Autor Wątek: Spodnie na zimę  (Przeczytany 13012 razy)

Offline Kobieta Kot

• Miasto: Blisko Poznania
  • Na forum od: 29.08.2013
Odp: Spodnie na zimę
« 28 Lut 2018, 13:41 »
Ja mam spodnie Nalini, ocieplane, z przodu wiatroszczelne, kupiłam je jakieś 10 lat temu - od razu 2 pary. Odblaski mają pionowe na każdej nogawce, biegną one od kostki i są długie na jakieś 15 cm. Spodnie były z szelkami, ale ja nie lubię szelek i dałam do krawca, żeby je zlikwidował. Przez te 10 lat, musiałam raz dać do naprawy krawieckiej - poszedł w jednej z par zamek przy kostce, poza tym są praktycznie jak nowe.
Te spodnie do ok. -9*C są ok. Teraz, gdy przyszły mrozy 2-cyfrowe zakładam pod nie dodatkowo spodnie biegowe, lekko ocieplone z Decathlona. Ta druga para spodni pod spód jest mi potrzebna przede wszystkim ze względu na uda. Tego dotąd nie doświadczyłam, ale okazało się, że w nastu stopniach poniżej zera mocno marzną mi uda z tyłu - tam gdzie w spodniach Nalini mam samo ocieplenie, bez tkaniny wiatroszczelnej.
Ég hjóla oftast nær í vinnua.
www.kot.bikestats.pl

Offline Mężczyzna gimak

• Miasto: Nowy Sącz
  • Na forum od: 07.05.2017
« 28 Lut 2018, 17:37 »
Ja na razie jeżdżę po cywilu, a jeżdżę codziennie 15-30 kilometrów i do wczoraj nie odczuwałem dyskomfortu, a le wczoraj jak wracałem przy 11 st. mrozu pod wiatr, to na ostatnich 5 kilometrach bolały mnie już uda z zimna. Wcześniej jeździłem już przy takim mrozie, ale nie było wiatru i kręciło mi się bardzo dobrze.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
« 30 Sty 2020, 06:07 »
Wpadły mi w ręce takie spodnie

#Aliexpress US $11.26  54%OFF | Waterproof Outdoor Hiking Pants Men's Mountain Climbing Quick Dry Fishing Trekking Softshell Trousers Autumn Summer
https://a.aliexpress.com/_UrMu6

Rozmiar XL to odpowiednik rozmiaru 32/32, ale takiego rozsądnego w pasie (więkość spodni jest projektowana pod duży brzuch). Mogłyby być minimalnie dłuższe i mieć nieco węższy dół nogawek - to już czepianie się.

Materiał trochę przypomina w dotyku naeopren. Są z takiej jakby gąbki z meszkiem w środku. Są bardzo ciepłe i mało przewiewne, raczej na temperatury około 6 stopni i mniej. Są wygodne, uciągliwe (nogawki nie mają tendencji do podnoszenia), mają kieszenie na zamek (trochę zbyt płytkie, ale ok) i wyglądają dosyć cywilnie.

Podsumowując najlepsze spodnie jakie mam.l, zwłaszcza na miasto. Lepsze byłyby spodnie Craft z membraną (coś jak windstopper) + kalesony Merino - świetna oddychalność i brak odczuwalnej wilgoci - ale nie mają kieszeni :/ :/ :/
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Na forum od: 22.09.2013
« 30 Sty 2020, 08:00 »
Takie nieco klasorobotnicze  :wink:
... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Na forum od: 11.02.2012
« 30 Sty 2020, 08:08 »
Na żywo wyglądają lepiej ;) Zwłaszcza pod kątem skos szarego elementu (mam te co są po prawej stronie) wygląda korzystniej. No i nie mam takiego plebejskiego paska :P
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum