Autor Wątek: Karimata, mata czy materac  (Przeczytany 120045 razy)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 8 Lip 2012, 15:13 »
Ciężka, firma nieznana, więc jakościowo wątpliwa.

To będzie lepsze - http://armyworld.pl/product-pol-518-Karimata-Holenderska-Samopompujaca-Materac-Wojskowy-Artiach-Trango-World.html


1 kg mata daje komfort, ale sporo waży.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

BogdanOl

  • Gość
Odp: Karimata, mata czy materac
« 8 Lip 2012, 15:40 »
;););)
« Ostatnia zmiana: 14 Lip 2012, 18:43 BogdanOl »

Offline Mężczyzna boney

  • Pomidor
  • Wiadomości: 718
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Na forum od: 29.07.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 8 Lip 2012, 16:59 »
a jesien i zime sie było na uczelni, a nie w pracy?
Reszte możesz sobie dopowiedzieć ;)

arkado dzieki za link!
tylko zastanawia mnie jedno: to jest sklep, a na dole jest napisane "Używana stan BDB. " ... i jescze można wybrać ilość do zakupu  :>
Zapraszam ===>

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7321
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 21:21 »
Jako, że zrobiło się ostatnio trochę zimno i wali po nerach poszukuję czegoś cieplejszego niż alumata. Chcę tylko karimatę, żadnych pompowanych wynalazków. Co sądzicie o produktach packlona? Mam na myśli modele ridgest i lego.
Pamiętam, że ktoś na zlocie miał thermarest z-lite, całkiem wygodne, ale cena tego to już przegięcie lekkie.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 21:32 »
Packlon lego wykonana jest z niezbyt trwałej pianki, są recenzje w necie do wygooglowania.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna boney

  • Pomidor
  • Wiadomości: 718
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Na forum od: 29.07.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 21:40 »
O własnie taka wolna myśl o samopompach. Ja kupiułem matę za jakieś 60zł z firmy bestway  no i poległa. Najpierw przełamało się przy wentylu (może za bardzo wykręcałem nim na boki podczas dmuchania - tak wiem samopompa, ale komu sie chce czekać tyle czasu, a dopompować też trzeba na koniec) Później jakaś trawa przebiła podłogę namiotu (mikro dziurki, jeśli można je tak nazwać) i tym samym matę. Powietrze nie uciekało jakoś bardzo szybko, ale 1,2 w nocy trzeba było pompować.
Podobnie mata kolegi która kosztowała 300zł (!) także przebiłą się na czymś (rozbijana takze w namiocie, a miało to miejsce przed noclegiem na tej feralnej trawie). I jeśli mam być szczery to lepiej jest kupuić matę za 50zł i ją przedziurawić, a później pokleić bo nie ma cudów. Szkoda było by mi dać za matę więcej... tak sobie pokleję i mam na zaś, albo wywalę jak dziury za duże i kupie znowu za 50zł na kolejny rok... :)
Zapraszam ===>

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 22:03 »
Jako, że zrobiło się ostatnio trochę zimno i wali po nerach poszukuję czegoś cieplejszego niż alumata. Chcę tylko karimatę, żadnych pompowanych wynalazków. Co sądzicie o produktach packlona? Mam na myśli modele ridgest i lego.
Pamiętam, że ktoś na zlocie miał thermarest z-lite, całkiem wygodne, ale cena tego to już przegięcie lekkie.
Podwójna alumata by nie wystarczyła? Po złożeniu jedna strona odbijałaby ciepło pochodzące do ciała, a druga izolowała od ziemi. Do tego pomiędzy byłoby dwa razy więcej pianki niż normalnie.

Zaniepokoiłeś mnie tym postem o nerkach, bo sam śpię na alumacie :icon_smile2:
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna rafalb

  • Wiadomości: 1998
  • Miasto: Łuków/ Gdynia
  • Na forum od: 26.03.2008
    • Wciąż w drodze...
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 22:08 »
Skoro widzę tu dwóch użytkowników alumaty to mam pytanie. Na której stronie alumaty śpicie? Aluminium do ciała czy aluminium do ziemi?

Spałem 20 dni na alumacie i tak czy na odwrót czułem zimno od ziemi, zniechęciłem się przez to do niej.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7321
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 22:12 »
Cytuj
Podwójna alumata by nie wystarczyła?
chyba musiałbym je ze sobą skleić :) Poza tym folia alu nie jest taka doskonała, mi już z połowa zlazła od rozkładania bezpośrednio na ziemi na bałkanach.

Cytuj
Na której stronie alumaty śpicie?
alu do ziemi.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 22:13 »
Srebrne na górę. Na Bałkanach grzała mocno, czasem nawet za bardzo (było cieplej niż na samopompie Thermarest). Gdy w nocy było chłodniej zamarzałem ale z powodu śpiwora (komfort pewnie około 20 st.) a nie maty - od spodu dalej było mi w miarę ciepło.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna rafalb

  • Wiadomości: 1998
  • Miasto: Łuków/ Gdynia
  • Na forum od: 26.03.2008
    • Wciąż w drodze...
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 22:15 »

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 22:16 »
chyba musiałbym je ze sobą skleić :)
A może igła i nici? ::)

Poza tym folia alu nie jest taka doskonała, mi już z połowa zlazła od rozkładania bezpośrednio na ziemi na bałkanach.
Pewnie dlatego Ci zimno :P

Dzięki Panowie! :P
Dobrze, że się wyjaśniło :lol:
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna boney

  • Pomidor
  • Wiadomości: 718
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Na forum od: 29.07.2011
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 23:10 »

A świstak siedzi i zawija w sreberka...



to już wiem jak oni te folie dali na te maty. To ten świstak! ;]
Zapraszam ===>

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Karimata, mata czy materac
« 24 Wrz 2012, 23:33 »
Alumata to poza folią NRC - najgorsza izolacja; jej jedyna zaleta to mały rozmiar i waga, nadaje się tylko na ciepłe klimaty.
Ze względu na specyfikę wyjazdu (z "pojazdem techniczny" spotykanym raz na jakiś czas) miałem czasami dostęp do materaca samopompującego. Jednej nocy było mi gorąco i przeniosłem się z namiotu z thermarestem na ziemię, na alumatę. Na zewnątrz było wyraźnie cieplej od spodu. Przy niższej temperaturze byłoby pewnie inaczej - jest cienka i tak jak piszesz daje gorszą izolację.

Przy wysokiej temperaturze izolacja mało daje, bo nie ma od czego izolować, a odbijanie ciepła jest odczuwalne.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Karimata, mata czy materac
« 25 Wrz 2012, 07:27 »
Skoro widzę tu dwóch użytkowników alumaty to mam pytanie. Na której stronie alumaty śpicie? Aluminium do ciała czy aluminium do ziemi?
.

Alu do ciała. Na matach therm-a-resta jest takie zalecenie. Ciepło od ciała ma do nas z powrotem wracać.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum