Autor Wątek: Siodełko na ramę dla dziecka  (Przeczytany 1936 razy)

Offline Mężczyzna geskom

  • Wiadomości: 4
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 26.01.2012
Siodełko na ramę dla dziecka
« 11 Sty 2023, 22:39 »
Hejka, w polskim internecie praktycznie nie ma na ten temat wzmianki. Więc chciałem się podzielić swoją opinią na temat, co by inni mieli łatwiej. Model który użytkuję to holenderski "zadel op stang model 5". Nie do kupienia w Polsce, trzeba sprowadzać od Holendrów. Frajda z jazdy dzieckiem z przodu nieoceniona :)
Siodełko użytkuję prawię rok czasu. Zacząłem jak syn wagowo wyrósł z fotelika montowanego na przód Thulle Yepp Mini, czyli w wieku ~3,5 lat.

Moje spostrzeżenia:
- koniecznie pas biodrowy dla bezpieczeństwa dziecka (typu zrób to sam)
- rzepy na stopy są słabe, dziecko za łatwo wyjmuje nogi. Ja przerobiłem je na "lasso" zrobione z klamer plecakowych i łapiące za kostkę dziecka. Szczególnie jeżeli mamy niesubordynowanego 3 latka przyzwyczajonego, że w foteliku jest 3 punktowy pas który go trzyma na miejscu.
- koniecznie osłona szprych na przednie koło, zalecana również przez producenta. Tak aby noga dziecka nie trafiła w szprychy.

- siodełko przeznaczone na miejski rower i krótkie podróże np. do parku, na zakupy, do przedszkola :)
- dla rowerów męskich wymagany jest minimalny prześwit między rurą dolną i górną ramy, ten jest szczególnie mały gdy rower ma z przodu amortyzatory
- model 5 jest regulowany, więc jak dziecko urośnie można przesunąć odpowiednio siodełko
- są różne modele na różne ramy: rower typu damka, męski, z podwójną rurą etc.
- sporo śrub do montażu :)
- po zamontowaniu w moim rowerze nie mogłem już zsiąść "do przodu", wyregulowałem wysokość siodełka tak abym mógł zatrzymać się i podpierać przynajmniej jedną nogą

Czasem można trafić na tańsze siodełka innych producentów, ale ze względu na brak rzepów na nogi czy możliwości montażu pasa odradzam ze względów bezpieczeństwa. Może jak dziecko jest starsze, ale na pewno nie 4 latek.

Tutaj sposób montażu modelu 5:


2:40 pokazane jak się z czymś takim jeździ:
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2023, 23:16 geskom »

Offline Mężczyzna geskom

  • Wiadomości: 4
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 26.01.2012
Odp: Siodełko na ramę dla dziecka
« 11 Sty 2023, 22:44 »
Oryginalna instrukcja jest po holendersku, poniżej tłumaczenie. Może się komuś przyda:

1)
NL: let op: klittenband voor voetjes goed vastmaken (anders kunnen de voetjes in de spaken komen)
EN: note: fasten the Velcro for the feet properly (otherwise the feet could get into the spokes)

2)
NL: hier rubber tussenvoegen
EN: insert rubber here

3)
NL: rubber ter bescherming
EN: rubber for protection

4)
NL: vierkante moer in de buis plaatsen
EN: place square nut in the tube

5)
NL: draai de 4 bouten, om en om stevig vast
EN: tighten the 4 bolts, alternating tight

6)
NL: M6x16/ verkante moer binnenin
EN: M6x16/ angled nut inside

7)
NL:
Waarschuwing!!!!!!!!
Voorkom dat de voetjes van uw kinderen in het voorwiel geraken en neem de nodige voorzorgsmaatregelen.
Een aanrader is het aanpassen van jasbeschermers en deze aan het voorspatbord te bevestigen
EN:
Warning!!!!!!!!
Prevent your children's feet from getting into the front wheel and take the necessary precautions.
It is recommended to adjust dress guards and attach them to the front fender

8 )
NL: Dit zitje is bedoeld voor kinderen die niet meer op het gangbare zitje passen (en die te groot zijn voor het achterzitje) en is een prima oplossing voor het vervoeren van kinderen van A naar B (bv school) zodat ze niet door het drukke verkeer hoeven te fietsen.
EN: This seat is intended for children who no longer fit on the conventional seat (and who are too big for the rear seat) and is an excellent solution for transporting children from A to B (e.g. school) so that they do not have to go through busy traffic cycling.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum