Autor Wątek: GPS  (Przeczytany 156224 razy)

Offline Mężczyzna __

• Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Odp: GPS
« 31 Lip 2020, 12:26 »
jak znajdziesz to podeślij, może wymieniłbym swój awaryjny na takowy bo kiedyś szukałem ;-)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 31 Lip 2020, 12:31 »
Dzisiaj wystartowała nowa sonda kosmiczna NASA na Marsa z małym dronem na pokładzie. Na Marsie gęstość atmosfery wynosi 1% ziemskiej, więc helikopterek musi mięć potężną nośność w stosunku do wagi. Całość waży 1,8 kg, a śmigła po 35 gramów. Z ciekawości sprawdziłem jakie ma ogniwa i są to zwykłe litowo-jonowe Sony o gęstości energii 160 kilowatogodzin na kilogram, czyli praktycznie to co mamy w telefonach. Jeśli mając miliardowy budżet NASA nie była w stanie skombinować kilku baterii o lepszych parametrach, to na ten przełom będziemy chyba musieli długo jeszcze czekać :)

No właśnie, najlepsze podsumowanie tego "przełomu" w pojemności baterii, co to go zapowiadają od dobrych 10 lat  ;)

Offline PiKa

• Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
« 1 Sie 2020, 10:34 »
Myślę, że w takiej misji ważniejsza jest pewność i przewidywalność sprawdzonego rozwiązania, niż używanie eksperymentalnych technologii.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 1 Sie 2020, 15:55 »
Jeśli mając miliardowy budżet NASA nie była w stanie skombinować kilku baterii o lepszych parametrach, to na ten przełom będziemy chyba musieli długo jeszcze czekać
Rozważ dwa czynniki - warunki na Marsie oraz konieczność niezawodności...
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline miki150

• Użytkownik forum
  • morsung
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
« 1 Sie 2020, 15:59 »
To prawda, ale dron jest tylko częścią misji i sam w sobie jest eksperymentem - z tego co pamiętam nie będzie dokonywał ważnych pomiarów, ma tylko przetrzeć ślad dla kolejnych takich urządzeń.

Spróbuję doczytać jeszcze czy w pracy nad dronem rozważali inne rodzaje baterii.

• niech tak się stanie
« 1 Sie 2020, 18:27 »
Na razie mamy nową anodę, którą można używać do produkcji klasycznych baterii li-ion bez modyfikacji linii montażowej. Wzrost pojemności o 70%.
https://www.prnewswire.com/news-releases/breakthrough-in-battery-industry-leydenjar-boosts-battery-energy-by-70-301095858.html

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 1 Sie 2020, 19:01 »
Na razie mamy nową anodę, którą można używać do produkcji klasycznych baterii li-ion bez modyfikacji linii montażowej. Wzrost pojemności o 70%.

Na razie to mamy projekt, który może nigdy do użycia nie wejdzie, bo może ma 20 innych wad, o których producent nie wspomniał. Wrzucasz same projekty, a nie rozwiązania, które są w realnym użyciu. Bo o takich projektach to często dla reklamy podają jakieś cuda na kiju, jak to co wrzucałeś wcześniej.

Ta sonda na Marsa dobrze pokazuje, że żadnych przełomowych projektów w tej mierze na razie nie ma i pewnie prędko nie będzie, bo w to, że jakaś mała firemka nagle uzyskuje ogniwa aż o 70% pojemniejsze niż giganci branży komórrkowej dysponujący grubymi pieniędzmi na badania to ciężko uwierzyć.

• niech tak się stanie
« 1 Sie 2020, 19:35 »
No a co mam wrzucać? Gotowe produkty sam sobie wyszukasz na allegro, aliiexpress itd. To, że mała firma uzyskuje przełom to akurat bardzo prawdopodobne. Wystarczy jeden inteligentny człowiek i trochę szczęścia.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 1 Sie 2020, 22:04 »
To, że mała firma uzyskuje przełom to akurat bardzo prawdopodobne. Wystarczy jeden inteligentny człowiek i trochę szczęścia.

Nie, tak to było 100 lat temu, ale już nie teraz. Teraz to już przełomy nie zależą od szczęścia i samej inteligencji.

Offline Mężczyzna vuki

• Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
« 13 Sie 2020, 17:25 »
Ktoś wie dlaczego Etrex Touch 35 nie widzi mi śladu BBT?
Wrzucam do Garmin/gpx/ tam są inne ślady i są widoczne.
MiRowerDajePower

Offline Kobieta magdad

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
« 13 Sie 2020, 17:42 »
Może za duży plik?

Offline Mężczyzna vuki

• Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
« 13 Sie 2020, 17:59 »
To powinien pokazać pół śladu, tak jak zwykle gdy ma ponad 10 tys. punktów.
MiRowerDajePower

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 13 Sie 2020, 18:15 »
Ktoś wie dlaczego Etrex Touch 35 nie widzi mi śladu BBT?
Wrzucam do Garmin/gpx/ tam są inne ślady i są widoczne.

Może to nie ślad, tylko trasa jest? Wgraj na RWGPS, ściągnij jako ślad i jeszcze raz spróbuj

Offline Dream Maker

• Miasto: Ballymahon
  • Na forum od: 11.06.2011
« 13 Sie 2020, 20:39 »
Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem eTrexa 20. Niestety, gumowy przycisk od włączania/wyłączania odczepił się od obudowy i jego użytkowanie było na tyle upierdliwe, że... kupiłem następcę - 20x.
I tu moje szczęście zmalało :'(
20x zanim wczyta trasę to można spokojnie browara chlapnąć. Takie długie wczytywanie jest tylko przy pierwszym wczytywaniu trasy. Kolejne wczytywania tego samego śladu idą (na szczęście) już w miarę płynnie.
eTrexy nigdy demonami prędkości nie były, ale teraz to jest kompletna porażka. 20 był dużo szybszy od 20x.
20x sam z siebie wyłączył mi się 3x w ciągu 2 tygodni. W 20 nigdy mi się to nie zdarzyło.
Tak więc jak ktoś zastanawia się nad 20x to proponowałbym przemyśleć ten zakup.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Online Mężczyzna globalbus

• Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
« 13 Sie 2020, 21:01 »
a może zmień firmware? Bo mam 30x i zapierdziela, a on tylko obecnością kompasu/barometru/czujników się różni

My home is where my bike is.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum