Autor Wątek: Przyczepki dla dzieci - jak jezdzic?  (Przeczytany 25369 razy)

Offline AMMAJ5

  • Wiadomości: 164
  • Miasto: Trójmiasto
  • Na forum od: 05.06.2011
Co masz na mysli mowiac "Generalnie nie polecam przemieszczania się po tych rejonach gdzie jeździmy wspólnie z samochodami."? Bo mamy w planach mniejsze i srednie szosy.
Unikać dróg gdzie natężenie ruchu samochodowego jest co najmniej spore i nie ma gdzie uciec ( pobocze itp). Statystycznie któryś narwaniec się zapomni albo będzie wczorajszy. Ale to trochę dramatyzowanie. Nie zawsze się da pojechać po ścieżkach czy zamkniętych dla ruchu drogach.  Najważniejszy jest zawsze rozsądek.

Offline AMMAJ5

  • Wiadomości: 164
  • Miasto: Trójmiasto
  • Na forum od: 05.06.2011
W zestawie przyszly Schwalbe Tracery, na oko tez z 1,5" - http://fahrrad.velototal.de/uploads/pics/Schwalbe_Tracer.jpg Wygladaja ze sa calkiem przyjemne przy slabym cisnieniu. To takie jakie miales oryginalnie?
Chyba jakieś Kendy. Jak je wykopie z garażu to odpisze.

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
No wlasnie takie sa plany co do drog, ale tu w Irlandii bardzo czesto mozna sie naciac na mocno pozawijana droge w stylu murek-pas-pas-murek, bez zadnego pobocza... No nic, zobaczymy, ludzie jakos sie nie zabijaja na nich na codzien  ;D

A propos opon, to Schwalbe specjalnie robi je dla Chariota:  "47-406 (20 x 1.75) The first special tire for bicycle trailers. Developed in close co-operation with CHARIOT. The design is exactly co-ordinated to the requirements of a bicycle trailer. Material is used only where it is needed. Thus the Tracer is at the same time lighter, more durable and more comfortable than other tires of the same size. Naturally with 50 EPI carcass, puncture protection belt and a single-sided reflective line."

Offline AMMAJ5

  • Wiadomości: 164
  • Miasto: Trójmiasto
  • Na forum od: 05.06.2011
to Schwalbe specjalnie robi je dla Chariota:  "47-406 (20 x 1.75)
Wiem. Widziałem te oponki w sklepie. Fajne jak wszystko Schwalbe. Ale dwa lata temu takich nie dawali.

Offline AMMAJ5

  • Wiadomości: 164
  • Miasto: Trójmiasto
  • Na forum od: 05.06.2011
Teraz mam takie

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
No moje sa gladkie, ale szerokosc taka sama :-) Dzieki!

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Jednego nie napisali w instrukcji. Nie przechylaj się podczas jazdy jak chcesz zobaczyć jak się dziecko miewa w przyczepce. Jadąc nieco ponad 20km/h chciałem zobaczyć jak się jedzie mojej pannie i w mig przyczepka wpadła w wibracje i wywróciła się na bok. Dobrze, że Mania spała. Bo raczej do przyczepki by już nie wsiadła. A do domu mieliśmy 8 tys km. To jest ogromny minus przyczepki montowanej na widelec a nie na jeden pałąk jak w Chariocie. Miałem też przyczepkę boczną, jak w motocyklu, i raz zagapiłem się i przyczepką walnąłem w samochód zaparkowany na poboczu. Nie wiedziałem przed kim uciekać, Przed żoną, właścicielem pojazdu, czy dzieckiem.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
No wlasnie Chariot jest mocowany na glowicy kulowej, ktora pozwala na dosyc spore wyhyly - rozumiem ze wywrotka przy ogladaniu sie nie grozi? (pod warunkiem ze nie walne w cos centralnie w miedzyczasie ;-)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Jednego nie napisali w instrukcji. Nie przechylaj się podczas jazdy jak chcesz zobaczyć jak się dziecko miewa w przyczepce. Jadąc nieco ponad 20km/h chciałem zobaczyć jak się jedzie mojej pannie i w mig przyczepka wpadła w wibracje i wywróciła się na bok. Dobrze, że Mania spała. Bo raczej do przyczepki by już nie wsiadła. A do domu mieliśmy 8 tys km. To jest ogromny minus przyczepki montowanej na widelec a nie na jeden pałąk jak w Chariocie. Miałem też przyczepkę boczną, jak w motocyklu, i raz zagapiłem się i przyczepką walnąłem w samochód zaparkowany na poboczu. Nie wiedziałem przed kim uciekać, Przed żoną, właścicielem pojazdu, czy dzieckiem.
Macieju, widzę, że będą jeszcze tematy na opowieści na kolejnych kinderwyprawkach, oj będą ;)
Odnośnie wywrotek, z chariotem, nawet jak się rower wywróci, czy na postoju, czy w trakcie jazdy, przyczepka pozostaje niewzruszona (zazwyczaj).

A jak już o możliwych zaskoczeniach - ostre nawroty (w sensie w tył zwrot) tylko przez lewe ramię. Jak zapomnisz, to dyszel szybko Ci przypomni :D
Patent z butelkami dociążającymi też sam u mnie wypłynął. Ugięcie wstępne, tak jak w przypadku przedniego amortyzatora w rowerze, jest jak najbardziej wskazane.
Rozwinięcie AMMAJ5 odnośnie omijania lub wjeżdżania w dziury też stosowałem - ja mogę podnieść 4 litery z siodełka przejeżdżając przez dziurę, dziecko raczej nie.
A najlepiej nie "teoryzować" za dużo, tylko wsiadać na rower i próbować, próbować!

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline AMMAJ5

  • Wiadomości: 164
  • Miasto: Trójmiasto
  • Na forum od: 05.06.2011
Jadąc nieco ponad 20km/h chciałem zobaczyć jak się jedzie mojej pannie i w mig przyczepka wpadła w wibracje i wywróciła się na bok
Ja ma lusterko :P

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
No i przejechalem sie dzisiaj po sciezce rowerowej z 16 kilową pannicą kumpla z tyłu :-) Rzeczywiscie - przy tym obciazeniu ustawienie resorow na minimum jest w sam raz.

No i przyznac musze, ze przy 25kmh to nuuda ;-) Ale trailer jest tak stabilny ze wlasciwie nie bede mial stracha z 35, o ile droga dobra.

W skretach - genialny. No ale to zdecydowanie juz wolniej ;-)

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Alkos, trzeba będzie kiedyś nagrać filmik jak Tomzoo jedzie z Alą.. po niekoniecznie dobrej drodze. Jak na poprzedniej kinderwyprawce goniłem pociąg (albo Tomka?) Dziury na 15cm w ilości z. dużo, błoto, piachy, prędkość pod 40km/h.. a dwie księżniczki spokojnie kimają sobie..

Tylko trzeba opanować gdzie przyczepka ma koła.. Można posłużyć się jakimiś patyczkami z przodu i trenować :)
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
O! Z patyczkami, np. przy przednim kole, to niezly pomysl :-) Oby tylko w szprychy sie nie wkrecily  :icon_twisted:

Offline Mężczyzna masaaj

  • Wiadomości: 29
  • Miasto: okolice Wro
  • Na forum od: 25.01.2012
Te ograniczenia prędkości to na prawdę żart :)
Często wożę dzieciaki do przedszkola i prawie zawsze jestem w niedoczasie - nie moge jeździć wtedy wolniej niż 30 km/h (po płaskim, chyba że akurat wieje "wmorderwind"), bo nie zdążą na śniadanie  :P
W górach zdarzało mi się na asfaltowych zjazdach dokręcać do 60ciu na długiej prostej a znam takich co cisną więcej (szczególnie Czesi się w tym lubują, np. na zjeździe z Pradziada).
Co do stabilności - raz tylko udało mi się wywrócić przyczepkę (chariot 2ka), ale to było w miejscu offroadowym - wielkie kamienie i ścieżka dla pieszych turystów ginąca pomiędzy nimi (za późno było na wycof, a odcinek miał jakieś 300m). Rower sprowadzałem wspierając się oboma hamplami a wywrotka nastąpiła dopiero gdy poprzeczne nachylenie przekroczyło jakieś 40-45 stopni...

Offline Mężczyzna Alek

  • Wiadomości: 2946
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 28.02.2013
    • aleknowak.net
Zrobilem dzis 20km ze specjalnie duzym dociazeniem (przyczepka + maly + 15kg bagazu tu i owdzie) i z paru gorek nawet nie zauwazylem ze lece 35kmh+ ;-) Zero problemów, zawieszenie pierwsza klasa, jedyny problem to mala odblaskowosc.

Z tego powodu wlasnie skonczylem szyc taka mocowana na gumki koszulke z kamizelki odblaskowej z Ikei - wersja XL ładnie pokrywa cały tył i kawałek boków.

Aha, mały zasypia zanim ruszymy i budzi sie dopiero w domu, susełek  ;D

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum