Autor Wątek: Chełmski P.K.  (Przeczytany 1168 razy)

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Chełmski P.K.
« 25 Kwi 2023, 20:35 »
Pytanie do bywalców tych okolic - jaki jest stan szlaku rowerowego prowadzącego przez Chełmski Park Krajobrazowy? Przejezdny szuter? Leśna droga? Czy może błota, krzaczory lub piachy? I jak wygląda przejezdność przez rzekę Uherkę w okolicach miejscowości Sawin? Na mapie są mostki, ale czy są w rzeczywistości?

Taki mam plan na majówkę od niedzieli: https://pl.mapy.cz/s/dafeguhupo

Jakieś inne uwagi?
Ktoś może będzie kręcił się po tych okolicach?
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3388
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Chełmski P.K.
« 25 Kwi 2023, 22:12 »
Link nie działa ale domyślam się o który odcinek chodzi, byłem tam ze dwa lata temu, był szuter. Co do mostu to nie wiem, jechałem z Rudy do Chełmu.

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 25 Kwi 2023, 22:48 »
Link nie działa ale domyślam się o który odcinek chodzi, byłem tam ze dwa lata temu, był szuter. Co do mostu to nie wiem, jechałem z Rudy do Chełmu.

Ok, już działa
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3268
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
Odp: Chełmski P.K.
« 26 Kwi 2023, 06:35 »
Darzę sobie sympatią jezioro czarne sosonowckie (tak opisane na mapach.cz)koło Sosonowicy po drugiej stronie jeziora jest rezerwat przyrody."Dzikie" pole namiotowe, kiedyś z "latryną". Piękna okolica, spokój, cisza, czysta woda, jedyny mankament tego miejsca to mogą być komary.

https://www.google.com/maps/@51.5199725,23.0168771,13z

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Kobieta magdad

  • Wiadomości: 1489
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
Odp: Chełmski P.K.
« 3 Maj 2023, 12:12 »
Dołączyłam na 1,5 dnia do ekipy - fajnie było :). W nocy przymrozek, a ja wzięłam śpiwór 200g puchu ;). Myśle, że można przenieść temat do działu wycieczki, bo pewnie marg wrzuci coś więcej po wyjeździe.
Kilka zdjęć ode mnie:
https://photos.app.goo.gl/SoUy8sYwJpAZnKWn9

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 3 Maj 2023, 13:26 »
Wybierz się na dalszy ciąg trasy, koniecznie przy słonecznej pogodzie i z aparatem.

Mostki, o które pytałam


bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 3 Maj 2023, 13:27 »
I nad Uherką

bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 10:39 »
Rowerowa majówka na Lubelszczyźnie przeszła już do historii.

Tym razem wybrałam się z Magdą (pierwsze dwa dni tylko), Krisem (jest na forum, czasem jeździ na nasze imprezy, ale rzadko) i towarzystwem spoza forum, za to zza miedzy, bo z Tychów. Dla Nadii nie była to pierwsza sakwiarska podróż, dla Janka, tak. I spore wyzwanie, do którego podszedł z pewną dozą niefrasobliwości i dużą dozą humoru  :D Bakcyl chyba jednak został połknięty, bo jest apetyt na więcej.

Atrakcji nie brakowało. Przede wszystkim Poleski Park Narodowy. Ten akurat przeżywał istny najazd majówkowiczów, podobnie jak inne turystyczne rejony Polski w tym czasie, a więc dość szybko z niego uciekliśmy. Za to tutejsze parki krajobrazowe (Kozłowiecki, Pojezierze Łęczyńskie, Chełmski, Skierbieszowski z Działami Grabowieckim, Szczebrzeszyński, Lasy Janowskie) są kwintesencją tego, czego szukam podczas rowerowych wypadów - przyroda, spokój, przygody, spotkania... 

Każdy z dzikich biwaków, udał się wybornie. Mimo wcześniejszego nie planowania  :D Pierwszy, w miejscu ukrytym przed światem (więc nie piszę, gdzie), drugi w ostępach chełmskich lasów,  kolejny w dworku, w którym Sienkiewicz pracował nad swoją trylogią, czwarty, na widokowym punkcie Działów Grabowieckich nad Kryniczkami,  a ostatni w Lasach Janowskich, w Szklarni przy Ośrodku Hodowli koników polskich.

 Trasa nie pozwalała na nudę. Dzięki "gminnej" zabawie po raz kolejny odkryłam świetne miejsca, do których tak normalnie bym się nie wybrała.  Nie brakło w tych okolicach pagórów, bagienek, rzeczek i bażołów 🙂 I gliniastych traktów. I specjalnych wrażeń dostarczanych przez przeprawy nad rzeczkami Lepietuchą i Uherką. Nawet  zakupy w sklepie przestały być banalne, gdy usłyszałam:
- Chce pani ser z dziurami? Ale mam też taki bez dziur, nie trzeba przepłacać...

Największym zaskoczeniem pełnym uroku okazały się dla mnie Działy Grabowieckie - kraina, o której istnieniu nie miałam pojęcia, a do której chciałabym jeszcze wrócić.

Pogodowo było w kratkę - po pięknych trzech dniach przyszedł czas na burze i deszcze. Ale nie wpłynęło to na zmiany planów.  Władowaliśmy się w drogi pełne gliniastego błota, które oblepiło dokładnie nas i nasze rowery... Momentami rowery mogliśmy co najwyżej przesuwać w gliniastej mazi... Na chwilę pomagały spotykane źródła, w których kąpaliśmy siebie i sprzęt...

To były takie prawdziwe smaczki sakwiarskiego życia. Chyba się jednak wszystkim podobało, skoro po jednym dniu przerwy znów wyruszyliśmy na rowerach prawie w tym samym składzie. Tym razem na południe.

Foto: https://photos.app.goo.gl/h82gRpaWMkURXZJW7

Pokręcona trasa:https://pl.mapy.cz/s/pahelumupo
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2126
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 12:03 »
Kolejni szczęściarze.

Chyba bym się nie odważył korzystać z tego "mostu" ;)

Fajna gadzina się trafiła.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 12:31 »
nie wiem czemu to nie jest w dziale wycieczki!
proszę tam dać, szukałem i przypadkiem znalazłem.

- po co te rowery myliście, wyjazd przez piękne tereny, 2 zdjęcia bardzo mnie urzekły i coś mnie zainspirowały
- no te mostki/kładki niesamowite, strach się zachwiać

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 13:44 »
nie wiem czemu to nie jest w dziale wycieczki!
proszę tam dać, szukałem i przypadkiem znalazłem.


Też nie wiem 😀 Ktoś to może przenieść?
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 14:08 »
Jak widać już jest w "wycieczkach"

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 17:11 »
;-) Dziekuję
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Chełmski P.K.
« 12 Maj 2023, 17:19 »

- po co te rowery myliście, wyjazd przez piękne tereny, 2 zdjęcia bardzo mnie urzekły i coś mnie zainspirowały
- no te mostki/kładki niesamowite, strach się zachwiać

- Myliśmy, bo glina zasychała i słabo wszystko działało (albo wcale) ;D

- Ta druga kładka była chybotliwa  :o, a sakwy na zdjęciu przymocowane do roweru na stałe trytytkami. Zadania podjął się Kris - zamknął oczy i poszedł  ;D Ja na to nie patrzyłam, a zdjęcie zrobiła właścicielka roweru
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum