Autor Wątek: Ciekawostki rowerowe i okołorowerowe  (Przeczytany 125053 razy)

Offline Mężczyzna Siara_iwj

• Miasto: Sheffield
  • Na forum od: 19.11.2016
Nowość może nie żadna, ale to jest coś co w języku angielskim określane jest jako "skrobanie dna beczki", takie szukanie jakichś ostatków w zamkniętym dawno temacie. Jeśli chcą wykopać sobie niszę to życzę powodzenia, ale tak można popłynąć z całym biznesem do rynsztoka.

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Tak pisano o kołach 29 w MTB :-)

Nie widzę, żeby zawojowały rynek. Taka sama przelotna myśl przemysłu rowerowego jak opony bezdętkowe, czy rowery przeznaczone do jazdy na szutrze (słyszał tam ktoś o przełaju..?!). Takie pomysły wypuszczą krótkie korzonki, gdzieś tam sobie wyrosną pod mostem i tam tez pozostaną.

Offline Mężczyzna blondas

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.10.2011
Nie widzę, żeby zawojowały rynek. Taka sama przelotna myśl przemysłu rowerowego jak opony bezdętkowe, czy rowery przeznaczone do jazdy na szutrze (słyszał tam ktoś o przełaju..?!). Takie pomysły wypuszczą krótkie korzonki, gdzieś tam sobie wyrosną pod mostem i tam tez pozostaną.
Akurat opony bezdętkowe zaraz po kołach 29" i droperach to chyba najfajniejszy wynalazek do roweru.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Pomysł fajny, niby nawet chciałbym taki mieć.. ale ten rower musi być chyba o pół metra dłuższy od 29era.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Dream Maker

• Miasto: Ballymahon
  • Na forum od: 11.06.2011
Akurat opony bezdętkowe zaraz po kołach 29" i droperach to chyba najfajniejszy wynalazek do roweru.

Ja jestem staroświecki i nie widzę nic ciekawego ani w kołach 29", ani w oponach bezdętkowych.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Polemizowałbym, że 'najfajniejszym'* wynalazkiem do roweru były właśnie opony dętkowe Roberta Williama Thomsona (Dunlop nie wynalazł systemu dętkowego - ciekawostka, ergo wypowiedź na temat) albo napęd łańcuchowy.

Ciekawostka #2 - patent Thomsona z 1847: https://worldwide.espacenet.com/patent/search/family/002065405/publication/US5104A?q=pn%3DUS5104A

* n.b. wyjątkowo puste pojęcie, które nie niesie żadnej informacji - 'najfajniejsza góra'; 'najfajniejszy dinozaur' - to nic nie znaczy.

Offline KrzysztofT

• Miasto: 05-500
  • Na forum od: 21.08.2013

Offline Mężczyzna wojtas71

• Miasto: Kraków/Kielce
  • Na forum od: 20.04.2013

Ja jestem staroświecki i nie widzę nic ciekawego ani w kołach 29", ani w oponach bezdętkowych.

Jestem (tak samo staroświecki) tego samego zdania nie ma jak dętka i opona oraz bardziej sprytniejsze koła 26" MTB i 27" kolarki ;) Już wymiarówka 27,5" i 29" to jak Mamuty :D Widziałem jak nieporadnie z tym i tym jeżdżą ludzie...Zamiast (z racji obwodu) łatwiej im było wjeżdżać to tak człapią jakby mieli zaraz zlecieć z roweru :( Już nie wspomnę o tych Monsterach (na piach czy śnieg) o oponach jak u traktora (ciągnika) :)

Offline Mężczyzna MCsubi

27" jest większe od 29", trochę zabrnąłeś :-)

27" jest większe od 29", trochę zabrnąłeś :-)

Ale jakie szerokie są na palec ? , a nie jak nadgarstek ?
A 29 i duże i szerokie i ciężkie :P

Nie mylmy zatem szosy z MTB ;)
« Ostatnia zmiana: 3 Lip 2020, 16:40 wojtas71 »

Offline Mężczyzna MCsubi

Ale w szosie też 28 jest mniejsze od 27. Mając 27, masz największe koła, jakie kiedykolwiek stosowano w szosówkach.

Offline PiKa

• Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
Wychodzi na to że projekt jest jak najbardziej serio.
https://bikepacking.com/bikes/curve-titanosaur-36er/?fbclid=IwAR0SaZus3Vc9l8rXheVkI6m9FCTaEmi6jp08nDWToOvCLXHcD7mshJFJhh0

W komentarzach jest film jak wjeżdża po schodach.

Ale waga 18 kg... ciekawe co tam tyle waży

Ale w szosie też 28 jest mniejsze od 27. Mając 27, masz największe koła, jakie kiedykolwiek stosowano w szosówkach.
Mam koła 700x35C (28'') i 27x1 1/4 (27") różnią się tylko przez oponę nieco większą w "700" (28") :)

Wychodzi na to że projekt jest jak najbardziej serio.
https://bikepacking.com/bikes/curve-titanosaur-36er/?fbclid=IwAR0SaZus3Vc9l8rXheVkI6m9FCTaEmi6jp08nDWToOvCLXHcD7mshJFJhh0
Dla mnie wygląda jakby się przełamał w połowie :P Zapewne przez te koła olbrzymie takie wrażenie :D
W komentarzach jest film jak wjeżdża po schodach.

Ale waga 18 kg... ciekawe co tam tyle waży
Dobry, niezły z niego "Monster track bike" ;)

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum