Autor Wątek: Patronite a wyjazdy rowerowe  (Przeczytany 16110 razy)

Offline Mężczyzna Pyndalarz

  • Wiadomości: 355
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 07.06.2020
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:04 »
Taaak bo w necie jest tak mało materiałów ultra, że cieszmy się, że ktoś nagrywa. Łot łaskawca. Ot taki Gustaw nagrywał i miał mega fejm. Brał hajs? U niego była to autentycznie pasja. A ci co pisali relacje z takiego mrdp? Naprawdę dzisiaj ludzie zakładają na kask go pro, włączają wylączają potem to raz dwa kleją i tego jest multum.
To chyba mało wiesz...
https://patronite.pl/gustavbikevlog
5000 zł uzbierane.
Chyba właśnie zniszczyłem Ci opinię o Gustavie. Którego, żeby nie było, absolutnie szanuję i jestem fanem.

Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:09 »
Na szczęście państwo > patronite.
W sensie niech państwo decyduje kogo mogę wspomóc? - no po prostu bajka:-D
Obyś tylko nie obudził się z ręką w nocniku, że radyjko, które wspierasz nie znalazło aprobaty w państwie i nie da się już mu pomóc, niezależnie jak było wartościowe .

Jeśli ludzie są na tyle bogaci, by wspierać cudze zachcianki (potrzebami bym tego nie nazwał)
to skąd ten wszędobylski jęk o kryzysie?

A ty jęczysz?



Offline Mężczyzna Cokeman

  • Wiadomości: 466
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.05.2013
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:18 »
To co Ty uważasz - to obowiązuje jedynie Ciebie samego. A Ty masz jakieś silne socjalistyczne ciągotki, by ustalać reguły wg jakich inni ludzie mają żyć. To jest wszystko na zasadzie dobrowolnej, co Cię tak boli, że pewni ludzie dobrowolnie wspierają innych, bo lubią oglądać ich filmy?

Pokaż mi gdzie w tym socjalizm? Czy ja postuluje by każdy jeździł prospołecznie od domu partii do kołchozu? A może rowery tylko publiczne?

To co tutaj jest to de facto przeginka w drugą stronę. Biedni szarzy ludzie finansują bogatych w ich pasji dorzucając im jak to określiłes na kawę jakieś drobne. Czasem jednak nie. Ktoś powie, że to przeniesienie potrzeb na innych i psychologia zna i takie przypadki. Jak dla mnie to ekonomiczny syndrom sztokholmski. Coś jak czytelnicy pism o gwiazdach sami żyjący w klitce na zadupiu ale czytający o jachtach i balach miliarderów.

I tak jak pisałem - do pewnego momentu to społecznie nieszkodliwe, ale im więcej ludzi będzie tak cwaniakować tym większą niechęć wywoła na czym ucierpi de facto całe nasze środowisko. Upadek obyczajów nigdy nie był bezbolesny.

To chyba mało wiesz...
https://patronite.pl/gustavbikevlog
5000 zł uzbierane.
Chyba właśnie zniszczyłem Ci opinię o Gustavie. Którego, żeby nie było, absolutnie szanuję i jestem fanem.
No widzę, że zebrał 5 patoli i profil de facto nieaktywny, nie ma progów. na YT brak linka, a jak robił swój opus magnum czyli 1400 to nie miał tego patronite. Czyli zgarnął se trochę hajsu za fejm, a potem mu przeszło.

Offline Mężczyzna Cokeman

  • Wiadomości: 466
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.05.2013
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:24 »

W sensie niech państwo decyduje kogo mogę wspomóc? - no po prostu bajka:-D
Obyś tylko nie obudził się z ręką w nocniku, że radyjko, które wspierasz nie znalazło aprobaty w państwie i nie da się już mu pomóc, niezależnie jak było wartościowe .
Im wiecej ludzi będzie tak cwaniakować to w końcu do tego dojdzie i jakoś trzeba będzie oddzielić ziarno (potrzeby) od plew (zachcianek). Tak jest np z airbnb na zachodzie. Też było wszystko dobrowolne, wszystko fajne i tak dalej liberalne farmazony, aż w końcu w miastach typu Barca czy Madryt masz już zakazy. A i tak tam była mowa o realnych potrzebach typu sen i dach nad głową.

A ty jęczysz?

a co cię to obchodzi? chcesz mi na patronite coś przelać?

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:36 »
Pokaż mi gdzie w tym socjalizm? Czy ja postuluje by każdy jeździł prospołecznie od domu partii do kołchozu? A może rowery tylko publiczne?

Socjalizm polega na narzucaniu innym jak im wolno żyć, odgórnym ustalaniu co jest dopuszczalne, na co ci "mądrzejsi" od nas (a najlepiej państwo) nam zezwolą, a co uznają za niedopuszczalne. A im więcej wolności - tym mniej państwa, tym więcej ludzie sami decydują, np. kogo chcą wspierać za swoje własne pieniądze.
To co tutaj jest to de facto przeginka w drugą stronę. Biedni szarzy ludzie finansują bogatych w ich pasji dorzucając im jak to określiłes na kawę jakieś drobne.

To są już Twoje wymysły, nie masz bladego pojęcia jaka liczba osób wśród wspierających jest bogata, podobnie jak nie wiesz czy osoby wspierane są bogate czy biedne. Na zdrowy rozum to niewielka szansa, by pośród wspierających było wielu biednych, bo oni maja potrzebniejsze wydatki.

Im wiecej ludzi będzie tak cwaniakować to w końcu do tego dojdzie i jakoś trzeba będzie oddzielić ziarno (potrzeby) od plew (zachcianek).
A z jakiej racji?
Bo to takie samo gadanie jak to dlaczego Lewandowski ma zarabiać np. 30mln euro na rok, że taka suma jest chora, bo przecież pielęgniarki dostają grosze . W kapitalizmie to rynek i odbiorca decyduje ile dana usługa jest warta. I skoro nie brakuje odbiorców gotowych wspierać ludzi z YT czy płacić Lewandowskiemu 30mln - to Tobie nic do tego.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7321
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:42 »
filmy kto chce, ten ogląda. Patronite kto chce, ten wpłaca. Nikomu nie dzieje się z tego powodu krzywda.

Ja bym się bardziej przypieprzał do tych, co robią sobie wycieczki za publiczne pieniądze, a potem mają duży ból tyłka, jak ktoś im to wytknie :D

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:53 »
Im wiecej ludzi będzie tak cwaniakować to w końcu do tego dojdzie i jakoś trzeba będzie oddzielić ziarno (potrzeby) od plew (zachcianek).

A te radyjko, które wspomagasz to potrzeba czy zachcianka?

A ty jęczysz?

a co cię to obchodzi? chcesz mi na patronite coś przelać?

W sumie nie bardzo, ale może poprzez odpowiedź uzmysłowisz sobie, że są osoby podobne do ciebie. Tylko że ty wspierasz radyjko, a oni inne treści ciebie nieinteresujące mimo kryzysu.




Offline Mężczyzna Cokeman

  • Wiadomości: 466
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.05.2013
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 13:59 »
Socjalizm polega na narzucaniu innym jak im wolno żyć, odgórnym ustalaniu co jest dopuszczalne, na co ci "mądrzejsi" od nas (a najlepiej państwo) nam zezwolą, a co uznają za niedopuszczalne. A im więcej wolności - tym mniej państwa, tym więcej ludzie sami decydują, np. kogo chcą wspierać za swoje własne pieniądze.
Im więcej cwaniaków tym więcej państwa. Panstwu zalezy na stabilności. Ktoś burzy społeczną równowagę i panstwo musi nadąrzać bo inaczej sie rozleci. A reguły spoleczne zawsze były. Ty widzisz tylko formalne. A są i nieformalne będące zaczątkiem formalnych. Pełnej anarchii nigdy nie było, chyba, że w dżungli.

To są już Twoje wymysły, nie masz bladego pojęcia jaka liczba osób wśród wspierających jest bogata, podobnie jak nie wiesz czy osoby wspierane są bogate czy biedne. Na zdrowy rozum to niewielka szansa, by pośród wspierających było wielu biednych, bo oni maja potrzebniejsze wydatki.
I tu się zdziwisz. Kolorowe pisemka targetują raczej do biedoty niż wyższysz sfer. Ludzie płacą parę złotych tygodniowo by se poczytać o luksusach innych.

A z jakiej racji?
Bo to takie samo gadanie jak to dlaczego Lewandowski ma zarabiać np. 30mln euro na rok, że taka suma jest chora, bo przecież pielęgniarki dostają grosze . W kapitalizmie to rynek i odbiorca decyduje ile dana usługa jest warta. I skoro nie brakuje odbiorców gotowych wspierać ludzi z YT czy płacić Lewandowskiemu 30mln - to Tobie nic do tego.

I zobacz sobie jakie było oburzenie na piłkarzy gdy był temat premii. Rynek piłkarski to i tak jest totalnie odrealniony i wzbudza coraz większy niesmak.
A mówisz rynek decyduje? Proszę bardzo - niech zatem jeden czy drugi podróżnik jeździ se rundki po kraju za hajs. Niech znajdzie frajera co podpisze z nim umowę tyle i tyle pieniążków za tyle i ile kilometrów na wycieczkach.  Śmiem twierdzić, że nie ma chętnych, bo to nikomu niepotrzebne do szczęścia. Ale jak pokażesz mi taką umowę realną to wycofuje swoje posty w tym wątku i zwracam honor. Póki co będę sie upierał, że jest to żebranie na własne zachcianki.

filmy kto chce, ten ogląda. Patronite kto chce, ten wpłaca. Nikomu nie dzieje się z tego powodu krzywda.

Ja bym się bardziej przypieprzał do tych, co robią sobie wycieczki za publiczne pieniądze, a potem mają duży ból tyłka, jak ktoś im to wytknie :D

A to to już kompletna patologia. Bo frajerami nie są ludzie z wyboru, ale z przymusu. Jakieś przykłady?

Offline Mężczyzna Cokeman

  • Wiadomości: 466
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.05.2013
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:05 »
A te radyjko, które wspomagasz to potrzeba czy zachcianka?
Radio zastępuje lukę po dawnym publicznym radiu, które rozwalił PiS. Czy radio i ogólnie media to potrzeba to sobie sam odpowiedz. Ludzie tam pracują normalnie i uczciwie i postanowili się tak finansować ograniczając reklamy do minimum.

W sumie nie bardzo, ale może poprzez odpowiedź uzmysłowisz sobie, że są osoby podobne do ciebie. Tylko że ty wspierasz radyjko, a oni inne treści ciebie nieinteresujące mimo kryzysu.

Ja płacę za cudzą pracę dziennikarzy, reporterów. Ci ludzie tak zarabiają na życie i zarabiali tak wcześniej. Płacę za ich wiedzę. Robią coś czego nie robi nikt inny w tym stylu. Tutaj akurat panstwo rozwalilo instytucje to się sama odtworzyła.

Naprawdę nie odróżniasz realnej pracy od pasji?

Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:22 »
Naprawdę nie odróżniasz realnej pracy od pasji?

Naprawdę nie rozumiesz, że są ludzie, którzy chętnie wspomogą czyjąś PASJĘ/HOBBY/ZACHCIANKĘ, jeśli tylko im to pasuje/podoba się? I do tego powstał Patronite, a że twoje radyjko również z takiej opcji skorzystało to tylko się cieszyć, a nie zabraniać innym.


Offline Mężczyzna Cokeman

  • Wiadomości: 466
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.05.2013
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:32 »
Radio to jest biznes, praca od rana do nocy albo odwrotnie. Ci ludzie tak zarabiają i nie inaczej. Mają normalne umowy. Mogliby iść do innego komercyjnego radia i robiliby podobnie. Bez patronite.

A ty bronisz finansowania zachcianek czyli czegoś co należy do sfery konsumpcji, a nie produkcji dóbr i usług.

Jak już napisałem.

Pokaż mi przypadek, że ktoś komuś zapłacił za przejażdzki rowerowe po kraju wedle własnego widzimisie. Jakby była taka robota to rzucam obecną posadkę i ruszam w trasę.

Przy stawce dyszka od przejechanej gminy można jako tako wyżyć :D

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:45 »
Radio to jest biznes, praca od rana do nocy albo odwrotnie. Ci ludzie tak zarabiają i nie inaczej. Mają normalne umowy. Mogliby iść do innego komercyjnego radia i robiliby podobnie. Bez patronite.

A ty bronisz finansowania zachcianek czyli czegoś co należy do sfery konsumpcji, a nie produkcji dóbr i usług.
Raczej wszyscy bronią tu prawa do swobodnego finansowania czego się chce komu się chce, tak długo ja długo to nikomu nie szkodzi.

Pokaż mi przypadek, że ktoś komuś zapłacił za przejażdzki rowerowe po kraju wedle własnego widzimisie. Jakby była taka robota to rzucam obecną posadkę i ruszam w trasę.
A co to w ogóle jest za pytanie i co zmienia fakt istnienia takiego przypadku albo nie?
I co za różnica czy po kraju czy za granicą?
« Ostatnia zmiana: 9 Sty 2023, 14:54 Borafu »

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:49 »
Im więcej cwaniaków tym więcej państwa. Panstwu zalezy na stabilności. Ktoś burzy społeczną równowagę i panstwo musi nadąrzać bo inaczej sie rozleci. A reguły spoleczne zawsze były. Ty widzisz tylko formalne. A są i nieformalne będące zaczątkiem formalnych. Pełnej anarchii nigdy nie było, chyba, że w dżungli.

Tylko teoria, że Patronite niszczy reguły społeczne to jest komiczna. Słyszałeś o jakiś protestach społecznych w tej mierze? Choćby w tej dyskusji widzisz, że Twojego zdania nikt nie podziela.
I tu się zdziwisz. Kolorowe pisemka targetują raczej do biedoty niż wyższysz sfer. Ludzie płacą parę złotych tygodniowo by se poczytać o luksusach innych.

Ale nie rozmawiamy o kolorowych pisemkach, tylko o wspieraniu ludzi tworzących filmy z ultra. Tak więc to porównanie całkowicie z czapy, bo ludzie co czytają takie pisemka to siedzą z piwem na kanapie, a nie interesują się setkami km na rowerze (a to na dobrą sprawę bardzo wąska specjalizacja i interesuje niemal tylko tych co sami tak jeżdżą). Nie masz żadnych danych by twierdzić, że wspierają ludzie biedni, a wspieranymi są bogaci, to jest spekulacja w najczystszej formie.
I zobacz sobie jakie było oburzenie na piłkarzy gdy był temat premii.
Nie myl dwóch całkowicie innych spraw. Oburzenie było spowodowane tym, że premie miały być z publicznych pieniędzy, a zupełnie nie o tym rozmawiamy. To byłoby odpowiednikiem wspierania z państwowych pieniędzy ludzi tworzących filmy na YT - co niewątpliwie byłoby dużym przegięciem. Bo przy państwowym wsparciu nie ma już dobrowolności o decydowaniu własnymi pieniędzmi - o tym kogo wesprzeć decyduje wąska grupka u władzy.
Rynek piłkarski to i tak jest totalnie odrealniony i wzbudza coraz większy niesmak.

Nie jest odrealniony, tylko jak pisałem w kapitalizmie to rynek decyduje ile jest warta dana usługa czy praca. Piłkę oglądają setki milionów, więc i płace są tego odzwierciedleniem. I tak samo wygląda to na Instagramie czy YT - decyduje liczba wyświetleń, a nie jakość owej zawartości w kategoriach akademickich. Bo reklamodawcę interesuje ilość.

A mówisz rynek decyduje? Proszę bardzo - niech zatem jeden czy drugi podróżnik jeździ se rundki po kraju za hajs. Niech znajdzie frajera co podpisze z nim umowę tyle i tyle pieniążków za tyle i ile kilometrów na wycieczkach.  Śmiem twierdzić, że nie ma chętnych, bo to nikomu niepotrzebne do szczęścia. Ale jak pokażesz mi taką umowę realną to wycofuje swoje posty w tym wątku i zwracam honor.

Jak to nie ma, jak Patronite jest taką właśnie umową. To jest właśnie płacenie im za coś co robią, a nam się podoba. I rynek to weryfikuje, jak ktoś umie dotrzeć do odbiorców - to będzie wielu chętnych do wspierania, a jak ktoś sportowo nawet sporo mocniejszy, ale nie chce mu się /nie potrafi dotrzeć to owego wsparcia nie będzie miał.

Ostatnio jechałem do Wilna z kolegą, który udostępniał na live pozycję z trasy, obserwowało go iluś znajomych, którzy lubią jego oryginalne wpisy sieciowe i też mu tam parę groszy dorzucili na https://www.buymeacoffee.com/

I co w tym złego, że mu parę osób tę kawę postawiło? Dla mnie żaden problem, raczej dowód na wzbogacenie się naszego społeczeństwa, skoro nie brakuje chętnych na taką formę wsparcia.

Offline Mężczyzna Cokeman

  • Wiadomości: 466
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 24.05.2013
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:52 »
Radio to jest biznes, praca od rana do nocy albo odwrotnie. Ci ludzie tak zarabiają i nie inaczej. Mają normalne umowy. Mogliby iść do innego komercyjnego radia i robiliby podobnie. Bez patronite.

A ty bronisz finansowania zachcianek czyli czegoś co należy do sfery konsumpcji, a nie produkcji dóbr i usług.
Raczej wszyscy bronią tu prawa do swobodnego finansowania czego się chce komu się chce, tak długo ja długo to nikomu nie szkodzi.

Pokaż mi przypadek, że ktoś komuś zapłacił za przejażdzki rowerowe po kraju wedle własnego widzimisie. Jakby była taka robota to rzucam obecną posadkę i ruszam w trasę.
A jak znajdę to co wtedy?
Bo wiesz, to że ktoś komuś zapłacił nie oznacza wcale że będzie miał ochotę zapłacić Tobie.
Może po prostu lubić tamtego a Ciebie nie  ;)


Nie ma problemu. Poczekam aż rynek się rozwinie i w końcu i mnie zatrudnią w roli zawodowego zaliczacza, sakwiarza, travellera czy jak to się tam będzie nazywać. Póki co to takiego rynku nie ma.

Ludzie wygrywający zawody dostają co najwyżej jakies nagrody pocieszenia więc nie ma o czym mówić. Totalna amatorka i zachcianka dająca frajdę jedynie im samym, bo tylko oni wydają na to realnie czas i hajs i to jest własnie rynkowa weryfikacja.
« Ostatnia zmiana: 9 Sty 2023, 14:55 Borafu »

Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
Odp: Patronite a wyjazdy rowerowe
« 9 Sty 2023, 14:56 »
Radio to jest biznes, praca od rana do nocy albo odwrotnie. Ci ludzie tak zarabiają i nie inaczej.

Mimo, że to nie ma większego znaczenia, ale jesteś pewien że wszyscy z tego radyjka "tak zarabiają i nie inaczej"

A ty bronisz finansowania zachcianek czyli czegoś co należy do sfery konsumpcji, a nie produkcji dóbr i usług.

Bronię finansowania tego co mi się podoba i jest prawnie dozwolone.

Pokaż mi przypadek, że ktoś komuś zapłacił za przejażdzki rowerowe po kraju wedle własnego widzimisie. Jakby była taka robota to rzucam obecną posadkę i ruszam w trasę.

Nie wiem czemu mam udowadniać twoją tezę, bo sobie ubzdurałeś, że Patronite ma być związany tylko i wyłącznie z normalną/zarobkową pracą.



Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum