Autor Wątek: Worek do pompowania materaca  (Przeczytany 8353 razy)

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 345
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 08:56 »


Czy to normalne przy tych lekkich materacach, czy Wasze Thermaresty i inne też po jednej nocy potrzebują dopompowania?

Mój thermarest też puszcza. NeoAir Xtherm (zakupiony w tym roku, w największej wersji). To znaczy: nie wiem czy puszcza, czy też jest to kwestia ochłodzonego rano (mniej objętości) powietrza. Ale tak po chłodnej nocy to widać, że ubywa tam parę litrów. Nie jakoś znacznie, ale z dwa dmuchnięcia można by zawsze dobić.
Nic z tym nie robię, bo mi to nie przeszkadza. To znaczy: sprawdziłem zawór pod wodą, ale wszystko jest ok. Nie martwię się tym zbytnio, bo thermaresty mają dożywotnią gwarancję.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7321
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 09:14 »
pod wodą to można sobie sprawdzać. Z chinolem tak miałem. Pod obciążeniem w nocy siadał, w wannie nie do wykrycia gdzie to rozszczelnienie było. Dziury w dętkach są duuużo prostsze do zlokalizowania.

My home is where my bike is.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 10:36 »
pod wodą to można sobie sprawdzać. Z chinolem tak miałem. Pod obciążeniem w nocy siadał, w wannie nie do wykrycia gdzie to rozszczelnienie było. Dziury w dętkach są duuużo prostsze do zlokalizowania.

To jest prawda. Mikro dziurka przy której schodzi w nocy na 2-3 dmuchnięcia jest bardzo trudna do wykrycia nawet w wodzie. W ogóle łatanie materacow to wredna sprawa. Łatka na dętce jest dociskana ciśnieniem do opony, w materacu nie ma tego bonusu.
Nie martwię się tym zbytnio, bo thermaresty mają dożywotnią gwarancję.
Ale gwarancja przebić nie obejmuje, to jest kwalifikowane jako normalne zużycie lub wina użytkownika (niedostateczna ochrona materaca od podłoża). Co innego jakby sie rozszczelnila sama konstrukcja materaca czy zrobiła się "poduszka".

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6687
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 11:23 »
Hmm, nie wiedziałem o tej dożywotniej gwarancji, chyba ostatnio wywaliłem dziesięcioletniego thermaresta z "poduszką"  >:(

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3593
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 12:03 »
ostatnio wywaliłem dziesięcioletniego thermaresta z "poduszką"

Błąd! Wymieniliby Ci na nówkę-sztukę.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 13:22 »
Ja miałem w tamtym roku dwie poduszki. Jedną na Islandii, drugą na powrocie z Anty. Zatem w jeden rok 3 sztuki materacyka Thermarest Neo-Air x-Lite się przewinęły. Parametrami nie ma sobie równych, ale jakościowo to prawdziwa porażka.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Online Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 782
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 14:34 »
W ogóle łatanie materacow to wredna sprawa

Łatałem mojego Thermaresta oryginalnymi łatkami Thermaresta. Przytrzasnąłem go klapą bagażnika (spałem w samochodzie) i zrobiłem dwie dziury po dwóch stronach materaca. Od zaklejenia minęły już 2 lata (7 lat od kupna materaca) i nic nie puszcza. Trzyma powietrze idealnie.

Moje inne przygody z dmuchanymi materacami: FjordNansen po dwóch latach milion mikrodziurek w okolicy zaworu. Do wyrzucenia. Termitte: po roku milion mikrodziurek na całej powierzcni. Do wyrzucenia. Naturehike: po kilku latach zawór przestał się blokować. Brak możliwości napompowania. Do wyrzucenia. Wyszło na to, że Thermarest najdroższy, ale w długim terminie wyszedł najtaniej.
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2023, 14:40 Romal »

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2740
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 14:54 »
Ja swoją matę Prolite Plus już dwukrotnie oddawałem do łatania (kupiona w 2014).
Próbowałem samodzielnie znaleźć przebicia, ale mi się to nie udawało. Serwis załatwił sprawę skutecznie i za rozsądne pieniądze.
Wracam do jeżdżenia.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 15:50 »
Łatałem mojego Thermaresta oryginalnymi łatkami Thermaresta. Przytrzasnąłem go klapą bagażnika (spałem w samochodzie) i zrobiłem dwie dziury po dwóch stronach materaca. Od zaklejenia minęły już 2 lata (7 lat od kupna materaca) i nic nie puszcza. Trzyma powietrze idealnie.

Te oryginalne łatki TaR są wysokiej jakości. Tylko problemem nie jest najczęściej samo załatanie dziury, a jej znalezienie. Prawdziwą zmorą są mikro-dziurki, które nawet pod wodą jest trudno namierzyć.

Offline Mężczyzna ehwj

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Krościenko Wyżne
  • Na forum od: 21.03.2010
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 18:32 »
Pewnie trafiła sie u mnie taka mikro-dziurka, którą trudno będzie zlokalizować. Schodzi na tyle wolno, że do rana da się jakoś wyspać. Z gwarancją pewnie będzie tak, że to moja wina itp. No nic potestuje i zobaczę co dalej. Dzięki

Ja swoją matę Prolite Plus już dwukrotnie oddawałem do łatania (kupiona w 2014).
Próbowałem samodzielnie znaleźć przebicia, ale mi się to nie udawało. Serwis załatwił sprawę skutecznie i za rozsądne pieniądze.

Gdzie oddawałeś do łatania?

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 345
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 21:06 »

Nie martwię się tym zbytnio, bo thermaresty mają dożywotnią gwarancję.
Ale gwarancja przebić nie obejmuje, to jest kwalifikowane jako normalne zużycie lub wina użytkownika (niedostateczna ochrona materaca od podłoża). Co innego jakby sie rozszczelnila sama konstrukcja materaca czy zrobiła się "poduszka".

Cały czas się łudzę, że to jednak wina zaworu, bo ta dekompresja praktycznie od nowości jest (w każdym razie, już pierwsza nocka w namiocie to wykazała). Na razie nie jest to jakoś specjalnie upierdliwe - da się z tym żyć. Będę "jeździć-obserwować", jeżeli nieszczelność się nie powiększy to zostawię to tak jak jest. A z opinii w internecie wynika, że thermarest jest raczej chwalony za serwis gwarancyjny, więc jakoś na razie się nie przejmuję.

Offline Mężczyzna Thedio

  • Wiadomości: 235
  • Miasto: Łańcut
  • Na forum od: 26.02.2013
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 21:06 »
Można też szukać dziurki robiąc pianę z mydła lub płynu  i nakładając ręką na materac, znalazłem tak dwie mikro dziurki w swoim materacu.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 345
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 21:09 »
Hej, o co chodzi z tymi "poduszkami"? Oświećcie mnie, proszę.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3593
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 21:17 »
W materacach NeoAir bywa, że powietrze uchodzi przez szwy.

W takim przypadku materac podlega wymianie.

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2740
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Worek do pompowania materaca
« 11 Sty 2023, 21:22 »
Gdzie oddawałeś do łatania?

Warszawa, Paker:
paker@paker.com.pl

Dystrybutor Thermarest na Polskę.
Wracam do jeżdżenia.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum