Autor Wątek: Góra Świętej Anny  (Przeczytany 3963 razy)

Paolo

  • Gość
Góra Świętej Anny
« 1 Lip 2006, 12:51 »
Cześć.
Dla mnie, jako osoby ze Śląska, jedną z ciekawszych wycieczek jakich robie 2-3 razy do roku jest wyjazd na Górę Świętaj Anny. Rejon gminy Leśnica jest bardzo atrakcyjnym terenem do jazdy na rowerze, są ścieżki rowerowe z możliwością zatrzymania się i odpoczynku, a wioski mijane jadąc do Gliwic tj. Zimna Wódka, Dolna, Czrnocin, Poręba i jeszcze kilka mniejszych są ozdoba i zawsze z dużym przeżyciem przejeżdżam przez te miejscowości. Trasa liczy ok. 130km ale jedzie sie nią z ogromną przyjemnością. Chęnie jeśli to możliwe wrzuciłbym kilka fotek właśnie z tej trasy, ale nie wiem czy mogę to zrobić tutaj w tym temacie czy też w sekcji "Galeria". Prosze o podpowiedź ;)
Bardzo serdecznie polecam taką wycieczkę osobom mieszkającym na Sląsku lub w woj. Opolskim, bo uważam można przeżyć naprawde bardzo ciekawie dzień.
Pozdrawiam serdecznie
paolo

Offline remig

  • Wiadomości: 63
  • Miasto: Świętochłowice
  • Na forum od: 03.06.2006
Góra Świętej Anny
« 1 Lip 2006, 15:21 »
Oczywiście, że możesz wrzucić tutaj fotki z wycieczki. Ja również mieszkam na Śląsku, dokładnie w Świętochłowicach, obok Katowic i w te lato mam zamiar wybrać się m. in. na wycieczkę na Górę Świętej Anny :D

Offline pawel

  • Wiadomości: 69
  • Miasto: Orzesze
  • Na forum od: 04.06.2006
    • http://www.strefawypraw.pl
Góra Świętej Anny
« 1 Lip 2006, 15:40 »
Cytat: "Paolo"
Zimna Wódka

Tą miejscowość zawsze chciałem odwiedzić i zrobić sobie z tabliczką zdjecie... Jakoś mi nigdy nie wyszlo zeby tam pojechać. Myślę że w tym sezonie cos wyjdzie i w końcu cyknę upragnioną fotkę :D Górą św Anny - bardzo chętnie też pojadę :)

Paolo, czekamy na te foty :)
Strefa wypraw rowerowych -
http://www.strefawypraw.pl

Paolo

  • Gość
Góra Świętej Anny
« 1 Lip 2006, 16:42 »
Zaczekam na Wasze podpowiedzi w jaki sposób najlepiej zamieści fotki. Chce ich wstawić kilka zaledwie, więc nie jest to żadna wielke galeria;)
Jęsli Bylibyście chętni to możemy zorganizowąc jakiś dzień ( np. jakaś niedziela lipca) i wybrać się na wycieczke na G.Św. Anny. Możemy zawsze po powrocie zrobic grilla u mnie na ogródku i porozmawiać o wiadomych rzeczach..
Zaprazsam sedecznie
Paolo

Paolo

  • Gość
Góra Świętej Anny
« 2 Lip 2006, 10:46 »
Cześć.
Zamieszczam poniżej kilka fotek z wyjazdu na GŚA. Pierwsza fotka zamieszczona kilka tamtów wcześniej to widok na ścieżkę rowerową prowadzacą z GŚA az prawie do Gliwic. Kolejne to nastepujaco:
2)Widok na ścieżkę z innego ujecia.
3)Scieżka rowerowa z Lesnicy na GŚA z miejscem postojowym
4)GŚA, a dokładnie jej centrum ( dosyć masowo odwiedzane przez turystów)
5) Kościólek we wsi Dolna na zalediwe ok. 100miejsc. Sama wieś liczy 267 mieskańców.
6) Obszary hitlarowskich obozów.. Tutaj obóz w Sławęcicach na trasie Kotlarnia - Ujazd.
7) Jeden z drewnianych kościółków na trasie powrotnej. Architektura drewniana jest również ciekawą perspektywą odwiedzenia tych rejonów.

To tyle z tej mojej małej galerii. Ja osobiście serdecznie zapraszam do wyjazdu na GŚA bo naprawdę warto!

Serdecznie pozdrawiam i zyczę miłej, rowerowej niedziali. Ja niestety muszę się dzis uczyć do egzaminu na nauczyciela kontraktowego... ;)
Paolo
P.S Paweł - dzięki za przesłanie informacji dot. umieszczania galerii na priv...















Ufff, udało się jednak. Musiałem je troszke poprawic w Paincie.
Coż, życze więc raz jeszcze udanej niedzieli.
Pozdrawiam
Paolo

Offline remig

  • Wiadomości: 63
  • Miasto: Świętochłowice
  • Na forum od: 03.06.2006
Góra Świętej Anny
« 3 Lip 2006, 13:17 »
Widać, że bardzo fajnie tam jest :D Mam nadzieję, że zrealizuje ten plan i jeszcze w Lipcu tam pojadę :D Chociaż kawałek z Katowic jest, ale to nic :D Jeśli znasz jeszcze jakieś ciekawe miejsca w pobliżu to pisz :D

Paolo

  • Gość
Góra Świętej Anny
« 3 Lip 2006, 14:41 »
Cześć.
Moge również z całą odpowiedzialnością polecić wycieczkę z Paniówek ( spod mojego domu) przez Zamek Chudów - Stawy Chudów - Ornontowice - Debieńsko. A w Dębięńsku można wybrać się albo do Rybnika, albo do Palowic, albo do Żor. Możliwości jest kilka. Ścieżki są świetnie oznakowane przez MOSiR Czerwionka-Leszczyny. Można pojeździć naprawdę przez bardzo ciekawe okolice, nawet można pojechać do Czech - gdzie nie jest bardzo daleko. Mam równiez i z tych właśnie okolic kilka fotek, więc moge zamieścić choć lekko się boję po ostatnio narobionym bałaganie przeze mnie..;) Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszych okolic jak równiez do wyjazdu na GŚA.
Pozdrawiam serdecznie
Paolo

Offline remig

  • Wiadomości: 63
  • Miasto: Świętochłowice
  • Na forum od: 03.06.2006
Góra Świętej Anny
« 3 Lip 2006, 15:00 »
Zamek Chudów - słyszałem :D Nawet myślałem nad wycieczką w te miejsce, ostatecznie jednak jeszcze nie wiem czy pojadę, ale zobaczymy. Spróbuj dodać fotki, nic się nie bój :D Hm, a jak z Czechami? To już chyba by było na więcej niż 1 dzień?

jacekk

  • Gość
Góra Świętej Anny
« 18 Wrz 2006, 00:10 »
Cytat: "Paolo"
Zamieszczam poniżej kilka fotek z wyjazdu na GŚA. Pierwsza fotka zamieszczona kilka tamtów wcześniej to widok na ścieżkę rowerową prowadzacą z GŚA az prawie do Gliwic. Kolejne to nastepujaco:



Cześć,

jestem z Gliwic i też ostatnio wybrałem się na Górę Świętej Anny.
Trasa jest bardzo fajna i atrakcji też jest trochę po drodze.
Zimna Wódka, rezerwat Boże Oko, rezerwat bardzo starych buków - te to robią wrażenie,
są naprawdę potężne!

Samego szczytu góry nie lubię, ale boczne alejki z kapliczkami, i lasy wokół są bardzo fajne.
Zapraszam do przeczytania relacji w wyjazdu na www.foto.pwsk.pl/2006/07/01/gora-swietej-anny/


pozdrawiam
jacekk
www.foto.pwsk.pl

jonygliwice

  • Gość
Góra Świętej Anny
« 27 Maj 2007, 19:37 »
Właśnie wczoraj byłem drugi raz w życiu na Annabergu:) Na samym szczycie złapała nas burza, tak że przemokliśmy całkiem, ale słońce sprawiło że szybko sie wysuszyliśmy i wróciliśmy do Gliwic. Całość Gliwice(Sośnica) - góra - Gliwice(Sośnica) zajęło nam 114 km, czyli ładny dystans. Turystycznie pojechaliśmy ze średnią 21,1 km/h. Pamiętam, zę jak pierwszy raz tam jechałem to 70% drogi padał deszcz, było 15*C i zgubiłem drogę robiąc w sumie 135km;/

Tagi: śląskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum