Autor Wątek: Mapy.cz - automatyczna zmiana zapisanego śladu  (Przeczytany 7903 razy)

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
Komoota masz prostego/darmowego czy płatnego ?

Offline Mężczyzna Bazyl3

  • Wiadomości: 634
  • Miasto: świętokrzyskie
  • Na forum od: 02.09.2015
Komoota masz prostego/darmowego czy płatnego ?

Jeśli mnie pytasz, to częściowo płatnego. Tzn. kiedyś w promocji zapłaciłem parę złotych za odblokowanie wszystkich regionów, bo normalnie za free jest chyba jeden. Nie opłacam wersji Premium, czyli tej z mapami dostosowanymi do sportu, z pogodą podczas wyprawy i innych fiuczerów co to nawet ich nie znam :)

Offline Mężczyzna zgryźliwy

  • Wiadomości: 11
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 30.05.2022
Witam.
Ja korzystając z mapy.cz robię to na dwa sposoby :
1) na leniwca - wskazuję punkt docelowy ( + punkty pośrednie ) i nawigacja nawiguje ( skręć w lewo , w prawo.....) jak zjadę z trasy przelicza i czasami zmienia trasę od pierwotnej,
2) trzeba się narobić - w "jakiejś" aplikacji układam trasę zapisuję ją jako track i wgrywam do mapy.cz  efektem jest kreska na mapie po której jadę - nie ma wówczas podpowiedzi typu : skręć w lewo, prawo....
( jeżeli taką trasę układam w mapy.cz to zrzucam ją do jakiejś aplikacji, wyrzucam z mapy.cz i ponownie wgrywam ale już z innej aplikacji jako track.
Uważam że mapy.cz jest - fantastyczna.
pzdr. Jarek

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
A jeśli sobie wyznaczę trasę w Mapa.Cz i potem ją wyeksportuje jako plik gpx do jakiegoś licznika z funkcją GPS typu np Garmin 530 lub inny to jadę po śladzie czy będzie zmieniać ?

Offline Mężczyzna Bazyl3

  • Wiadomości: 634
  • Miasto: świętokrzyskie
  • Na forum od: 02.09.2015
Czy u Was też ostatnio aplikacja mapy.cz dostała jakichś fiksacji? Nie synchronizuje tras zrobionych na kompie. Sortowanie wg najnowszej daje jakieś z tyłka wyniki. Słowem, kicha :(

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
Wczoraj ze znajomymi jechałem po trasie wyznaczonej na kompie i przerzuconej potem do phona .
Z tego co widzialem to kumpel sie nie wściekał wiec wszystko działało jak należy .

Offline Mężczyzna Bazyl3

  • Wiadomości: 634
  • Miasto: świętokrzyskie
  • Na forum od: 02.09.2015
Wczoraj ze znajomymi jechałem po trasie wyznaczonej na kompie i przerzuconej potem do phona. Z tego co widzialem to kumpel sie nie wściekał wiec wszystko działało jak należy .

Może to przypadłość androida. Część tras mi się pojawiła po jakimś czasie, ale np. przygotowane na majówkę do tej pory nie. Mimo czyszczenia cache'u, a nawet totalnego odinstalowania i ponownej instalacji :( Nie wiem o co chodzi. Przeszedłem na komoota, mimo że ma kilka denerwujących mnie cech :P

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2748
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
U mnie też się to zdarzyło (brak zapisanej na kompie trasy w aplikacji na telefonie (android)).
I to nie gdzieś tam, tylko na majówce w Czechach ;)
Na kompie jest w folderze, w aplikacji nie. Są za to stare, zeszłoroczne trasy.

Dodatkowo, przed wyjazdem (30 kwietnia) próbowałem ściągnąć dodatkową mapę offline (Saksonii) no i nie dało się (komunikat: serwer nie odpowiada). Wszystkie mapy offline (mam ich sporo) są już nieaktualne, nie próbowałem aktualizacji bo obawiałem się że stracę to co mam.
Tak jechałem na niezaktualizowanych mapach, jest tylko wnerwiający komunikat o nieaktualnych mapach, po otwarciu/odświeżeniu trzeba przeklikać niestety 2 ekrany.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum