Autor Wątek: 3 wycieczki po Jurze, Miechowszczyżnie i nad Pilicą  (Przeczytany 795 razy)

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 470
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Wiosenna Dolina Pilicy

Wyjazd techniczny nad Pilicę, sprawdzić co ciekawego, lub nie do końca ciekawego a nowego się nad rzeką przez zimę podziało. Testowałem snap w Fuji XF10 i ciężko stwierdzić jak z ostrością, ale teraz w końcu da się go używać na rowerze.

Trasa: Lelów - Koniecpol - Silpia - Kluczewsko - Ciemiętniki - Krzętów - Maluszyn - Grodzisko - Wąsosz - Lelów

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_28052023.php




Późnopopołudniowa Jura na elektryku

Po zakończeniu wiosennego sezonu przewodnickiego szybki popołudniowy wypad rowerkiem na pagórki pogranicza Wyżyny Częstochowskiej i Progu Lelowskiego. Przy okazji test zmian w rowerz żony.
48km, 2:15h i sporo górek, ale na wspomaganej Kodze, na swoim klasycznym trekingu było by pewno 45 minut dłużej.

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_22062023.php



Kapuściany trójstyk

52km, 3:20h na kapuścianym trójstyku województw Śląskiego, Małopolskiego i Świętokrzyskiego, po terenach Wyżyny Miechowskiej, Płaskowyżu Jędrzejowskiego i skrawkiem Progu Lelowskiego. Moje od wielu wielu lat ulubione tereny, gdzie dalej spokojnie i nieco dawnego klimatu po wsiach pozostało. Niestety tylko nieco i niknie z roku na rok coraz bardziej. Taka kolej rzeczy, lecz szkoda straszna dawnego układu zabudowy i drewnianych domostw...

Trasa: Żarnowiec - Jelcza - Uniejów - Tunel - Przysieka - Mstyczów - Jasieniec - Łany - Żarnowiec

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_27072023.php


Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3459
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Kapusta jak widać nie udała się. Klęska żywiołowa - susza. W ciągu trzech dni nastąpi zmiana cyrkulacji i zacznie padać, ale to już za późno. Do mnie dzwonią już rolnicy piszący wnioski o odszkodowania na ... łubin, który toleruje suszę znacznie lepiej jak kapusta. Niestety z tego co wiem łubin uzyskał tylko 1/2 - 1/4 standardowego plonu. Zboża też już mocno pod kreską, żniwa w Wielkopolsce się już kończą  :o
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3388
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Zajeżdżałeś w Koniecpolu do byłych zakładów produkcyjnych płyt pilśniowych? Podobno ktoś je wykupił i miał zagospodarować. Nawiasem mówiąc, do pałacu kiedyś udało mi się wejść, aczkolwiek w środku nic szczególnie ciekawego nie ma.

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 470
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
@Podjazdy - nie jestem rolnikiem, ale tak na oko to w tych okolicach suszy jakiejś strasznej nie ma. Wiosna wilgotna i rośnie całkiem nieźle wszystko.

@Iwo - przez Koniecpol jeżdżę każdego roku duże kilkadziesiąt razy, jednak pod zakłady nie docieram. One mocno na uboczu względem moich tras, do tego obecnie rozkopana jest droga w ich pobliżu. Nie wiem jak tam teraz wygląda, za to powstał nowy przystanek kolejowy bliżej centrum i mostu na Pilicy.
Do pałacu da się teraz wejść, szkoda że całość założenia coraz bardziej niszczeje.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1467
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Podebrałem trasę po kapuścianym trójstyku  :D tyle, że pojechałem z domu na kołach. Fajna i spokojna trasa.

Offline Mężczyzna marek.dembowski

  • Wiadomości: 1635
  • Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Też przejechałem się wczoraj trasą po kapuścianym trójstyku. Fajna wycieczka i to wcale nie taka krótka, bo z dojazdem z Ogrodzieńca wyszło dobrze ponad 100 km ;)
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum