Autor Wątek: Sakwy CROSSO  (Przeczytany 107719 razy)

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Sakwy CROSSO
« 8 Lip 2020, 09:50 »
Mam taką samą opinię.

Mocowanie Classików było do kitu - w pierwszych były cienkie i się odginały, w kolejnych pogrubili i problem gięcia zniknął, ale pozostało ich uciążliwe zakładanie a jeszcze bardziej zdejmowanie. Wiele razy kląłem na nie kiedy musiałem szybko wsiadać do pociągu który stawał na moment.

Za to komfort korzystania w drodze nieporównanie większy niż tych rolowanych cholerstw. Odpinam, wkładam/wyjmuję, zapinam i koniec. I niech mi nikt nie mówi że porządne sakwy rolowane też są tak samo wygodne. Mam rolowane Crosso Dry, Vaude i Ortlieby. Wszystkie podobnie niewygodne w tej kwestii (Ortlieby najbardziej).

Offline Mężczyzna Rowerownik

• Miasto: Okolice Wrocławia
  • Na forum od: 18.05.2014
« 6 Sie 2020, 20:05 »
Jedyny problem jaki miałem dotychczas z moimi sakwami Crosso Dry to były pękające oringi przy dolnych hakach, tym razem ścięło mi łebki nitów mocujących górny hak. Na szczęście mam nawyk zbierania trytek z drogi i jedna z nich świetnie sprawdziła się do naprawy. Teraz hak zamocuję na śruby z podkładkami sprężynującymi, powinien być spokój na kolejne lata 

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
« 6 Sie 2020, 20:08 »
a nie połamałeś jeszcze tej płyty do której są przynitowane? ;)

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 6 Sie 2020, 20:16 »
Nie będzie spokoju, bo już widać, że przeciera się materiał sakwy od krawędzi płyty. Podklej od strony płyty cały pasek wzdłuż krawędzi, póki jeszcze nie ma w nim dziury...
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

« 6 Sie 2020, 20:25 »
a nie połamałeś jeszcze tej płyty do której są przynitowane? ;)
nom widać rysy ale póki co trzyma się w całości dam większe podkładki może przedłuża żywot
a co Tobie rozlazły się płyty?
Nie będzie spokoju, bo już widać, że przeciera się materiał sakwy od krawędzi płyty. Podklej od strony płyty cały pasek wzdłuż krawędzi, póki jeszcze nie ma w nim dziury...
Yhm przeciera ale nie za szybko, 5 lat juz z nimi śmigam ale podklejenie to niegłupi pomysł.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 6 Sie 2020, 20:27 »
Yhm przeciera ale nie za szybko, 5 lat juz z nimi śmigam ale podklejenie to niegłupi pomysł
Zobacz na oba dolne narożniki. Tam ten proces jest najszybszy.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
« 6 Sie 2020, 20:30 »
Po paru latach właśnie tam gdzie były nity, zaczęły się pęknięcia. Oczywiście nawet z połamaną płytą haki trzymają się na materiale, ale daleko to bym już z tym nie chciał jeździć ;)

My home is where my bike is.

« 10 Sie 2020, 20:27 »
Yhm przeciera ale nie za szybko, 5 lat juz z nimi śmigam ale podklejenie to niegłupi pomysł
Zobacz na oba dolne narożniki. Tam ten proces jest najszybszy.
To samo co i u góry czyli w miarę ok

Po paru latach właśnie tam gdzie były nity, zaczęły się pęknięcia. Oczywiście nawet z połamaną płytą haki trzymają się na materiale, ale daleko to bym już z tym nie chciał jeździć ;)

A jak wygląda sytuacja w nowych wersjach DRY i TWIST, też stosuję te same płyty plastikowe i mocowanie haków na nity?

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum