Autor Wątek: Pliki tras  (Przeczytany 2078 razy)

Offline Mężczyzna waldzio

  • Wiadomości: 14
  • Miasto: Leśna k k/Żywca
  • Na forum od: 02.10.2022
Pliki tras
« 14 Lis 2022, 21:18 »
Hejka,
zapewnie dużo z Was ma wytyczone trasy i zapisane je w postaci plików (powiedzmy, że standardem jest tu: GPX). Może się pochwalicie w jaki sposób macie system zapisu nazw tych plików (może wg jakiegoś szablonu) by się szybko zorientować - co pod tą nazwą kryje się za trasa.
Ja mam swój zapis, ale ciągle nie jestem zadowolony, może Wasze pomysły na ten temat coś mi podsuną "dla mych szarych komórek".

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 782
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Odp: Pliki tras
« 18 Lis 2022, 23:40 »
Wyjazdy wokół komina: "najdalsza_miejscowość dystans" (np Nowe Warpno 100)
wyjazdy dalsze: "skąd - dokąd dystans" (np Koszalin - Bydgoszcz 250)

Ale na dłuższą metę nie przechowuję plików gpx. Po zaplanowaniu i wykorzystaniu są kasowane.

Offline Mężczyzna zws

  • Wiadomości: 281
  • Miasto: Jelenia Góra
  • Na forum od: 10.10.2015
Odp: Pliki tras
« 19 Lis 2022, 21:10 »
Ja mam swój zapis
Jaki ?
Pozdrawiam, Zbyszek

Offline Mężczyzna ramzes

  • Wiadomości: 1428
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.06.2015
Odp: Pliki tras
« 20 Lis 2022, 16:06 »
Mam w prawdzie kilka / kilkanaście tras zapisanych w postaci GPX gdzieś na dysku, ale w sumie nawet nie wiem po co.
Mam wiele zaplanowanych tras zapisanych po prostu w programach / serwisach, w których je zaplanowałem (wcześniej Alltrails, a obecnie Komoot). Tam oprócz nazwy, od razu widzę podgląd każdej trasy i nie mam potrzeby zastanawiania się co to za trasa.
Sugeruję spróbować Komoota - bardzo fajne i wygodne narzędzie.

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Pliki tras
« 21 Lis 2022, 11:44 »
Ja w tej funkcji wykorzystuję RwGPS. Trasy wakacyjne mają w nazwie "plany" i rok, czasem destynację oraz wersję trasy "a, b, c" itd. To jest w "routes". W tym serwisie też zapisuję dzienny urobek i to wpada do "rides". Problem mam, gdy połączę dzienne trasy dłuższej wyprawy (to jest cudowanie z innymi serwisami), bo gdy sobie to wyświetlam (ściągnięte jako .gpx) to też wpada do "rides" i dubluje mi przejechany kilometraż! Wówczas przenoszę do "routes" a całość trzymam jako .gpx.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum