Autor Wątek: Zachowaj odstęp - wyprzedzaj szeroko  (Przeczytany 86052 razy)

Offline Mężczyzna Piotr St

• Wszystko jest tymczasowe
  • Miasto: Nowa Sól
  • Na forum od: 30.06.2016
Inna sprawa to lusterko którego posiadanie   i używanie może uratowac  życie
kolarz wybitny

Offline Mężczyzna docent161

• Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
O kuwa ręce mi się jeszcze trzęsą po obejrzeniu tego filmu ...nawet nie widać rejestracji  :icon_redface:Aż strach pomyśleć gdyby to jechało dziecko albo za autobusem druga ciężarówka.!!!

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Akurat w tej sytuacji to obstawiam brak kontroli przedpola przez kierowcę. Gdyby rowerzysta jechał środkiem, już by nie żył. Widocznie coś mu spadło na podłogę, albo ważny sms przyszedł.

Lusterko pomaga, ale przy dużym ruchu oznacza to jazdę non-stop na lusterku, wtedy ma się mniejszą kontrolę tego co z przodu. Ponadto, aby się uratować trzeba było zjechać na bok, poza asfalt. Na podjęcie takiej decyzji jest ułamek sekundy, a kierowcy często odbijają w lewo z opóźnieniem.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Elizium

• Użytkownik forum
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Warka... nawet ciężko się wymawia tę nazwę...

Choć u nas nic lepiej. I pod Tatrami. I na Pomorzu.
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline KrzysztofT

• Miasto: 05-500
  • Na forum od: 21.08.2013

• niech tak się stanie
Nie mam słów, no nie mam. (wybaczcie serię ale FB podsuwa takie radości to się nimi dzielę)
Bez nagrania 100% winy rowerzysty (brak zachowania odstępu, jazda środkiem pasa ruchu - zobaczcie, gdzie będą ślady uderzenia tego z lewej). Z nagraniem jest szansa się wybronić w sądzie, o ile sąd uzna nagranie za dowód.  Takie mamy prawo, że oceniają wyłącznie po stanie końcowym, a nagłe hamowanie nie wynikające z sytuacji drogowej bez kamerki jest nie do udowodnienia. Koleś i tak pójdzie w zaparte, że wiewiórka wyskoczyła...

Offline Mężczyzna Elizium

• Użytkownik forum
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Michał, a jeszcze ładnie nam wytłumacz, dlaczego winny był rowerzysta w Czerwonaku...
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

• niech tak się stanie
Michał, a jeszcze ładnie nam wytłumacz, dlaczego winny był rowerzysta w Czerwonaku...
Ja tylko piszę jak to widzą biegli i jak bez kamer jesteśmy bezsilni.

Offline Kobieta magda

• Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Nie jeżdżę przy samej krawędzi, minimum to taki odstęp żeby zjechać kawałek w bok. Jak mnie wyprzedzi jeden z drugim za blisko, to od razu bliżej środka zjeżdżam.

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013

Dla sytuacji nadjeżdżających od czoła (realizujących manewr wyprzedzania na twej wysokości) jazda bliżej środka dobrego nic nie wnosi, podobnie dla wyprzedzających TIRów. W czwartek, na 9 km krajówki, pomimo tego, iż db. byłem widoczny, 5 przypadków miałem wyprzedzania na mej wys. jadących od czoła, kilka TIRów ogonem naczepy ciągnących po mnie.

Trasa Bł.-stok - Augustów, godz. ok. 13, brak pobocza.
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna Dziadek

• Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Ja podczas wspominek z wyprawy 2017 znalazłem takie oto zdjęcie:

Aż żem się przeraził (oglądając, bo sytuacji nie pamiętam). A tylko stałem na poboczu z rowerem miedzy nogami i fociłem widoczek za szosą. Autobusiarze są niebezpieczniejsi od tirowców (to już z obserwacji szerszych) - jeżdżą szybciej, być może mają gorszy widok z kabiny. Uważajmy.

Offline Mężczyzna zly-sze

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Naklejka powstała tutaj ale jak dostałem naklejki to rozdawałem je w całej Polsce oraz ludziom na Zlocie, więc mógł ktoś je gdzieś zobaczyć. :)

Jak to jest z tą grafiką i prawem autorskim? Tak sobie pomyślałem, że fajnie by było mieć koszulki z tym znakiem na plecach. Ktoś to może uskuteczniał? W sumie to wysyła się chyba grafiki i koszulka przychodzi.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Miasto: Świnoujście - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Jeśli nie robisz tego w celu komercyjnym oraz w dobrej wierze to jak najbardziej możesz sobie zrobić koszulki.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Ja gdy się czasami zataczam jadąc, to mnie wyprzedzają 'szeroko' ;P
Ale generalnie mi to jakoś nie przeszkadza... Z pewnością nie bardziej, aniżeli pozdrawianie klaksonem z zaskoczenia  :icon_confused:

Offline Mężczyzna roweras

• Nabijacz kilometrów :)
  • Miasto: Szczekociny
  • Na forum od: 01.09.2011
Gdy jadę samochodem to zawsze staram się wymijać szeroko, jeśli z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd to nie wpycham się na trzeciego, tylko zwalniam i czekam.

Niektórzy niestety nie respektują zasady odstępu, niejeden mnie wymijał w odległości 10 cm od kierownicy :-/

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum