Autor Wątek: Karimata, mata czy materac  (Przeczytany 120036 razy)

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline Mężczyzna GregBar

  • Wiadomości: 99
  • Miasto:
  • Na forum od: 30.01.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 02:06 »
Polecam to ustojstwo:
http://www.e-horyzont.pl/mata-z-lite-regular_33404t.html

Używam tego od dłuższego czasu i sprawdza się rewelacyjnie. W porównaniu z samopompą same zalety (waga, czas składania i rozkładania- moim zdaniem wyższy komfort)
Jedyny mankament to gabaryty, ale i one nie są jakieś obezwładniające. Tylko ta cena :-\
Emes z tym pomyka i ze zdjęć widziałem, że rozkładał to na głazach.
Więc może warto zapłacić więcej i się nie martwić o szczelność. A w razie czego to sklejasz na dobrą taśmę ze sznurkami i śmigasz jak z nówką.


Polecam.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2012, 02:18 GregBar »

Offline Mężczyzna oszej

  • Niejeżdżący teoretyk - forumowy mędrek
  • Wiadomości: 1942
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.01.2011

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 10:13 »
Freud, tak to ten

GregBar, Mk waży 460g mata która przedstawiłeś 410g , to dla mnie żadna różnica, dla mnie istotne są gabaryty. Dla porównania FN bez pompki jest 20 cm węższy i waży 600g. Moja obawa dotyczy wytrzymałości  :)

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 10:49 »
Freud jednak nie jestem pewien,na stronie intersportu podają tą sama cenę fotka się zgadza, waga też ja ważyłem z pokrowcem. Ale na metce napisany jest wymiar 185x70 a po za tym w nazwie widnieje nylon a w specyfikacji poliester. Okaże się w praktyce :)

Offline Mężczyzna hose morales

  • Wiadomości: 1223
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2009
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 11:06 »
Pytanie do posiadaczy materacy pompowanych: rozkładacie to gdzie popadnie na przykład podczas przerwy na obiad? Małe kamyki, ostrzejsze gałązki, nie wspomnę o kolcach, nie przebijają?


BogdanOl

  • Gość
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 12:16 »
;););)
« Ostatnia zmiana: 14 Lip 2012, 19:14 BogdanOl »

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 12:43 »
A jak mocno dmuchacie materacyk?
Wiem,że trudno to określić,bez obciążenia materiał napięty czy lekki "flak"?
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi 2012, 16:26 Mariusz »
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 16:21 »
Pytanie do posiadaczy materacy pompowanych: rozkładacie to gdzie popadnie na przykład podczas przerwy na obiad?
Ja nie,do siedzenia wożę (zwykle) "poddupnik", wycięty z jakiejś karimatki

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 17:34 »
Razem z Glizdawką połakomiliśmy się na maty samopompujące VOLVEN ULTRALIGHT w związku z ich wymiarami (po złożeniu 26 x 16 cm, po rozłożeniu 183 x 51 x 3,8 cm)  i wagą (745g).




Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 17:56 »
Razem z Glizdawką połakomiliśmy się na maty samopompujące VOLVEN ULTRALIGHT w związku z ich wymiarami (po złożeniu 26 x 16 cm, po rozłożeniu 183 x 51 x 3,8 cm)  i wagą (745g).

Znajomi je mają. Bardzo fajne maty. Ta sama wschodnia fabryka w której robią maty Mammuta.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Karimata, mata czy materac
« 18 Kwi 2012, 19:53 »
Dobrze wiedzieć, że są zadowoleni użytkownicy Volvenów. Mam nadzieję, że i nam przypadną do gustu bo materacyki FN choć wygodne to trochę nas rozczarowały przez to nieszczęsne rozszczelnienie. Mam nadzieję, że te maty posłużą nam dłużej niż 1,5 roku ale najpierw trzeba je kupić a to dopiero jak zdecydujemy się jakiego gratisa sobie do nich dobrać w "skalnik.pl" :)
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna emes

  • i tak nie dojedzie
  • Wiadomości: 4568
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
Odp: Karimata, mata czy materac
« 21 Kwi 2012, 15:21 »
Emes z tym pomyka i ze zdjęć widziałem, że rozkładał to na głazach.

Rozkładał wszędzie. Na kolcach również. To zwykła karimata, tyle że składana w harmonijkę i przetłoczona w pofalowany deseń, który trzyma dodatkową porcję izolującego powietrza. Nie jest grubsza ani bardziej miękka od zwykłej karimaty, więc na nierównym podłożu śpi się tak sobie.

Piszą, że to 3-season, ale spałem na skałach lekko poniżej zera, a także na śniegu. Izoluje znakomicie. Ale ja jestem zimnolubny, więc nie każdemu może to wystarczyć.

Poskładany Z-Lite to doskonały poddupnik. Miękki i ciepły, dobry odpoczynek po dniu spędzonym na siodle. Można sobie go porozkładać na różny sposób, w zależności od wymaganej miękkości i powierzchni. Zazwyczaj na biwaku siedzę sobie na nim podczas gotowania, a potem siup do namiotu i rozwijam do spania.

Standardowo wyposażony jest w foliowy rękaw, wg. producenta ulegający biodegradacji. Mój ma już rok i trzyma się doskonale :)

Jest to bardzo dobre podłoże do spania, jeśli wziąć pod uwagę walory izolacyjne, pakowność, no i wagę. Jedyne co bym zmienił, to przedłużył o jeden segment. Mam dokładnie 181cm wzrostu i jest "na styk". Wyżsi mogą zapomnieć. Albo głowa albo stopy będą marzły. Nie mam pojęcia czemu robią to tylko w jednym rozmiarze.

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 21 Kwi 2012, 16:33 »
Jeśli już chce się mieć poduszkę to lepiej wziąć poszewkę i wypychać ubraniami
Jasne, że tak też można - sam tak robiłem dopóki nie kupiłem sobie tej poduszki: http://www.decathlon.com.pl/PL/poduszka-dmuchana-ultralekka-33691775/
Jest b. lekka i mała po opróżnieniu z powietrza. Jeśli ktoś przyzwyczajony jest do spania na poduszce to polecam ten gadżet:)
Marku, i jak poduszka?. sprawdza się, czy już jest przebita :)?. Pytam bo to fajna alternatywa, w porównaniu do wypychania worka od śpiwora ubraniami.

Offline Mężczyzna boney

  • Pomidor
  • Wiadomości: 718
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Na forum od: 29.07.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 8 Lip 2012, 14:43 »
Zapraszam ===>

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum