Autor Wątek: Kamera GoPro  (Przeczytany 5285 razy)

Offline Mężczyzna Waxmund

• Moderator Globalny
  • Ironman
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Kamera GoPro
« 23 Lut 2014, 07:11 »
Jak  oceniasz tego Mobiusa w porównaniu do Innovv (o ile Ci już doszła)? Ten szeroki kąt jednak kusi.

Jest opcja zmiany proporcji obrazu (szerokości kąta) w tych kamerkach?

http://sebekfireman.bikestats.pl/1089300,Miasto-test-nowego-gadzetu-kamery-Mobius-ActionCam.html#comments

Lepsze te kamerki będą, od tej z biedry? :P
« Ostatnia zmiana: 23 Lut 2014, 07:30 Waxmund »
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna sebekfireman

• Miasto: Trzemeszno k/Gniezna
  • Na forum od: 09.03.2011
    • http://www.rowersebek.xt.pl
« 23 Lut 2014, 09:06 »
Jak  oceniasz tego Mobiusa w porównaniu do Innovv (o ile Ci już doszła)? Ten szeroki kąt jednak kusi.

Jest opcja zmiany proporcji obrazu (szerokości kąta) w tych kamerkach?

Innovv już mi dotarł i zrobiłem chwilowe testy w domu, ale nie zaskoczył mnie tak bardzo jak Mobius. Innovv ma szerszy kąt widzenia (150*), ale jakość obrazu wydaje mi się jakby była troszkę gorsza - na pewno zdjęcia z Innova wychodzą gorzej. Poza tym w HD nagrywa tylko w 60 fps co mi się nie podobało bo komputer mi przymula przy takim klatkowaniu. Mobius daje wybór 30 lub 60 fps.
W Mobiusie jest możliwość zmiany proporcji obrazu - można wybrać wide i narrow. W Innovv tego nie ma.

W porównaniu do tej kamery z biedry to obraz w Mobiusie na pewno jest zdecydowanie lepszy jakościowo.

Offline Mężczyzna rebel_dgl

• Miasto: Głogów
  • Na forum od: 03.06.2013
« 22 Sie 2014, 21:31 »
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem  GoPro 3+ Black Edition.... Jednym słowem petarda. 1599zł ,ale bez akcesoriów, które no cóż... kosztują. Na szczęście są dobrej jakości zamienniki. Teraz kwestia softu i ogień :)
Zespół Konsultacyjny ds. Infrastruktury Rowerowej

Offline Mężczyzna Neno

• Miasto: Zambrów
  • Na forum od: 09.01.2011
« 25 Sie 2014, 11:05 »
Ciekawe w jakiej cenie Hero4 będzie u nas dostępne. No i kiedy.
Podobno premiera już była.

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
« 25 Sie 2014, 16:56 »
Zamocowałem gopro na kierownicy, używając statywu za 3zł, zrobionego z chińskiego zacisku warsztatowego.
Jakość - sami zobaczcie. A warto nadmienić, że wybrałem do tego eksperymentu bardzo równy odcinek drogi.

PS: Łańcuch nasmarowałem kawałek dalej :)

Offline Mężczyzna tranquilo

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 21.01.2011
    • Na rowerowej ścieżce
« 26 Sie 2014, 06:42 »
Najlepsza stabilizacja obrazu:

Offline Mężczyzna yanis

• Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 06.09.2020
« 26 Maj 2021, 08:53 »
Odświeżę wątek po latach... :) Kilka dni temu stałem się właścicielem kamerki GoPro 9. Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu. Generalnie wszystko ładnie śmiga. Jednak w ciągu tych kilku dni miałem już ze 3-4 razy problem z włączeniem kamerki. Nie reagowała na wciśnięcie przycisku Power. Pomagało jedynie wyciągnięcie akumulatora. 2 razy zdarzyło się, że po włączeniu miałem na ekranie głównym takie coś jak na fotce. To normalne w tego typu sprzęcie? Czy trafił mi się jakiś bardziej wadliwy egzemplarz? Nie uprawiam sportów ekstremalnych. Nie rzucam tym, nie topię w jeziorze... W zasadzie robi u mnie na kierownicy za kamerkę bezpieczeństwa na wypadek niespodziewanych zdarzeń losowych... Dodam tylko, że sterowniki urządzenia mam, oczywiście, zaktualizowane.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
« 26 Maj 2021, 09:01 »
Według internetów czasem pomaga wgranie najnowszego firmware, ale najpewniejszą metodą pozbycia się tego problemu jest wymiana urządzenia (to popularna przypadłość GP8 i trochę rzadsza w GP9).

Offline Mężczyzna yanis

« 26 Maj 2021, 09:11 »
Według internetów czasem pomaga wgranie najnowszego firmware, ale najpewniejszą metodą pozbycia się tego problemu jest wymiana urządzenia (to popularna przypadłość GP8 i trochę rzadsza w GP9).
Właśnie zastanawia mnie "powszechność" tego zjawiska w tym modelu. Czy jest to przypadek jednostkowy (kamerka do wymiany) czy ogólny błąd np. gdzieś w software, który może z czasem zostanie wyeliminowany... Wysłałem foto do sklepu, gdzie kupiłem kamerkę. Zobaczę jeszcze, co oni mi odpiszą.
Jakiegoś pecha mam do tej "rowerowej" elektroniki. Mio Cyclo 215, zakupione po wspaniałych recenzjach w sieci, po roku użytkowania poszło w śmieci bo wieszało się po przejechaniu około 20km. Okazało się, że według dystrybutora marki w Polsce, "wieszanie się" urządzenia nie jest wadą. Dopiero jak zetknąłem się osobiście z tym problemem, znalazłem w sieci info, że nie tylko ja miałem z tym problem. Ech...

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
« 26 Maj 2021, 09:41 »
Ilość tematów na forum gopro skłania ku tezie o dość częstym występowaniu podobnych przypadłości.

Offline Mężczyzna yanis

« 27 Maj 2021, 07:35 »
Póki co, info od dystrybutora otrzymałem takie, że powinienem wgrać sterowniki ręcznie (ściągnąć na kartę pamięci od kamerki, która sobie je stamtąd pobierze). Ja robiłem update bezpośrednio z sieci. Poza tym zrobić format karty pamięci bezpośrednio w kamerce. Cóż... Najbliższe dni pokażą, czy to coś da...

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum