Autor Wątek: od kiedy można?  (Przeczytany 29497 razy)

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
od kiedy można?
« 30 Maj 2012, 17:32 »
elou,
w ostatni pt urodziła mi się córa - oczywiście przy czynnym i dzielnym udziale mojej Żony :D
Od kiedy można brać dzieci na rowery? chodzi mi o przyczepę do roweru? macie doświadczenia w tym temacie?
pzdr dla wszystkich rowerowych rodziców
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4021
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: od kiedy można?
« 30 Maj 2012, 18:14 »
GRATULACJE!
W piatek. Weź ją w ten piątek. Będzie miała skończony pełny tydzień, da radę :)
A tak powaznie to chyba najmniejsze dziecko jakie widziałam w realcjach na tym forum to była córeczka Remigiusza, kąpana w morzu w wieku kilku miesiecy. Czytałam kiedys artykuł o ZA i PRZECIW wozenia maleńkich bobasów w przyczepkach. Ze względu na nieukształtowany, delikatny kręgosłup wiele osób odradza takie podróze dopóki dziecko nie  będzie stabilnie siedziało. A i tak wtedy raczej na krótkie wypady. Nasza Marysia jeździ regularnie z tatą od drugiego roku życia. Nigdy nie jeżdziła w przyczepce, zaczęliśmy od raczej badziewnego siedzonka nakłądanego na tylny bagażnik Arka, w którym dała rade cieszyc sie wycieczkami i dojazdami do przedszkola prawie 3 lata. Potem wsiadła na 'Barakudę' czyli jednokołowca, doczepianego do roweru. A teraz ma osiem lat i stosujemy system mieszany, barakudowo - samodzielny. Gdzies tam po drodze były oczywiście trój- i czterokołowce.
Niezwykle przyjemnie jest śledzić poczynania dziecka na rowerku. Na razie kup jej odpowiednie śpioszki z rowerowym nadrukiem :)
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: od kiedy można?
« 30 Maj 2012, 20:48 »
Gratulacje! Łapiduchy wskazują 12 miesięcy jako bezpieczny wiek dziecka ze względu na kręgosłup do atrakcji typu fotelik rowerowy, nosidełko (producenci często wspominają o 9 miesiącach). Jak jest w przypadku przyczepek, to częściowo napisali przedmówcy.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: od kiedy można?
« 30 Maj 2012, 20:50 »
Szczepan gratulacje!! Jakie imię nadaliście swojej córeczce?

Ja przyczepkę przyczepiłem do roweru w 7 miesiącu, kiedy dzieciak wyrósł z hamaka. Wtedy zapakowałem go we wkładkę spłycającą dla małych dzieci - tak jeździ do tej pory (ma rok). Unikam wertepów, mocno zwalniam na nierównościach. Ale rozpędzamy się pomalutku. Na razie okupujemy ścieżki rowerowe.
Szutrowe drogi z takim bobasem to chyba przegięcie, mi jazda nie sprawiała przyjemności - ciągłe hamowanie i przyspieszanie. Męczące i irytujące.

Tak wyglądają nasze wyjazdy przyczepkowe:
http://cinek88.bikestats.pl/index.php?category=22033&page=0

Wcześniej (od 3. miesiąca) mnóstwo godzin prowadziłem ją używając trzeciego kółka z przodu. Kilka razy w tygodniu byliśmy na spacerze w lesie - młody zasypiał od razu. Próbowałem nawet biegać, ale bez hamulca to trudne.

A w ogóle to "welcome to the club" :)
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: od kiedy można?
« 31 Maj 2012, 16:38 »
Ja starszego włożyłam do przyczepki jak miał rok i 3 miesiące (wtedy kupiliśmy przyczepkę). Młodszy ma teraz 9 miesięcy i uważam, że na przyczepkę jest za mało stabilny (mamy Chariota), jeszcze nie siedzi. Hamaka nie mamy, a we wkładce też nie wygląda za dobrze, poniewiera nim na boki.

Inna sprawa, że starszy dwulatek ostatnio bije młodszego brata, więc mam duże obawy włożyć ich razem do przyczepki, bo może się okazać, że mi to pobije do krwi.
Jak dla mnie bezpiecznie jest wozić dziecko, gdy stabilnie siedzi. Ostatnio na zdjęciach z masy krytycznej w Krakowie widziałam 5-tygodniowe dziecko w Croozerze bez amortyzacji. Jak dla mnie masakra i nie bardzo wiem po co?! Żeby światu udowodnić, że się da? Osobiście wolę odczekać parę miesięcy, a mieć pewność, że nie robię dziecku krzywdy.

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: od kiedy można?
« 31 Maj 2012, 17:04 »
do pytania zainspirowała mnie ta rodzinka: http://rowerowarodzinka.pl/grafika/2007_ee/t10_ee_00/index.html
z 11-miesięczną córą pojechali na wyprawę rowerową do estonii, marzy mi się też coś takiego w przyszłym roku. Moja córa będzie miała już ponad rok więc szansa jest :)
zastanawiam się tylko kiedy mogę z nią spróbowac pierwszych jazd. Myślę że pojawimy się w trójkę na maratonie w Radlinie, więc już pierwszy kontakt z dwukołowacami będzie miała za sobą;) startuję tylko ja, ale wsparcie Żony i Małej będzie nieocenione :D

pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: od kiedy można?
« 1 Cze 2012, 18:52 »
Hamak oczywiście jest obowiązkowy do chwili gdy ex-niemowle już pewnie siedzi i bardzo mocno trzyma głowę (tak średnio 9mcy-rok). Potem oczywiście zdrowy rozsądek i "gładkie" trasy, przynajmniej na początku :)
Nie mogę sobie przypomnieć ile "czasu" miały dziewczynki państwa Czajkowskich.. ale zakładam że 3 m-ce jak były na zlocie rowerów poziomych :) (nie jestem pewnien.. czy przypadkiem nie 3 tygodnie..)
Natalka jak miała trochę ponad 1.5roku pojechała w Jurę na foteliku (OK Baby Siesta). 2.5 roku Wysoczyzna Elbląską w foteliku na kierownicy (sztywny widelec).
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: od kiedy można?
« 2 Cze 2012, 07:35 »
szczepan gratulacje! Witaj w klubie! Ja przyjąłem zasadę od 12 miesięcy i w foteliku. Ale przyczepki to też bardzo fajne rozwiązanie. Zgadzam się z przedmówcami.
powodzenia!

Offline Mężczyzna art75

  • Wiadomości: 47
  • Miasto: Świętochłowice
  • Na forum od: 17.03.2011
Odp: od kiedy można?
« 2 Cze 2012, 19:14 »
Dołączam się do gratulacji! Ja swoje najstarsze dziecko zacząłem wozić w przyczepce gdy skończył 8 miesięcy (już sam siedział), a po kolejnych trzech pojechaliśmy na rowerowe wczasy na Kaszuby :)
Nie mogę sobie przypomnieć ile "czasu" miały dziewczynki państwa Czajkowskich.. ale zakładam że 3 m-ce jak były na zlocie rowerów poziomych  (nie jestem pewnien.. czy przypadkiem nie 3 tygodnie..)

Zdecydowanie były to miesiące :) Ale to i tak szybko ;)

Offline kudłaty

  • Wiadomości: 317
  • Miasto: Toruń/Drezno
  • Na forum od: 18.03.2011
Odp: od kiedy można?
« 2 Cze 2012, 20:11 »
I ja gratuluję pociechy :) Mikołaj swoje pierwsze inauguracyjne przejazdy chariotem zaliczył w wieku 3 miesięcy, oczywiście w hamaku, pomału i po gładkich ścieżkach rowerowych. Były to jednak wypady dość sporadyczne. Teraz, kiedy mały siedzi już dość pewnie (12 miesięcy), regularnie wybieramy się na krótkie przejażdżki i w perspektywie pojawia się kilkudniowy wyjazd. Zobaczymy jak to wyjdzie, w tym wieku pasja odkrywania świata i chęć przemieszczania się o własnych siłach zdecydowanie wygrywają z siedzeniem w przyczepce i komunikowane są w sposób nie pozostawiający wątpliwości :)

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: od kiedy można?
« 4 Cze 2012, 21:58 »
Co do majtającej się głowy u śpiącego dziecka to u nas sprawdza się taki zabawny gadżet podróżny:

Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline kudłaty

  • Wiadomości: 317
  • Miasto: Toruń/Drezno
  • Na forum od: 18.03.2011
Odp: od kiedy można?
« 5 Cze 2012, 08:41 »
Hm, też rozważaliśmy zakup takiego zabawnego zagłówka właśnie z myślą o jeździe w przyczepce. Skoro u Was się sprawdza, to może i my wypróbujemy...

Offline Kobieta Monday

  • Wiadomości: 95
  • Miasto: Radom
  • Na forum od: 23.02.2012
Odp: od kiedy można?
« 16 Sie 2012, 10:40 »
odnowię temat

co do "latającej głowy podczas spania, to w 100% uniemożliwia przechylanie się głowy na boki ten oto gadzet chariotowy

ma duże boczne zagłówki (nie ograniczają pola widzenia).

Jednak podczas gdy mały usypia, to martwi mnie to, że głowa opada mu na klatkę piersiową. I próbowałam różnych rzeczy - podkładałam koc pod brodę, wkładając go pod pasy i kupiłam też dziecinny rogal na szyję jak zdjęcie powyżej, jednak z myślą, żeby stosować go odwrotnie, tzn. pod szyję. Nie daje nic rady. Koc, to za gorąco i straszna konstrukcja, a rogal wypada. Chyba jednak tak musi jeździć i nic mu nie będzie.

Offline Kobieta magdens

  • Wiadomości: 8
  • Miasto: Szkocja
  • Na forum od: 09.08.2012
Odp: od kiedy można?
« 17 Sie 2012, 19:19 »
My po raz pierwszy pojechalismy na wycieczke z naszym 5 miesiecznym synem 2 tygodnie temu. Nasz sprzet to Chariot + lezaczek dla niemowlat + wkladka otulajaca glowe (wyjeta z fotelika samochodowego Maxi Cosi) Jezdzimy tylko po sciezkach rowerowych - z gladkoscia bywa jednak roznie dlatego srednia predkosc dnia jak na razie to cos okolo 8 km/h...Podczas pierwszej wycieczki pokonalismy 22km a Maks zniosl to ze stoickim spokojem.

Natomiast o tym jak inni jezdza z dziecmi mozna poczytac (po angielsku) tutaj:
http://www.crazyguyonabike.com/doc/?o=1&doc_id=6241&v=3O
i zobaczy tutaj: http://travellingtwo.com/12552

Offline Blackkormo

  • Wiadomości: 4
  • Miasto: Stolica i okolica
  • Na forum od: 18.08.2012
Odp: od kiedy można?
« 18 Sie 2012, 21:24 »
Pierwsze jazdy z przyczepka zaliczylismy w wieku 9 m-cy, raczej gladki teren, a wszelkie nierownosci w tempie slimaka. W wieku ok. 11 miesiecy przejechalismy przelom Dunajca szlakiem asfaltowo-szutrowym ale dosyc rownym. Przyczepka to jedyne sluszne rozwiazanie jezeli mysli sie o dluzszych wyjazdach z pociecha. Ale dbamy zawsze o wybor takiej drogi/trasy aby bylo mozliwie gladko. My uzywamy przyczepki Burleya w wersji podstawowej i jestesmy wiecej niz zadowoleni.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum