Wstając rano o 5 zerkąłem na mape pogody i okazało się, że w tych rejonach mocno pada. Więc postanowiłem pojechac do Cieszyna. I tam jednak dopadła mnie burza i deszcz, która towarzyszyła mi ok. 2h. Było jednak fajnie.
Wyjechałem przed 7 i udałem się ścieżką rowerową przez Ornontowice i Debieńsko do Palowic. Tam, spotkałem 92 latniego Pana, który poopowiadał mi w ciągu godzinki takie historie, że nie chciało mi się aż odjeżdżać. Opowiadał o wojnie, jak przeszedł całą Europę na piechotę i jego fascynacji rowerami i motorami! Mówił jakby to było wczoraj. Jechał poźniej chwila ze mną na swoim rowerze "Gazela" do Żor. Pozdrowienia dla tego Pana szczególne ;)
Nastepnie pojecahłem do Jastrzebia Zdroju i stamtąd ścieżką rowerową przez Paniówek, Pawłowice, Golasowice aż do Końzyc Welkich. Tam zjadłem pizzę, przeczekałem część deszczu i wracałem kolejną śćieżką rowerową przez Zebrzydowice do Rybnika. Niestety szlak się urwał ze względu na brak oznakowania w pewnym miejscu. Widocznie zostały zniszczone tabliczki. Pojechałem więc na Palowice, Świerklany aż do Rybnika. Poźniej Kamień i Czerwionka trasą na uboczu aż do paniówek. Byłem w domu o 20. Na liczniku 8.32h jazdy i 160 km. Było mimo wszystko bardzo sympatycznie, a dzięki poznanemu człowiekowi w Palowicach miałem o czym myśleć idąc spać  oraz czyając jeszcze kilka stron ksiązki Kinki @ Chopina.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na rower.
Polska jest równiez piekna. I nie zmieni tego nikt z Rządzących.. ;)
Paolo

darwin33

  • Gość
Pod granicę Czeską.
« 16 Lip 2006, 01:46 »
Fajna przygoda oraz fotki. Jeszcze nie robie takich tras po 160 km ale moze juz za nie długo kto wie? Pozdrawiam.

Tagi: śląskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum