Autor Wątek: Autostrada rowerowa 2tys. km  (Przeczytany 13085 razy)

Offline danek

  • Wiadomości: 31
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 10.04.2008
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 22 Cze 2008, 14:54 »
Wczoraj w tv poinformowali, iż niedługo w Polsce ma sie zacząć budowa autostrady dla rowerów. Będzie ona liczyć ok. 2000 km, będzie przebiegać wzdłuż północnej i wschodniej granicy. Trasa ma być gotowa w 2012r. Miejmy nadzieje że nie skończy się tylko na planach a zapał przy budowie będzie wiekszy niż przy EURO2012  :?  Z miłą chęcią przejechałbym się ta trasą.

LINK: http://media.wp.pl/kat,12591,wid,10075535,wiadomosc.html?ticaid=161d6

Offline bighunter

  • Wiadomości: 269
  • Miasto: Suwałki
  • Na forum od: 14.06.2006
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 22 Cze 2008, 18:30 »
super wiecej takich projektow. Zobaczymy jak to bedzie byleby byly budowane lepiej niz wislanska trasa rowerowa, bo jak na dzien dzisiejszy gotowa jest tylko czesc w woj. slaskim

Offline Joseph

  • Wiadomości: 272
  • Miasto: Gdańsk / Lublin
  • Na forum od: 02.06.2008
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 22 Cze 2008, 20:09 »
Tylko szczegółów brak...

a jak spojrzymy na koszt 50 mln Euro, i policzymy, to wychodzi 25k Euro od kilometra, a licząc dalej: 25 Ojro, czyli jakieś ~80-85m od metra.
CO można za to zrobić ?
nawierzchni - zapewne żadnej.
Oznakowanie tylko vide PTTK - tez pewno nie.

ciekaw jestem, jak ma to wyglądać.

Offline Maciek

  • Wiadomości: 119
  • Miasto: WM / WB
  • Na forum od: 08.08.2006
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 22 Cze 2008, 20:11 »
No na pewno powstanie, jak dla samochodów nie ma to zrobią 2kkm dla bike'ów, coś mi się wierzyć nie chce...

Jospeh nie wiem co Ty liczysz 80m od metra, ale mi wychodzi 25 euro za 1 metr czyli w miarę realnie...
Pozdrawiam,

Maciek

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 22 Cze 2008, 23:22 »
Czyli zwykły szlak rowerowy, bez asfaltu. Wrażenie będzie robić tylko nazwą i długością.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline bighunter

  • Wiadomości: 269
  • Miasto: Suwałki
  • Na forum od: 14.06.2006
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 23 Cze 2008, 00:18 »
w sumie jakby byl dobry szuter to i tak byloby fajnie. byleby oznakowane i poprowadzone w sensowny sposob to juz bym sie cieszyl

Offline Joseph

  • Wiadomości: 272
  • Miasto: Gdańsk / Lublin
  • Na forum od: 02.06.2008
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 23 Cze 2008, 00:33 »
Cytat: "Maciek"
Cytuj
wychodzi 25k Euro od kilometra, a licząc dalej: 25 Ojro, czyli jakieś ~80-85m od metra.
Jospeh nie wiem co Ty liczysz 80m od metra, ale mi wychodzi 25 euro za 1 metr czyli w miarę realnie...

80-85 PLN od metra - oczywście

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 23 Cze 2008, 09:13 »
Będzie taka jak reszta dróg rowerowych - beznadziejna i opatrzona przymusem uzycia - kolejna trasa do unikania :((
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

ngc

  • Gość
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 24 Cze 2008, 09:59 »
Głos Wielkopolski 20.06.08 s.7 Artur Grabarczyk "Zbudujemy autostradę tylko dla rowerów": (...) Autostradę utworzy system oznakowanych leśnych ścieżek i utwardzonych polnych dróg, z których część zostanie pokryta asfaltem. W miastach trasa poprowadzi wzdłuż chodników. Pieniądze przyznane nam przez Unię pójdą głównie na oznakowanie trasy i przystosowanie dróg tak, żeby można było po nich bezpiecznie jeździć. (...)

"Pierwszy to budowa i oznakowanie ścieżek rowerowych o utwardzonej nawierzchni (głównie na terenie miast), drugi - wytyczanie i oznakowanie tras rowerowych głównie na terenie pozamiejskim, gdzie z uwagi na środowisko naturalne, nie jest wskazane położenie nawierzchni bitumicznej lub betonowej."

Cytaty z lokalnej prasy. PTTK zrobi swoje oznakowanie o ktore potem nikt nie zadba i z 80km do uzytku bedzie nadawac sie 15 km :|

A tutaj mapka: http://roztocze.net/newsroom.php/25187_Autostrada_rowerowa_przez_Zamość_.html

Gdyby ktos chcial im pomoc, to niech zerknie na:
http://www.wm.24.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2090

bikman

  • Gość
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 25 Cze 2008, 00:01 »
Cytuj
wytyczanie i oznakowanie tras rowerowych głównie na terenie pozamiejskim, gdzie z uwagi na środowisko naturalne, nie jest wskazane położenie nawierzchni bitumicznej lub betonowej.

Gdy budują autostradę to jakoś środowisko jest zawsze na odległym planie, a kiedy chodzi o ścieżkę o szerokości 2-3m to raptem się odzywa w nich głos ekologów, trochę niepoważne to podejście, zwłaszcza że chodzi o takie przedsięwzięcie. Miejmy tylko nadzieję że jak po tym przejedzie traktor to nie zostawi kolein na pół rowerowego koła

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 25 Cze 2008, 11:18 »
Cytat: "Michał Wolff"
na Zachodzie szlaki jak ten wzdłuż Dunaju są z nawierzchni utwardzonych


Czyżby? Jechałem wzdłuż Dunaju z Bratysławy do Wiednia i z powrotem - większość trasy przebiega szutrówką (lub marnym, nie lepszym od szutrówki, dziurawym asfaltem). A może ją właśnie nazywasz nawierzchnią utwardzoną? W każdym razie nie była to zbyt przyjemna, a przede wszystkim smiertelnie nudna przejażdżka. Wrażenia tutaj (począwszy od piątego akapitu)

http://www.mojewyprawy.ovh.org/01_01_08.html
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 26 Cze 2008, 11:00 »
No tak, jak zwykle byłęm na tej niewłaściwej ;)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline mareK

  • Wiadomości: 53
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 23.03.2008
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 10 Lip 2008, 20:50 »
Zgadza sie Panie Michale, z wiednia do bratysławy w wiekszości szuter po wale, dunaju nie widać , ale potem za bratysławą sie słowacy szarpneli i jest piekna droga. Do Gabcikova jest asfalt, potem szuter i konczy sie jakoś 20km przed komarnem.  Przed wczoraj wróciliśmy i teraz patrząc na pana srednia w czechach to naprawde wielki podziw i szacunek.  Było pieknie,
na szersza relacje trzeba poczekać, człowiek od pisania relacji i tabelek :) bedzie w domu za 2 godziny takze moze do jutra coś wrzuci :)  

Pozdrawiam.

Offline Juliusz

  • Wiadomości: 326
  • Miasto: Płock/Poznań
  • Na forum od: 16.03.2008
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 15 Lip 2008, 15:09 »
Cytat: "mareK"
Było pieknie, na szersza relacje trzeba poczekać, człowiek od pisania relacji i tabelek :) bedzie w domu za 2 godziny takze moze do jutra coś wrzuci :)  

Pozdrawiam.


Ahoj! No i człowiek od relacji i tabelek wrócił. Najpierw przetrawiłem nieprzeczytane posty  :twisted: i zgrałem fotki na dysk, potem musiałem jeszcze gdzieś pojechać  :P .

Nasza wyprawa objęła 4 państwa, trwała 16 dni. Przejechaliśmy około 1400 km. (Wskazania liczników wahają się  :mrgreen: . U mnie 1369). Podróż dostarczyła nam wielu przygód i nowych wrażeń. Z pewnością pozwoli spojrzeć na Wasze dokonania z innej perspektywy.

Szerszy opis i opublikowanie fotek wkrótce  :D .
"Stop fearing. Stop panicking. Turn off your TV. Start thinking." N.B.

Offline Joseph

  • Wiadomości: 272
  • Miasto: Gdańsk / Lublin
  • Na forum od: 02.06.2008
Autostrada rowerowa 2tys. km
« 7 Lis 2008, 18:46 »
Odświeżono temat, podając info na temat nawierzchni i nieco o 'topologii':
http://wiadomosci.onet.pl/1859296,11,item.html

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum