Autor Wątek: Karimata, mata czy materac  (Przeczytany 120058 razy)

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 2 Mar 2012, 23:37 »
Kupię jeszcze gdzieś ten sławny materacyk? lub podobny
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna Oskar

  • Wiadomości: 796
  • Miasto: Szczecin/Świnoujście
  • Na forum od: 14.12.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 3 Mar 2012, 14:11 »

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Karimata, mata czy materac
« 6 Mar 2012, 20:23 »
http://off-sklep.eu/?75,mata-samopompujaca-vango-trek-standard

Trochę droższe ale grubsze więc i komfort spania lepszy.

Na temat mat ciężko jest się wypowiadać... jak się zrobi dziura to się klei i używa dalej. Te tańsze maty w niewielkiej ilości przypadków mogą się rozszczelnić lekko w okolicach zaworu ale to się dobrze klei klejem poliuretanowym.
Proste jest to jak budowa cepa więc i obsługa jest prosta.
Oczywiście wszystkie ewentualne rozszczelnienia naprawią "na gwarancji".

Istotna jest grubość, wielkość i waga. Poza tym to to zawsze jest pianka pokryta w miarę mocnym, nieprzepuszczającym powietrza materiałem.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 6 Mar 2012, 21:00 »
Tak, tylko miejsce rozszczelnienia maty często jest niewykrywalne w warunkach wyjazdu. Na zimę, to mało kto śpi pod samopompą.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Karimata, mata czy materac
« 6 Mar 2012, 21:58 »
A kto tu mówi o spaniu zimą?
Odpowiadałem na powyższego posta.

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Odp: Karimata, mata czy materac
« 6 Mar 2012, 22:27 »
My z Jacem mieliśmy pecha co do materacyka fn podlinkowanego w pierwszym poście. Jacu kupił jeden, na wyjeździe materacyk niestety przestał być szczelny (nie moglismy wykryć dziury). Niestety, nie zdążyli nam go naprawić przed kolejnym wyjazdem, wiec Jacek kupił drugi z którym powtórzyła się identyczna historia.

Z reklamacją nie było problemów, panowie byli tylko dość zdziwieni, bo podobno to się rzadko zdarzało z tymi materacykami. ???
Teraz Jacu ma dwa nowe materacyki fn (z reklamacji;), ale jedna komora nie budzi zaufania.
Ja mam matę samopompa wolfskina, jak dotad sprawuje sie dobrze (od 2007)
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 6 Mar 2012, 22:34 »
Chciałem zwrócić uwagę na problematyczną naprawę maty samopomp. podczas wyjazdu. Z Twojego posta wynikało, że jest to w zasadzie bezproblemowe.

Poszukiwania dziury w jednej macie - 15 minut. W innej macie rozszczelnienie, którego nei znalazłem. Po napompowaniu powietrze schodziło przez noc. Aby znaleźć rozszczelnienie trzeba by pewnie tą matę zanurzyć.

Generalnie im lżejsza mata, tym prawdopodobieństwo niezapowiedzianych atrakcji jest większe i tu nic nie pomoże renoma producenta (np. Therm-a-rest).
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna usulovski

  • Wiadomości: 1266
  • Miasto: Edynburg
  • Na forum od: 17.07.2008
Odp: Karimata, mata czy materac
« 6 Mar 2012, 22:39 »
 
Dokładnie tak. Nawet materac niełatwo skleić, a co dopiero samopomp. Raz się z tym tyle nabujałem, że teraz już się do tego nie zbliżam.

A stosowałeś może oryginalne łatki Thermaresta? Natrafiłem kiedyś na nie w Decathlonie i zastanawiam się czy były warte swojej ceny (25 zł bodaj). Tak czy inaczej pamiętam z Twojej relacji, że główny problem miałeś ze zlokalizowaniem przebić, że nawet pod wodą nie było widać pęcherzyków powietrza.
« Ostatnia zmiana: 6 Mar 2012, 23:02 vilqu »

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 12:38 »
A ja mam inne odczucia. Mimo faktu, że moja mata jest połatana w x miejscach wciąż wolę brać to niż karimatę(wygoda spania na 3,8cm macie jest moim zdaniem sporo większa niż np na solite od Th-a-R). Liczę się z możliwością uszkodzenia(czyt. przebicia). Zbyt długo męczyłem się na karimacie.
Aha.. potwierdzam, że klejenie tego zimą to katorga (w warunkach wyprawowych często jest to nawet zupełnie niemożliwe - np. skąd wziąć nadmiar wody do lokalizacji dziur, że o skostniałych od babrania w kleju palcach nie wspomnę)

Ale rozumiem, że jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki. Tak czy inaczej wybór mat i karimat jest całkiem spory więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jedna i druga opcja ma jakieś plusy i minusy.

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 16:52 »
Wilk-u, a czy mógłbyś podlinkować jak wygląda taki materac dmuchany wielokomorowy? Powiem szczerze, że szukałam coś w tym stylu ale znalazłam tylko jednokomorowe (będę wdzięczna).

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 17:28 »
Czy ten materac jest wielokomorowy?

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 17:50 »
Z angielskim to raczkuję a korków więcej niż jeden się nie dopatrzyłam i stąd moje pytanie. Ale dzięki:)

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 17:53 »
Bo to jest wielokomorowy z jednym zaworem :P (żart)
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 17:55 »
Czyli mam rozumieć, że jedna dziurka 'dekompresuje' wszystkie komory i śpię na placku?
To taki ja już mam ;)




Online Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Karimata, mata czy materac
« 7 Mar 2012, 17:57 »
Nie, Freud sobie jaja robi.
"Six independent air chambers" = sześć niezależnych komór powietrznych

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum