Autor Wątek: Lampka przednia  (Przeczytany 124050 razy)

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Lampka przednia
« 14 Sie 2021, 20:51 »
Lumintop B01. Kupiłem, bo toto można zamontować na goleni widelca. A lampkę w mocowaniu mo_na obracać dowolnie.

Offline Mężczyzna dudi

• Administrator
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
« 14 Sie 2021, 22:53 »
Mam aurę i feniksa, wolę tego drugiego, właśnie z powodu szerokości świecenia, jest także mniejszy i zgrabniejszy z tego co pamiętam.
Oj nie, może jest węższy, ale jest 1/4 dłuższy od Aury. Dziś pojeździłem chwilę z Fenixem solo (wczoraj jeździłem w towarzystwie convoya, więc ciężko o wnioski) i fakt, jest szeroko, ale nie świeci ona o dziwo dalej od Aury, wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że wraz ze wzrostem mocy świecenia mam tylko jaśniej przed samym kołem i trochę na boki, ale zupełnie nie przekłada się to na zasięg. A jadąc wsiami po ciemku jednak patrzę daleko przed siebie, a nie 2 metry przed kołem. I jestem w kropce, idealnie by było mieć zasięg i obudowę Aury, ale niech świeci ciut szerzej.

Na prawdę, nie wiem którą zostawić. ::)

Offline PiKa

• Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
« 14 Sie 2021, 23:56 »
To prawda, feniks świeci krócej. Nie jestem przekonany czy aż o 1/4, no ale nie robiłem pomiarów. Mi to nie przeszkadza, nie jeżdżę za szybko, a aura jak dla mnie po prostu jest za wąska. Jechałem po wałach w Krakowie, które jakieś szerokie nie są, i czułem się jakby po bokach była przepaść, taką ciemność. Wybór dla mnie był więc prosty.

Na początku, gdy testowałem lampki, jeździłem z obiema i aurę miałem ustawioną na świecenia w dal, a feniks oświetlał boki i było najlepiej. Jeśli masz obie to polecam zrobienie podobnego testu, jazda z obiema i przełączanie się między jedną a drugą, dopiero wtedy czuć różnice.

Offline Mężczyzna dudi

• Administrator
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
« 15 Sie 2021, 00:16 »
To prawda, feniks świeci krócej. Nie jestem przekonany czy aż o 1/4, no ale nie robiłem pomiarów. Mi to nie przeszkadza, nie jeżdżę za szybko, a aura jak dla mnie po prostu jest za wąska. Jechałem po wałach w Krakowie, które jakieś szerokie nie są, i czułem się jakby po bokach była przepaść, taką ciemność. Wybór dla mnie był więc prosty.

Na początku, gdy testowałem lampki, jeździłem z obiema i aurę miałem ustawioną na świecenia w dal, a feniks oświetlał boki i było najlepiej. Jeśli masz obie to polecam zrobienie podobnego testu, jazda z obiema i przełączanie się między jedną a drugą, dopiero wtedy czuć różnice.
Tak zamierzam, tak też jeździłem wczoraj, ale nie sam, więc ciężko było na spokojnie to posprawdzać.
Z tą 1/4 to było, że obudowa jest 1/4 krótsza w aurze :)
Zaletą Fenixa jest też niezbyt doskonałe odcięcie, przez co oświetla trochę znaki drogowe. Może rzeczywiście ten Fenix lepszy jest

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum