Autor Wątek: Karimata składana - coś wartego uwagi  (Przeczytany 6358 razy)

Offline Mężczyzna Belfer

  • Wiadomości: 118
  • Miasto: Gostyń Wlkp
  • Na forum od: 15.08.2022
Witajcie
Potrzebna mi karimata ale  składana. Mam fajną grubą, ale zwijaną i  pamiętam że była trochę upierdliwa przy pakowaniu a po rozłożeniu zwijała się samowolnie ( jak to bywa w przypadku takich mat).
Może ktoś z Was używa takowych i podsunie jakiś wygodny model:)
Pozostałe
« Ostatnia zmiana: 4 Kwi 2023, 21:02 Belfer »

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Mam Naturehike. Jest ok. Czy lepsza od innych to nie mam porównania. Są też takie modele od Thermaresta.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Belfer

  • Wiadomości: 118
  • Miasto: Gostyń Wlkp
  • Na forum od: 15.08.2022

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Ta cieńszą. 1,8 cm

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1274
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
My całą rodziną śpimy na składanych karimatach Robens ZigZag już 4 sezon wakacyjny. Najniższa temperatura poza namiotem w jakiej spaliśmy to około 5 stopni i było ok. Co do wygody też nie narzekamy.

Mamy konkretnie poniższy model, jest jeszcze model w większym rozmiarze w innych ofertach:

https://8a.pl/karimata-skladana-robens-zigzag-slumber?gclid=EAIaIQobChMIz_ywpPWQ_gIVBOuyCh3InA4OEAQYAyABEgKQkfD_BwE
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Elwood

  • Od 2009-03-26
  • Wiadomości: 1580
  • Miasto: Przystanek Oliwa
  • Na forum od: 07.02.2023
Warto rozważyć wersję pro Robensa. Mam ją. Jest grubsza - 2,8cm (przez to wygodniejsza) z lepszymi parametrami temp. Z demobilu nową dostaniesz poniżej 130zl.
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 698
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Warto rozważyć wersję pro Robensa...

Robens Pro jest lepsza dla większych osobników (szersza, dłuższa), pokryta folią alu ale przy okazji prawie 2 razy cięższa. No i po złożeniu zajmuje sporo więcej miejsca. 
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Belfer

  • Wiadomości: 118
  • Miasto: Gostyń Wlkp
  • Na forum od: 15.08.2022
Ja w zasadzie biorę pod uwagę tylko coś szerokiego. Mam 40lat i trochę komfortu mi się należy  ;D

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 698
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
... Mam 40lat i trochę komfortu mi się należy  ;D

To może warto rozglądnąć się za materacem dmuchanym. Komfort nieporównywalny z żadną karimatą  :) Trochę cięższe od karimaty, bywają bardziej awaryjne ale sporo mniejszy gabaryt.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Tylko bardziej awaryjne. Cięższe nie są. Nawet czasami lżejsze. Gabaryt nieporównywalny.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Belfer

  • Wiadomości: 118
  • Miasto: Gostyń Wlkp
  • Na forum od: 15.08.2022
... Mam 40lat i trochę komfortu mi się należy  ;D

To może warto rozglądnąć się za materacem dmuchanym. Komfort nieporównywalny z żadną karimatą  :) Trochę cięższe od karimaty, bywają bardziej awaryjne ale sporo mniejszy gabaryt.

Myślałem o tym, aczkolwiek jak oglądałem kilka w sklepie to one miały po 4 - 5 cm grubości (jakiś Hi-tec to był chyba ). W moim przypadku _ waga 77kg, śpiąc na boku (czasem na brzuchu) czułem już podłoże. Poczytam jeszcze o nich, może, trafi się coś grubszego i nie kosmicznej cenie :)

Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1685
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Ja bym polecił ten:
https://www.decathlon.pl/p/materac-dmuchany-forclaz-mt500-air-xl-195-x-60-cm-dla-1-osoby/_/R-p-189394?mc=8493806&c=Ochra

Produkt sprawdzony, używa go ileś osób na forum. Ja śpię na nim od jakichś dwóch sezonów. Nie zdarzyło się, bym dobijał do podłoża, a ważę więcej, niż podana przez ciebie waga i również śpię na boku i na brzuchu. W linku jest wersja trochę większa od standardowej, ale taką właśnie polecam, bo 52 cm szerokości, jakie ma wersja "L", to wydaje mi się trochę wąsko, by zapewnić komfort spania. Jedyny minus tego materaca jaki widzę, to to, że nie jest izolowany i przy temperaturach poniżej 8 stopni C już wyraźnie ciągnie chłód od gruntu, ale materace izolowane, to już raczej sporo więcej kosztują.

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 698
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Mam materac podany w linku powyżej i również polecam. Przy mojej wadze w okolicach 88kg nie zdarza się dobijać do gruntu śpiąc na boku. Niedawno kupiłem inny, z płaską powierzchnią i izolacją termiczną ale jeszcze nie przetestowany. Cena tego z Deca w stosunku do możliwości nie do przebicia.   
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Elwood

  • Od 2009-03-26
  • Wiadomości: 1580
  • Miasto: Przystanek Oliwa
  • Na forum od: 07.02.2023
Robens pro nawet cięższa, dalej pozostaje lekka. Komfort cieplny 2,4 a ile ma materac dk?
Możesz karimatę przebić wiele razy i dalej trzyma swoje parametry. Zajmuje sporo miejsca ale to stanowi problem, kiedy szpej swoje waży.
Nie oferuje stricte komfortu maty dk ale idąc tą ścieżką spanie na podłodze jest awykonalne a tak nie jest. Z karimatą jest jak z siodełkiem nomen omen.
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Ja bym polecił ten:
https://www.decathlon.pl/p/materac-dmuchany-forclaz-mt500-air-xl-195-x-60-cm-dla-1-osoby/_/R-p-189394?mc=8493806&c=Ochra
Dosyć zimny materac. Szczerze doradzam. Zwracajcie uwagę na ciepłotę materaca. To podstawa komfortu snu, jeżeli chcecie biwakować nie tylko latem.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum